Ludzie

Ludzie 2016-08-03

Marek Samborski, prezes zarządu Garo Polska

Marek Samborski, prezes zarządu Garo Polska /fot.: Garo / Marek Samborski, prezes zarządu Garo Polska /fot.: Garo /
Kierowany przez niego zakład przy ul. Szymborskiej w Szczecinie produkuje stacje do ładowania samochodów elektrycznych, dystrybutory mediów do marin i kempingów, stacje do ogrzewania postojowego oraz panele dystrybucji energii elektrycznej. Dużą zmianą w Garo Polska było wdrożenie zarządzania firmą w oparciu o lean management. 
 
– Przebudowaliśmy cały proces przepływu i dystrybucji materiału na produkcji i magazynie. Cały czas pracujemy nad zmianą procesów produkcyjnych, a w międzyczasie wdrożyliśmy też kilka narzędzi wspomagających procesy produkcyjne, takich jak 5S oraz Kaizen – opowiada Marek Samborski.
 
Spółka należy do szwedzkiej Grupy Garo, od niedawna notowanej na sztokholmskiej giełdzie.
 
Jak idą interesy?
 
*****
Interesy idą bardzo dobrze! Mamy bardzo duży i stabilny wzrost nie tylko w Garo Polska, ale i w całej grupie. Aktualnie mierzymy się z decyzją o rozbudowie zakładu w Szczecinie,  do końca wakacji ma zapaść ostateczna decyzja. To będzie wiązało się z kolejnymi bardzo ciekawymi projektami i wyzwaniami dla nas wszystkich w Garo.
 
* - Dno. ** - Słabo. *** - Średnio. **** - Dobrze. ***** - Rewelacja!
 
Mini CV
 
Marek Samborski w Garo pracuje od początku 2012 roku, a obecne stanowisko zajmuje od prawie 2,5 roku.
 
Związana z zarządzaniem kariera zawodowa Marka Samborskiego rozpoczęła się w firmie Sonion w 2002 roku. Początkowo pełnił obowiązki brygadzisty, po dwóch latach został kierownikiem linii produkcyjnej, a do września 2006 roku zaczął – jak sam mówi – wielką przygodę z transferem produkcji do Wietnamu. W kwietniu 2007 roku przejął odpowiedzialność za transfer Sonion SMT jako transfer project manager. Po zakończeniu projektu Marek Samborski dołączył do kk-electronic (obecnie kk wind solutions) jako szef produkcji w części Elogic Polska, gdzie pracował przez trzy lata. Marek Samborski jest absolwentem Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu (ekonomia). 
 
Co mnie inspiruje
 
Prywatnie: inne kultury i podróże, które mogę doświadczać z moją rodziną, bo wtedy przełamujemy najwięcej barier i często nabywamy niesamowitych doświadczeń.
 
Zawodowo: praca z ludźmi – to bardzo motywujące wyzwanie, które bardzo lubię i jest dla mnie nieustanną inspiracją. Stworzyliśmy w Garo ducha współpracy nie tylko lokalnie, ale też w wymiarze międzynarodowym. Z naszymi kolegami ze Szwecji łączy nas szacunek i wzajemne zaufanie. Często posługujemy się sformułowaniem przyjacielu do naszych szwedzkich kolegów i to działa z wzajemnością.
 
Szeroko pojęte metody zarządzania produkcją ze szczególnym uwzględnieniem metodologii Lean Manufacturing.
 
Po pracy 
 
Uwielbiam rodzinne rowerowe wojaże oraz przydomowe prace.
 
Podróże – w tym moja miłość do Azji zaszczepiona podczas wielu delegacji, ale też i prywatnych wypadów. Kambodża, kompleks świątyń Angkor Wat, Wietnam, Ha Long bay – turystycznie z nastawieniem na zwiedzanie. Ho Chi Minh (Sajgon) to miasto, które warto zobaczyć, ale bardziej tę mniej turystyczną część. Marzy mi się porządne zwiedzanie Bangkoku, ostatnio nie starczyło czasu. Tajlandia - Koh Chang i okoliczne wysepki, są bardzo urokliwe i umiarkowanie oblegane. Việt Nam (Wietnam) - Mũi Né lub Nha Trang – to dobre miejsca na wypoczynek. Bardzo wszystkim polecam te destynacje.
 
Czytam 
 
Nie mam ulubionego gatunku literatury, dobra książka to książka, która mnie wciąga. Ostatnio ciekawą pozycją był „Blackout” Marca Elsberga i „Pan Mercedes” Stephena Kinga. Aktualnie czytam „Szwedzi. Ciepło na północy” Katarzyny Molędy.
 
Książki o zarządzaniu – ciekawą pozycją jest "Winning" Jacka Welcha, nieraz wracam do pozycji „Jednominutowy manager” Keneta Blancharda.
 
Literatura podróżnicza – tutaj warto wspomnieć książki autorstwa Tomka Michniewicza.
 
Chętnie czytam także newsy na temat nowinek technologicznych oraz motoryzacji.
 
Oglądam
 
Dobre kino – zarówno kino akcji, gdzie w roli głównej będzie helikopter czy nalot kosmitów na naszą cywilizację, jak i filmy podejmujące poważniejsze tematy. "Iron Man" to film, przy którym można się odprężyć, a rola Roberta Downey’a Jr dodaje smaku.
 
"Iron Man" – zwiastun
 
W ostatnim czasie byłem jednak częstszym widzem seriali „Game of Thrones” i „House of Cards”.
 
Słucham
 
Kiedyś byłem wielkim fanem Michaela Jacksona bardzo lubię też rockowe i hardrockowe brzemiennie – AC/DC (choćby „Highway to hell”), Guns N’ Roses, Aerosmith i wiele innych.
 
"Back in black" - AC/DC – sound track z filmu "Iron Man"
 
W internecie odwiedzam
 
www.lean.org.pl, LinkedIn, kanał TED i TEDx'a na YouTube – jako źródło informacji branżowych
 
 
www.szczecinbiznes.pl, www.coi.wzp.pl, www.szczecin.eu/invest – źródła informacji z regionu
 
wattev2buy.com – ciekawa strona dotycząca aut elektrycznych, jako jedno z licznych źródeł informacji z zakresu zainteresowań
 
not. ak

 

Tematy: branża motoryzacyjna (13) | Garo (7) |
aktualizowano: 2016-08-11 17:29
Wszystkich rekordów:

Społeczność