Ludzie

Ludzie 2016-11-29

Łukasz Żuchowski, dyrektor zarządzający Faymonville Polska

Łukasz Żuchowski, dyrektor zarządzający Faymonville Polska /fot.: Faymonville Polska / Łukasz Żuchowski, dyrektor zarządzający Faymonville Polska /fot.: Faymonville Polska /
Mieszczący się w Goleniowie oddział belgijskiego Holdingu Faymonville, którego główną działalnością jest produkcja naczep specjalistycznych, w tym roku zajął 1. miejsce w województwie zachodniopomorskim i 49. miejsce w ogólnopolskim zestawieniu Diamentów Forbesa dla najbardziej dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw w Polsce. Kierowana przez Łukasza Żuchowskiego firma została również wymieniona w raporcie „1000 firm, które inspirują Europę” przygotowanym przez London Stock Exchange Group. To potwierdza stały dynamicznie rosnący trend rozwojowy spółki Faymonville Polska. Firma od początku swojej działalności produkcyjnej w Polsce, czyli od 2006 roku, zdążyła już trzykrotnie rozbudowywać swój zakład, a roczny wzrost poziomu produkcji w ostatnich sześciu latach trwale oscyluje na poziomie ok. 20 proc.
 
Mini CV
 
Łukasz Żuchowski jest absolwentem budownictwa na Politechnice Szczecińskiej i Hanzehogeschool Groningen w Holandii. Dodatkowo skończył studia ekonomiczne na Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu. Swoją karierę zawodową rozpoczął w firmie budowlanej na stanowisku project manager. Następnie pracował przez trzy lata w firmie KUCA, zajmującej się m.in. produkcją naczep specjalistycznych. Stanowisko dyrektora zarządzającego w Faymonville Polska zajmuje od momentu powstania firmy (od 2005 roku).
 
Jak idą interesy?
 
****
Koniunktura w naszej branży jest w miarę stabilna. Poprzez wprowadzanie nowych produktów, a także ciągłą poprawę jakości i doskonalenie naszych procesów produkcyjnych staramy się zdobywać coraz to większy udział w rynku. Konkurencja, zwłaszcza ta globalna, jest bardzo silna, dlatego musimy cały czas mocno pracować nad tym, aby wyprzedzać ją choćby o te przysłowiowe „pół kroku”.
 
* - Dno. ** - Słabo. *** - Średnio. **** - Dobrze. ***** - Rewelacja!
 
Co mnie inspiruje
 
Prywatnie: nowe wyzwania, „nowe szczyty, które chciałbym osiągnąć”. Większość z tego, co wymaga naprawdę dużego wysiłku fizycznego i/lub psychicznego na końcu daje najwięcej satysfakcji i motywuje do wyznaczania sobie i w konsekwencji osiągania kolejnych celów.
 
Zawodowo: praca z ludźmi – możliwość realizowania rzeczy wielkich, z dobrze działającym zespołem. Tworzenie i optymalizacja procesów produkcyjnych i poczucie, że cały czas idzie się do przodu, najlepiej w tempie tych przodujących firm, np. General Electric, WABCO.
 
Po pracy
 
Spędzam czas z najbliższymi, w miarę możliwości aktywnie. Ulubione sporty: żeglarstwo, jazda na nartach i biegi (te uliczne, jak i te z przeszkodami).
 
Czytam
 
książka, która ostatnio mnie zainteresowała to „Wilk z Wall Street” Jordana Belforta
 
książki z zakresu zarządzania, np. „Droga na szczyt. Sekret szczęśliwej firmy” Chip’a Conley’a, czy też książki Eliyahu M. Goldratta.
 
książki o tematyce historycznej
 
Słucham
 
Kiedyś moje preferencje muzyczne zawężały się raptem do kilku typów muzyki, których przedstawicielami były takie zespoły jak: Pink Floyd, The Doors, Marillion, Dżem. Teraz słucham szerszego spektrum muzyki – praktycznie wszystkiego, co „dobrze” brzmi.
 
Michael Buble - It's A Beautiful Day
 
Oglądam 
 
filmy sensacyjne, jak np. o Agencie 007 (zwłaszcza te ostatnie), czy „Dziewczyna z tatuażem”
 
Skyfall (2012) - zwiastun
 
W Internecie odwiedzam
 
www.onet.pl, www.wp.pl, newsweek.pl – jako źródło codziennej informacji
www.businessinsider.com.pl, m.forbes.pl – jako źródło wiedzy biznesowej
LinkedIn – jako narzędzie networkingu i źródło informacji branżowej
Deezer.com – serwis muzyczny
 
red. ak
aktualizowano: 2016-12-08 14:53
Wszystkich rekordów:

Społeczność