Ludzie

Ludzie 2015-11-11

Krzysztof Proszowski, dyrektor oddziału Impel Security Polska w Szczecinie

Krzysztof Proszowski /fot.: ak / Krzysztof Proszowski /fot.: ak /
Krzysztof Proszowski kieruje istniejącym od ponad 10 lat oddziałem Impel Security w Szczecinie. Ten rok przyniósł firmie kilka nowych dużych kontraktów takich jak obsługa dworców kolejowych PKP, galerii handlowej Corso w Świnoujściu czy ochrona dużych ferm wiatrowych.
 
Szczeciński oddział Impel rozwija usługi polegające na ochronie imprez. Dotychczas jego ludzie chronili takie wydarzenia, jak Stargardzka Noc Kabaretowa, Mityng Lekkoatletyczny w Międzyzdrojach, czy żeglarskie Mistrzostwa Świata Optimist w Dziwnowie. – W przyszłym roku planujemy mocniej zaistnieć na tym rynku – zapowiada Krzysztof Proszowski.
 
Mini CV
 
Krzysztof Proszowski z wykształcenia jest magistrem inżynierem po kierunku Elektrotechnika i Telekomunikacja na Politechnice Szczecińskiej. Ukończył także studia MBA na Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu w Szczecinie. Po studiach pracował w spółce Computerland wdrażającej oprogramowanie i bazy danych. Przez siedem lat zajmował stanowiska kierownicze w szczecińskim oddziale Telekomunikacji Polskiej. Kolejnym wyzwaniem było zarządzanie szczecińskim oddziałem poznańskiej firmy Clar System (branża usług porządkowych i ochrony). 
 
Krzysztof Proszowski z firmą Impel związany jest od grudnia 2012 roku. Szczecińskim oddziałem zarządza od 2013 roku. Priorytetem jest przebudowa oddziału i sukcesywne umacnianie pozycji na lokalnym rynku usług ochrony.
 
Jak idą interesy?
 
[**]
 
Branża jest w przełomowym momencie. Obserwujemy trwającą walkę o klienta na rynku, są stosowane różnorodne formy zatrudnienia. Klient chce kupować jak najtaniej, co wpływa na małe zarobki. Te niesprzyjające okoliczności powodują, że cena za usługi nadal nie rośnie i jest nieadekwatnie niska do nakładu pracy i odpowiedzialności. Jesteśmy w momencie zmiany – zmiany, która musi uzdrowić branżę bezpieczeństwa. 
 
Impel jest firmą, która rozpoczęła konsekwentnie odbudowywanie jakości w branży. Podstawą jest wypracowanie mechanizmu, narzucającego  rozpisywanie takich przetargów, w których stawki za roboczogodzinę będą powyżej płacy minimalnej. Dzisiaj pokazujemy naszym klientom, że usługa ochrony jest, tak jak na zachodzie Europy, usługą specjalistyczną, wymagającą wysokich kompetencji i doświadczenia. Klient musi mieć świadomość, że kupuje produkt wart swojej ceny.
 
Koniec roku to w branży jeden temat – waloryzacja kontraktów. Nowe przepisy, które wchodzą od 1 stycznia 2016 roku powodują znaczny wzrost kosztów pracy, a co za tym idzie – naszych usług. Musimy więc z każdym klientem renegocjować umowę. Mamy nadzieję, że większość negocjacji zakończymy sukcesem i tylko nieliczne kontrakty będziemy, zgodnie z prawem, musieli wypowiadać.
 
* - Dno. ** - Słabo. *** - Średnio. **** - Dobrze. ***** - Rewelacja!
 
Co mnie inspiruje
 
Obszar zarządzania – inspiracją jest dla mnie biblia menedżerów Jacka Welcha „Winning znaczy zwyciężać”
 
Prywatnie inspiruje mnie wszechświat i kosmos – ciekawi mnie to, co jest nieodgadnione – czarne dziury, galaktyki, gwiazdy i skąd się wzięliśmy
 
Czytam, słucham, oglądam
 
Publikacje branżowe nie tylko na temat zarządzania czy negocjacji w biznesie, ale także np. dotyczące mowy ciała; w tym zakresie każdemu polecam książkę „Mowa ciała” Allana i Barbary Pease
 
Szanty – zamiłowanie do tego gatunku muzyki sprawiło nawet, że zacząłem żeglować, np. Mechanicy Shanty „Powrót”, EKT Gdynia „Piosenka dla mojej dziewczyny”, Smugglers „Szkuner I`am Alone”, Ryczące Dwudziestki “Hiszpańskie dziewczyny”
 
Ryczące Dwudziestki – "Hiszpańskie dziewczyny"
 
Polska muzyka rockowa – piosenki Lady Pank, Perfect, Budka Suflera, Macieja Maleńczuka; Dżem, Kult; lubię gdy treść piosenki coś wnosi
 
Muzyka kabaretowa – m.in. Andrzej Poniedzielski, Artur Andrus
 
Kiedy wybieram film, lubię kiedy coś mnie rozśmieszy lub przestraszy, czyli komedie i thrillery, np. "W słusznej sprawie" z Seanem Connerym, "Siedem Dusz", "Gladiator", "Skazany na bluesa", "Wkręceni", "Kołysanka", ale również stare polskie mistrzowskie filmy – "Jak rozpętałem drugą wojnę światową", "Kogel-mogel", "Sami swoi", "Vabank"
 
"W słusznej sprawie" - trailer ("Just Cause")
 
Hobby
 
Piłka nożna to od zawsze moje hobby; lubię oglądać ligę angielską, hiszpańską i oczywiście polską – kibicuję Pogoni Szczecin
 
Żeglarstwo – to dla mnie fajna przygoda i doskonały sposób na to by odpocząć od telefonu i maila, mam za sobą m.in. dwa rejsy po Bałtyku
 
Wędkowanie – gdy znajdę czas (choć ostatnio bardzo go brakuje) – wtedy jest chwila na to, by spokojnie posiedzieć i pooglądać świat dookoła z innej perspektywy…
 
W internecie odwiedzam
 
Portale informacyjne i biznesowe, np. Puls BiznesuForbes – to obowiązek
 
Profile społecznościowe na Facebooku:
 
 
 
 
Geographica Expeditions – fanpage o tematyce żeglarskiej prowadzony przez kapitana Michała Brenneka
 
not. ak

 

aktualizowano: 2017-02-16 22:48
Wszystkich rekordów:

Społeczność