Nieruchomości komercyjne i działka pod budownictwo mieszkaniowe w Niemczech na sprzedaż
Poznaj najnowsze oferty świetnie położonych nieruchomości w pobliżu Berlina i granicy z Polską zebrane przez Dom Gospodarki.
»Przedsiębiorcy w 2024 roku – na co mogą liczyć?
Prowadzenie każdej działalności to spore wyzwanie, szczególnie w obliczu dynamicznych zmian w prawie i zasadach związanych z utrzymaniem biznesu. Jakie zmiany czekają przedsiębiorców w 2024 roku i jak program do księgowości jest w stanie pomóc nam w tych wyzwaniach? Sprawdźmy to.
»InPost dla biznesu – jak innowacyjne usługi wspierają szybki rozwój branży e-commerce?
Wzrost sprzedaży online to z pewnością ogromne możliwości, ale równocześnie niesie ze sobą wiele wyzwań. Konsumenci oczekują szybkich, łatwych i personalizowanych zakupów, co wymaga od przedsiębiorców elastyczności i innowacyjności. Co oferuje InPost dla biznesu i e-commerce? Czytaj dalej!
»Sagra Technology w globalnej grupie technologicznej
Giełdowa spółka Sygnity należąca do globalnego koncernu Constellation kupiła 100 proc. udziałów założonej w 1988 roku szczecińskiej firmy informatycznej specjalizującej się w mobilnych rozwiązaniach dla biznesu.
»Ekspansja firmy i eksport. Skąd brać finansowanie?
W ostatnich 30 latach wartość polskiego eksportu wzrosła aż 25-krotnie. Polscy przedsiębiorcy chętniej i śmielej umiędzynaradawiają swoje biznesy głównie za sprawą wejścia Polski do Unii Europejskiej. Stały się dzięki temu bardziej konkurencyjne, a polska gospodarka szerzej otworzyła się na wymianę towarów, usług i kapitału. Kluczem do ekspansji zagranicznej jest często finansowanie. Jak je pozyskać?
»Perły Biznesu 2023: znamy zwycięzców!
Oddanie do użytku tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu wydarzeniem gospodarczym Pomorza Zachodniego 2023 roku. Agnieszka Chmielewska, prezeska zarządu i właścicielka innowacyjnej firmy dogadamycie.pl Osobowością Biznesu 2023 roku.
»GBS: Bank życzliwy dla klientów
Grzegorz Flanz, prezes zarządu GBSBanku o tradycjach banku, doradztwie i edukacji oraz o współpracy z Bartoszem Zmarzlikiem.
»Nemera już produkuje w Dąbiu
Medyczna fabryka high-tech: tak swój nowy zakład w Szczecinie produkujący urządzenia do podawania leków przedstawia francuski producent urządzeń do podawania leków.
»Samsung Galaxy S23 - poznaj ten wyjątkowy telefon!
Rynek smartfonów rozrasta się z roku na rok. Coraz nowsze technologie zmieniają oblicze tego, co potrafi przeciętny telefon i do czego może służyć. W dobie rozwijającego się segmentu nowoczesnych telefonów, na specjalną uwagę zasługuje marka Samsung ze swoją serią Galaxy. To właśnie ona wyznacza nowe trendy technologiczne i wprowadza wiele nowinek, wyprzedzając swoją konkurencję. W tym artykule przyjrzymy się bliżej smartfonowi Samsung Galaxy S23 i odkryjemy, co kryje wnętrze tego wyjątkowego telefonu.
»Transakcje w walucie karty, wypłata gotówki oraz doładowania telefonów – poznaj dodatkowe usługi na terminalu płatniczym
Myślisz, że jedyną funkcją terminala płatniczego jest obsługa transakcji bezgotówkowych? Nic bardziej mylnego! Jeśli posiadasz w swojej firmie terminal, możesz oferować klientom usługi dodatkowe, m.in. wypłatę gotówki (cashback) lub doładowania telefonów. Sprawdź, jakie szanse daje to Twojemu biznesowi!
Ze wspólnymi tematami w nowy rok
Projekty firm, organizacji, naukowców i artystów na wspólne działania na pograniczu przedstawili uczestnicy pierwszego w tym roku Kręgu Gospodarczego Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego.
»Dzięki poręczeniom tej miejskiej spółki wiele firm rozwinęło skrzydła
Od 20 lat Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej wspiera lokalnych przedsiębiorców. Udziela poręczeń wymaganych przy zaciąganiu zobowiązań finansowych. Dzięki nim firmy mogą wziąć kredyt np.: na kupno działki pod inwestycję, remont lokalu czy zakup sprzętu budowlanego. Z oferty poręczeniowej ARMS skorzystało już ponad pół tysiąca przedsiębiorców.
»Czy wiatr nakręci biznes?
W dobie kryzysu energetycznego rozwój morskiej energetyki wiatrowej nabiera nowego znaczenia. Czy branżę czeka przyspieszenie, którego konsekwencją będzie niezależność energetyczna Polski? Czy Pomorze Zachodnie może się stać offshorowym hubem?
»Recesja nas wybawi? [Świat Biznesu]
O stanie gospodarki, przyczynach wysokiej inflacji, kryzysie energetycznym, celowości i skuteczności działań osłonowych podczas dyskusji redakcyjnej magazynu Świat Biznesu rozmawiali szczecińscy ekonomiści: prof. Juliusz Engelhardt, prof. Justyna Osuch-Mallett, prof. Leonard Rozenberg oraz prof. Dariusz Zarzecki.
»Perły Biznesu 2021 wręczone [FILM]
Wkład obywateli Ukrainy w rozwój gospodarczy Pomorza Zachodniego wydarzeniem roku 2021. Marcin Hołub, prezes mPower Osobowowścią Biznesu. Redakcja magazynu Świat Biznesu po raz 18. wręczyła nagrody gospodarcze Pomorza Zachodniego.
»Udany pierwszy sezon Czerwonego Pizza Trucka
Karol Woźny i Martyna Hołod co wieczór pieką i serwują pizzę w różnych punktach Szczecina. Jak się prowadzi mobilną gastronomię?
»Start! Dwie projektantki z jednego startupu
Start! Czekoladowe laboratorium
Szansa na rozwój innowacyjnych startupów
Start! Studio Lubię cukier
Start! Fotografia - od pasji do firmy
Start! Najlepsze pomysły na firmę: aplikacja dla trenerów i zeszyty według własnych projektów
Aż 61 biznesplanów zgłosili uczestnicy tegorocznej edycji Przystanku Sukces. Znamy laureatów konkursu. Zwycięzcy to twórcy projektów aplikacja Coacher oraz Spersonalizowane zeszyty.
»Szczecinianie mają coraz więcej pomysłów na własny biznes
Start! Beton, drewno, stal z Old Factory
Start! Fashion truck krąży po Polsce
Konkurs na ciekawy biznesplan
Masz dobry pomysł na firmę? Możesz wygrać nagrody, które pomogą ją uruchomić. Tylko do 30 września można się zgłaszać do tegorocznej edycji konkursu „Przystanek Sukces – biznes w Szczecinie się opłaca".
»12 mln zł na pożyczki na pierwszy biznes
Start! Geodeci otworzyli wrotkarnię
Start! Plus size z internetu
Kolorowe ubrania w rozmiarach 42-52 sprzedają w e-sklepie MELO szczecinianki Małgorzata Gajewska i Magdalena Orłowska.
»Start! Szansa dla startupów na karierę w Niemczech
Śląska Grupa Inwestycyjna kupiła budynek przy po hotelu Piast w Szczecinie.
Renowację kamienicy przy pl. Zwycięstwa i otwarcie w niej hotelu zapowiadała warszawska spółka Redi. Z planów nic nie wyszło, a budynek trafił na licytację.
»Inwestorzy z Korei kupili największą halę pod Szczecinem
Ponad 160-tysięcy m kw. pod dachem, w których działa centrum dystrybucyjne Amazon należy teraz do funduszu Vestas European Logistic Fund. Jego właścicielem jest działający globalnie fundusz inwestycyjny z siedzibą w Seulu.
»PartyDeco wynajmuje wielką halę w Załomiu
Z nowego centrum logistyczno-produkcyjnego firma obsługiwać będzie klientów w całej Europie.
»Szczeciński waterfront wyrośnie vis-a-vis dworca PKP
Budowę 500 apartamentów nad samą rzeką, przy Bulwarze Elbląskim zapowiada szczecińska firma deweloperska Siemaszko.
»Co znajdzie się w zabytkowej kamienicy koło Galaxy?
Orbis szuka wykonawcy hotelu ibis Styles w Szczecinie [Wizualizacje]
Wyburzają dawną jednostkę przy ul. Cukrowej. Co tam będzie?
Zabytkowa zamkowa stajnia ma nowego właściciela. Co tam będzie?
Dawną zamkową stajnię przy ul. Rycerskiej 3 kupiła od Uniwersytetu Szczecińskiego spółka należąca do duńskiego inwestora.
»Goście tego hotelu będą mogli nocować w przedwojennym schronie
Arcona Capital właścicielem biurowca Maris
Duńska firma zajmie cały Szczecin Business Plaza
Zamiast czterech biurowców Szczecin Business Plaza przy ul. Poludniowej powstaną dwa i jeden większy obiekt dostosowany także do lekkiej produkcji i magazynowania.To zmiany wprowadzone pod potrzeby najemcy.
»Budnex buduje apartamenty nad Bałtykiem
Nowa inwestycja SGI na Warszewie
Evomed rozpoczął inwestycję na Golęcinie
Wnętrza inspirowane morzem w Radisson Blu Resort w Świnoujściu
Pomóż swoim innowacyjnym pomysłom
- Grant z Szybkiej Ścieżki pozwala nawet w 80 proc. sfinansować projekty nowatorskie w skali kraju, Europy i świata. Wśród jego beneficjentów są już firmy ze Szczecina i Koszalina. Spodziewamy się kolejnych – mówi Monika Ciślak z NCBR.
»Jak zapewnić przetrwanie firmy w nowej rzeczywistości?
Najważniejsze to odpowiednie zaplanowanie działań związanych z przestawieniem firmy na nową rzeczywistość. Listę najważniejszych z nich przedstawia Sebastian Goschorski, ekspert w dziedzinie finansów, certyfikowany księgowy oraz Parter w RSM Poland odpowiedzialny za rozwój biznesu, zwłaszcza w relacjach polsko-chińskich. Autor bloga goschorski.pl
»Nie taki już zły „skoczek”
Rynek pracy, rozumiany jako całość, nie zna pojęcia stagnacji. Jednym z wielu argumentów potwierdzających tę tezę jest dynamicznie ewoluujący stosunek względem „skoczków”, czyli osób, które bardzo często zmieniają miejsce swojego zatrudnienia.
»Rynek pracy wciąż jest dynamiczny
Najnowszy raport z serii „Barometr ManpowerGroup Perspektyw Zatrudnienia” nie pozostawia złudzeń, co do hipotetycznej oceny pierwszego kwartału trwającego właśnie roku. Produkcja przemysłowa, logistyka, sprzedaż i obsługa klienta, budownictwo oraz transport to branże, w których zapotrzebowanie na pracobiorców będzie największe.
»Mentoring i konsulting. Siła kompetencji
Rozwój firmy musi być uzupełniony o progres zawodowy kadry pracowniczej. Wzmocnienie samoświadomości jednostki jest możliwe dzięki wsparciu i pokierowaniu w stronę właściwych ścieżek nauki. Osiągnąć więcej pomagają mentoring oraz konsulting.
»Cudzoziemcy na ratunek naszej gospodarki
Sytuacja na polskim rynku pracy, z perspektywy pracobiorców, na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat uległa znacznej poprawie. Bezrobocie jest niskie, a miejsc pracy przybywa. Obecnie cierpimy na przyrost dobrobytu, bo tak można określić większą liczbę ofert pracy niż chętnych na proponowane stanowiska.
»Brief, czyli kompleksowo zarządzaj swoim projektem!
Brief może stać się potężnym narzędziem w rękach świadomego użytkownika. Może, ale nie musi. To dzięki niemu jesteś w stanie sprawnie zebrać wszelkie pomysły, porozdzielać zadania, rozpisać myśli, a także spojrzeć na problem z większej i szerszej perspektywy. Dziś trudno wyobrazić sobie, aby nowoczesna firma nie korzystała z tego rozwiązania przy pracy nad poszczególnymi projektami.
»Firmy z zachodniopomorskiego mogą starać się nawet o 4 mln zł dofinansowania
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego po raz kolejny ogłosił konkurs dla przedsiębiorców działających w obszarze regionalnych oraz inteligentnych specjalizacji. Nabór wniosków staruje 3 grudnia. Jak zdobyć te pieniądze? Podpowiada Andrzej Najda z Najda Consulting.
»Jak zastosować lean management w biurze?
Lean management, czyli w skrócie lean, to strategia zarządzania przedsiębiorstwem określana jako szczupła. Koncepcja lean rozwinęła się w oparciu o narzędzia i sposoby zarządzania Systemu Produkcyjnego Toyoty. Rozszerzenie koncepcji stosowanej w przedsiębiorstwach można z powodzeniem stosować w biurach – przekonują eksperci LSJ HR Group.
»Specjalista potrzebny na już
Inżynierowie są jedną z najbardziej poszukiwanych grup zawodowych w Polsce. Mocno sprzyja temu sytuacja gospodarcza w kraju, która generuje intensywny rozwój wielu branż. Dotarliśmy wręcz do momentu, kiedy dobry fachowiec kompletnie nie musi troszczyć się o znalezienie pracy. To zazwyczaj ona znajduje jego.
»Benchmarking w zarządzaniu przedsiębiorstwem
Benchmarking to jedna z najczęściej stosowanych metod w procesie doskonalenia organizacji. Jest wielce prawdopodobne, że nawet jeśli nie znałeś wcześniej tego terminu, to intuicyjnie praktykowałeś część z elementów jego założeń.
»Oszczędność czasu i pieniędzy w procesach rekrutacyjnych
Rynek pracy nieustannie transformuje. Jeszcze do niedawna największe szanse na skuteczne znalezienie zatrudnienia upatrywaliśmy w drukowanych CV, które następnie były przez nas roznoszone do interesujących nas miejsc pracy. Internet nie miał jeszcze takiej mocy, a liczba kandydatów na jedno stanowisko była o wiele bardziej przytłaczająca. Dziś na te wspomnienia pozostaje nam się tylko uśmiechnąć.
»Polecenia służbowe. Zrób to dobrze!
Delegowanie zadań jest jednym z najważniejszych narzędzi sprawowania kontroli nad podległym zespołem. Niewłaściwy użytek wiąże się z niegospodarnością potencjału i spadkiem możliwej efektywności. Jak przekazywać obowiązki? Przede wszystkim dzieląc je na poszczególne etapy i będąc kategorycznie konsekwentnym.
»Wizerunek a krytyka. Dbaj o firmę w Internecie
Jak reagować na krytykę w sieci? Jak inteligentnie wykorzystywać employer branding? Na te pytania odpowiada Katarzyna Opiekulska, dyrektor zarządzająca LSJ HR Group.
»Działasz w SSW? Weź dofinansowanie z RPO
Prawie 38 mln zł wynosi pula środków w konkursie zakładającym tworzenie nowych miejsc pracy na obszarze zachodnipomorskiej Specjalnej Strefy Włączenia
»5 trendów technologicznych w HR, które warto znać
Zwinność w projektach IT. Złoty środek czy chwyt marketingowy?
Ink Labs: 7 mln dolarów na rozwój i siedziba w Nebrasce
Na kolejnym amerykańskim uniwersytecie uruchomione zostaną stacje drukujące produkowane przez startup, któremu technologię dostarczają programiści szczecińskiego Consileon Polska.
»W Szczecinie powstaje usługa dla amerykańskich studentów
Consileon Polska przygotowuje się do uruchomienia ponad 200 innowacyjnych kiosków drukujących na uczelniach w Stanach Zjednoczonych.
»Kiedy IT powinno kosztować dużo, a kiedy nie?
Do udanego serwisu internetowego trzeba dwojga
Dlaczego zaangażowanie klienta w tworzenie serwisu internetowego przez dostawcę oprogramowania jest podstawą dobrego projektu i wdrożenia? Na to pytanie odpowiadają Paweł Dziennik i Michał Klemczak, właściciele Magnetic Point.
»Co to znaczy być programistą? [cz.2]
Jak zacząć karierę w tym zawodzie? Co w tym trudnego? M.in. nad tymi kwestiami zastanawia się Marcin Kaczmarek z Consileon Polska.
»Co to znaczy być programistą? [cz.1]
Jak układać współpracę z dostawcą oprogramowania dedykowanego? [cz. 2]
Dlaczego rola Właściciela Produktu jest tak ważna? Co daje transparentność we współpracy z firmą IT? Co robić, gdy projekt traci uzasadnienie biznesowe? Kolejne praktyczne rady daje Marcin Kaczmarek, CEO Consileon Polska.
»Jak układać współpracę z dostawcą oprogramowania dedykowanego? [cz. 1]
Dedykowane danej firmie rozwiązanie IT jest elementem budowania przewagi biznesowej firmy. Jednak aby powstało, kluczowe jest zrozumienie relacji między klientem a dostawcą IT - przekonuje Marcin Kaczmarek, CEO Consileon Polska.
»Praca w chmurze to nie bujanie w obłokach
Standardem funkcjonowania w firmach informatycznych jest oprogramowanie webowe. Z tych doświadczeń mogą też z powodzeniem skorzystać przedsiębiorcy działający w innych branżach.
»Międzynarodowa współpraca się opłaca
Warto korzystać ze światowych doświadczeń, którymi dysponują firmy z branży IT działające w Szczecinie - przekonuje Paweł Dziennik, CEO Magnetic Point.
»Kiedy wewnętrzny dział IT to za mało?
Jak skutecznie połączyć siły wewnętrznego działu IT oraz zewnętrznych dostawców tak, by efektywnie zarządzać informatyką w organizacji? Na to pytanie odpowiada Marcin Kaczmarek, CEO w Consileon Polska.
»Nieruchomości komercyjne i działka pod budownictwo mieszkaniowe w Niemczech na sprzedaż
Poznaj najnowsze oferty świetnie położonych nieruchomości w pobliżu Berlina i granicy z Polską zebrane przez Dom Gospodarki.
»Niemiecki sklep internetowy na sprzedaż
Skorzystaj z oferty, która wpłynęła do Domu Gospodarki i zacznij działalność e-commerce na rynkach niemieckojęzycznych.
»Ze wspólnymi tematami w nowy rok
Projekty firm, organizacji, naukowców i artystów na wspólne działania na pograniczu przedstawili uczestnicy pierwszego w tym roku Kręgu Gospodarczego Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego.
»O energii na Kręgu Gospodarczym
Temat energii dominuje w tym roku i będzie nas jeszcze bardziej zajmował w przyszłości – tymi słowami Torsten Haasch, dyrektor generalny Izby przemysłowo-handlowej w Neubrandenburgu otworzył listopadowe spotkanie Kręgu Gospodarczego w Szczecinie.
»Producenci materiałów budowlanych i dystrybutorzy kawy poszukiwani
Poznaj najnowsze oferty firm z regionu przygranicznego zebrane przez Dom Gospodarki i zacznij biznes z partnerem z Niemiec.
»Zjednoczeni przeciwko kryzysom
Dzisiejsze święto powinno być też świętem zjednoczonej Europy – mówił w Szczecinie podczas przyjęcia z okazji Dnia Zjednoczenia Niemiec Wolfgang Blank, prezydent Izby Przemysłowo-Handlowej Neubrandenburg Wschodniej Meklemburgii-Pomorza Przedniego.
»Transgranicznie o monitorowaniu wód
Monitorowaniu wód Pomorza Zachodniego oraz Meklemburgii-Pomorza Przedniego poświęcony będzie najbliższy Krąg Gospodarczy Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego. Organizatorzy zapraszają na spotkanie, które odbędzie się 13 września.
»Baltic Sea Business Day: 22 września spotkajmy się w Rostoku
Międzynarodowe wydarzenie ma być forum dyskusji o neutralnej dla klimatu i wolnej od CO2 gospodarki w regionie Morza Bałtyckiego. Organizatorzy zapraszają do udziału firmy z Polski i siedmiu innych nadbałtyckich krajów. [PROGRAM, REJESTRACJA]
»Jak rozwijać wspólny, polsko-niemiecki region?
Po pandemicznej przerwie letnie przyjęcie w ramach Kręgu Gospodarczego Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego wróciło do Szczecina.
»Solidne partnerstwo w niepewnych czasach
W okresie globalnej niepewności i zrywanych łańcuchów dostaw, Polska gospodarka skorzystać może dzięki tendencji do rozwoju nearshoringu, czyli zlecania usług i zamawiania produktów z regionów bliskich geograficznie. M.in. temu tematowi poświęcone było kwietniowe spotkanie Kręgu Gospodarczego Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego.
»Bio-współpraca na pograniczu
Działania i projekty w zakresie biogospodarki po obu stronach granicy poznali uczestnicy marcowego Kręgu Gospodarczego Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego.
»Biogospodarka dla biznesu i klimatu
Polscy i niemieccy naukowcy i przedsiębiorcy spotkali się podczas lutowego spotkania Kręgu Gospodarczego Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego.
»Pomysły na pogranicze
Prezentacji projektów, planów i pomysłów dotyczących transgranicznej współpracy poświęcone było styczniowe spotkanie Kręgu Gospodarczy Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego.
»Sklep do wynajęcia, zlecenie na produkcję mebli, oferty pracy
Poznaj najnowsze oferty niemieckich firm z regionu przygranicznego zebrane przez Dom Gospodarki.
»Transgraniczne fundusze również dla biznesu
116 mln Euro trafi do beneficjentów w ramach unijnego programu Interreg VI A na lata 2021-2027. W odróżnieniu od poprzedniej edycji, o środki będą mogły się starać małe i średnie firmy. Nabór ma ruszyć w sierpniu 2022 roku.
»