Ludzie

Ludzie 2017-09-18

Monika Kowalska, dyrektor Vienna House Amber Baltic

Monika Kowalska od czerwca jest także członkiem zarządu Amber Baltic sp z o.o. - spółki, która jest właścicielem hotelu Vienna House Amber Baltic Miedzyzdroje.

Monika Kowalska /fot.: Archwium prywatne Moniki Kowalskiej / Monika Kowalska /fot.: Archwium prywatne Moniki Kowalskiej /
Spółka należy do grupy kapitałowej Vienna House Capital GmbH. Grupa rozwija swoją działalność w Polsce. Wkrótce do pięciu hoteli w jej portfolio dołączy kolejny, zlokalizowany w Warszawie.
 
W 2018 r. firma planuje renowację hotelu w Międzyzdrojach.
 
Mini CV:
 
Jest absolwentką Uniwersytetu Szczecińskiego, Na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania ukończyła studia  ze specjalizacją: Marketing w Hotelarstwie. Wiedzę poszerzała na studiach podyplomowych, na kierunkach Rachunkowość Zarządcza oraz Psychologia w Biznesie.
 
W branży hotelarskiej pracuje od września 1992 r. Jak mówi, "miał to być krótki kilkumiesięczny epizod, a przerodził się w ponad 20-letnią podróż po niemalże wszystkich działach hotelu Radisson Blu w Szczecinie".
 
W kwietniu 2013 r. objęła stanowisko dyrektora hotelu Amber Baltic w Międzyzdrojach. A od czerwca 2017 roku jest również członkiem zarządu spółki, do której ten hotel należy.
 
Jak idą interesy
 
****
 
W pięciopunktowej skali, przyznałabym cztery gwiazdki, bo uważam, że zawsze może być lepiej.
 
Międzyzdroje przyciągają co roku mnóstwo turystów z Polski i zagranicy, dzięki czemu hotel Vienna House Amber Baltic Miedzyzdroje, od ponad 25 lat cieszy się popularnością i jest darzony sentymentem swoich stałych gości. A przed nami renowacja, czyli nowy etap w historii hotelu, na który z niecierpliwością czekam.
 
* - Dno. ** - Słabo. *** - Średnio. **** - Dobrze. ***** - Rewelacja!
 
Co mnie inspiruje:
 
Ludzie, ludzie i jeszcze raz ludzie. Praca z ludźmi i dla ludzi nigdy nie bywa nudna. Każdy dzień przynosi nowe niespodzianki i kolejne wyzwania, na które często nie sposób być przygotowanym. To wymaga elastyczności, wyjątkowej odporności na stres, ale sprawia mi co dzień wielką satysfakcję.  
 
Po pracy:
 
Swój wolny czas spędzam z rodziną i przyjaciółmi. Niestety, nie mam go zbyt wiele, dlatego każdą chwilę poza pracą staram się poświęcić tym, którzy są dla mnie najważniejsi. To oni dają mi energię do działania!
 
Czytam:
 
Bardzo cenię sobie książki Katarzyny Bondy. Z tego też względu zaprosiłam autorkę do udziału w cyklu spotkań „Gwiazdy Bestsellerów”, które organizujemy w ramach Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach. Z niecierpliwością czekam na jej książkę „Czerwony pająk”.
 
Kolejna pozycja obowiązkowa to napisana przez Sheryl Sandberg, dyrektor operacyjną Facebooka i jedną z najbardziej wpływowych kobiet świata, książka „Włącz się do gry”. Pokazuje, jak efektywnie połączyć rolę aktywnej bizneswoman z życiem prywatnym. Utrzymana w lekkim, humorystycznym tonie, sprawia że ta lektura to sama przyjemność, nie tylko dla kobiet!
 
Słucham:
 
W muzyce cenię dwie rzeczy: minimalizm i eksperymenty. Lubię wracać do muzyki Kronos Quartet i ich interpretacji utworów Mykietyna, Pendereckiego i Góreckiego.
 
 
Oglądam:
 
Z dużym zainteresowaniem sięgam po nowości filmowe. Ostatnio miałam okazję zobaczyć film „Twój Vincent”. Każda z 65 tys. klatek jest obrazem olejnym, namalowanym na płótnie przy użyciu tej samej techniki, jaką stosował Van Gogh. Przy tworzeniu filmu pracowało 125 malarzy. Film robi wrażenie. Od października będzie można go oglądać na ekranach polskich kin.
 
 
 
W internecie odwiedzam:
 
Najchętniej korzystam z takich aplikacji jak Squid czy Feedly. Dzięki nim wiadomości z wielu źródeł mogę znaleźć w jednym miejscu, co pozwala mi zaoszczędzić sporo czasu, a przy tym być na bieżąco z informacjami.
 
ata
 
 
aktualizowano: 2017-10-04 14:25
Wszystkich rekordów:

Społeczność