Ludzie

Ludzie 2015-11-24

Radosław Miklaszewski, dyrektor oddziału Pilkington IGP w Szczecinie

Radosław Miklaszewski, dyrektor oddziału Pilkington IGP w Szczecinie /fot.: ak / Radosław Miklaszewski, dyrektor oddziału Pilkington IGP w Szczecinie /fot.: ak /
Pod koniec października zakończyła się rozbudowa kierowanego przez Radosława Miklaszewskiego zakładu Pilkington IGP przy ul. Pomorskiej w Szczecinie. Przybyło 4 tys. m kw. powierzchni, nowe linie technologiczne i park maszynowy. Zatrudnione zostało dodatkowe 60 osób. Dzięki wartej 22 mln zł inwestycji Pilkington IGP zwiększy produkcję o 40 proc. i poszerzy asortyment.
 
Obecnie firma dostarcza odbiorcom 800 tys. m kw. szyb rocznie. Szkło ze Szczecina trafia przede wszystkim do dużych przedsiębiorstw produkujących okna drewniane w krajach skandynawskich.
 
Radosław Miklaszewski już zapowiada przyszłoroczną inwestycję: – Na początku drugiego kwartału roku planujemy instalację piątej linii do zespalania szkła, kolejny wzrost produkcji i zatrudnienie 30 osób, głównie operatorów maszyn. Dzięki temu, wraz z zakończoną właśnie inwestycją, osiągniemy podwojenie produkcji.
 
Mini CV
 
Radosław Miklaszewski pochodzi z Ciechanowa. Z wykształcenia jest inżynierem elektronikiem (Politechnika Koszalińska) oraz magistrem zarządzania i inżynierii produkcji (Politechnika Szczecińska).
 
Zaraz po studiach pracował jako informatyk. – Na szczęście złapałem bakcyla produkcyjnego – mówi. Przed pracą w Pilkington zarządzał produkcją w firmie Kronospan Szczecinek (branża drzewna). Na obecnym stanowisku pracuje od początku 2009 roku, a w samej firmie Pilkington od maja 2005 roku, kiedy został utworzony oddział w Szczecinie.
 
Jak idą interesy?
 
[****]
 
W Pilkington mamy cały czas dość pracy. W najbliższym czasie zakładamy 40-procentowy przyrost produkcji. Następny rok, który mamy już zabudżetowany, pokrywa w stu procentach nasze możliwości produkcyjne. Musimy odpowiedzialnie wykorzystać ten czas i przygotować się na kolejne wyzwania i zmiany. Będziemy musieli być jeszcze bardziej konkurencyjni, zarówno pod względem ceny, jak i jakości. To ze względu na coraz ostrzejsze kryteria oceny jakości naszych zachodnich klientów.
 
Jest dobrze nie tylko u nas, ale i u konkurencji. W budownictwie jest koniunktura, to i w naszej branży naturalnie ona jest. Chociaż większą część produkcji eksportujemy, podobnie jak nasi klienci – firmy produkujące stolarkę okienną. Rośnie także rynek w Polsce.
 
* - Dno. ** - Słabo. *** - Średnio. **** - Dobrze. ***** - Rewelacja!
 
Co mnie inspiruje
 
Inspirują mnie nowe projekty oraz współpraca z ludźmi a motywują cele, jakie sobie stawiam. Wciąż się dużo uczę, a najwięcej można się dowiedzieć działając.
 
Siłę i spokój daje mi moja rodzina.
 
Czytam, słucham, oglądam
 
Ostatnio słuchałem audiobooka „I Am Ozzy” Ozzy Osbourna – polecam
 
Z tradycyjnej książki – biografia Zlatana Ibrahimovića „Ja, Ibra” (szwedzki piłkarz, grający na pozycji napastnika)
 
Z muzyki w ostatnim okresie najczęściej słucham płyty Eldo „Zapiski z 1001 nocy”, zwłaszcza gdy podróżuję w nocy
 
Eldo – "Powinnaś?"
 
Lubię też bluesa – Nocna Zmiana Bluesa, starsze utwory Allman Brothers Band
 
Z filmów – „Ojciec chrzestny”, „Gwiezdne wojny”, „Zielona mila” z Tomem Hanksem
 
"Zielona mila" (1999)
 
Hobby
 
wędkarstwo spinningowe
 
Formuła 1
 
W internecie odwiedzam
 
 
not. ak
Tematy: Pilkington (5) | NSG Group (1) |
aktualizowano: 2017-02-16 22:44
Wszystkich rekordów:

Społeczność