Ludzie

Ludzie 2016-06-29

Łukasz Kurzątkowski, dyrektor operacyjny 3Shape Poland

Łukasz Kurzątkowski, dyrektor operacyjny 3Shape Poland /fot.: ak / Łukasz Kurzątkowski, dyrektor operacyjny 3Shape Poland /fot.: ak /
W tym roku 3Shape Poland obchodzi swoje 10-lecie. Firma jest jedynym oddziałem produkcyjnym i głównym działem serwisowym 3Shape na świecie. Ostatni rok to dla 3Shape Poland wzrost firmy – o ok. 65 proc. pod względem liczy pracowników (do 180 osób) i liczby wytwarzanych produktów, a także podwojenie powierzchni budynku. Jednocześnie
3Shape Poland przygotowuje się do uruchomienia nowej linii produkcyjnej do skanerów rentgenowskich oraz centrum wsparcia badawczo-rozwojowego. Kolejnym z osiągnięć 3Shape Poland z ostatniego czasu jest przejęcie funkcji globalnego działu IT z centrali w Danii – Polska jest dziś centrum IT dla grupy 3Shape.
 
3Shape specjalizuje się w technologii 3D na potrzeby dentystyki i ortodoncji. Firma dostarcza na globalny rynek urządzenia do skanowania i oprogramowanie do modyfikacji skanów oraz projektowania (ma kilkadziesiąt patentów technicznych).
 
Jak idą interesy?
 
*****
Bardzo dobrze – 3Shape Poland i cała grupa 3Shape stale rozwija się. Produkujemy nową wersję skanera wewnątrzustnego Trios 3, który jest motorem napędowym całego biznesu. Kontynuujemy wytwarzanie skanerów dentystycznych i skanerów na potrzeby aparatów słuchowych. Na przełomie roku wprowadzimy do produkcji nowe skanery X1 (służący do tomografii komputerowej wiązką stożkową z wykorzystaniem promieni rentgenowskich). Na potrzeby tej linii produkcyjnej utworzymy dział R&D wraz z centrum prototypowania. W związku z tym planujemy zatrudnić kilkanaście osób, w tym kilku inżynierów na przełomie tego i przyszłego roku.
 
* - Dno. ** - Słabo. *** - Średnio. **** - Dobrze. ***** - Rewelacja!
 
Mini CV 
 
Łukasz Kurzątkowski z 3Shape Poland związany jest od sześciu lat. Pracę w tej firmie, wówczas 23-osobowej, rozpoczął na stanowisku kierownika jakości. Z czasem zostałem dyrektorem działu jakości i inżynierii produkcji oraz członkiem zarządu. Funkcję dyrektora operacyjnego pełni od półtora roku.
 
Łukasz Kurzątkowski ukończył Elektronikę i Telekomunikację na Politechnice Szczecińskiej, Edukację techniczno-informatyczną na Uniwersytecie Szczecińskim, zdobył też zawód technika BHP. Obecnie kończy studia MBA na Uniwersytecie Szczecińskim. 
 
Karierę zawodową rozpoczął w 2006 roku w firmie Sonion – najpierw na stanowisku administratora danych w dziale jakości, a następnie jako inżynier ds. kalibracji i pomiarów. Po około dwóch latach przeszedł do firmy Oticon (obecnie DGS), pracował na stanowiskach inżyniera ds. systemu zarządzania jakością i koordynatora systemów zarządzania.
 
Łukasz Kurzątkowski od siedmiu lat pracuje również jako audytor i ekspert wyrobów medycznych w firmie certyfikującej TÜV Nord.
 
Co mnie inspiruje
 
Rodzina – to, jak moi synowie patrzą na świat, jak go definiują. Tak naprawdę wiele uczę się od nich, dzięki nim zauważam więcej rzeczy. Synowie są dla mnie również motywacją. Moja żona jest dla mnie nauczycielką cierpliwości i spokoju. 
 
Zawodowo – ludzie: z jednej strony moi współpracownicy, których skrupulatnie dobieramy i nasze wzajemne zaufanie, z drugiej strony – moi koledzy i koleżanki z grupy 3Shape z całego świata, za sprawą ponad 700 osób z ponad 30 różnych narodowości bardzo dużo się uczę. Trzecia grupa ludzi, którzy mnie inspirują to osoby, które spotykam w ramach TÜV Nord, często są to genialni wynalazcy z olbrzymią pasją.
 
Po pracy
 
Mam bardzo mało wolnego czasu, więc kiedy tylko mogę spędzam go z synami.
 
Lotnictwo, fotografia (dziś głównie w wakacje) i motoryzacja – to moje pasje.
 
Czytam
 
„7 nawyków skutecznego działania” Stephen R. Covey – praktyczna książka, która poszerzyła mój horyzont patrzenia na zarządzanie własnym czasem oraz na poziomie interpersonalnym i menedżerskim
 
 
„Archipelag Gułag” Aleksander Sołżenicyn – książka oparta na faktach, która mówi o mierzeniu się człowieka z przeciwnościami, jego wewnętrznej sile.
 
Słucham
 
Słucham bardzo różnej muzyki, przede wszystkim poszczególnych utworów, najwięcej zespołu Metalica, Aerosmith, Guns N’ Roses „November Rain”, Prodigy “Voodoo People”
 
Metalica „Fade To Black”

podczas jazdy samochodem – koncertowa wersja płyty Andrea Boccelego, R.E.M., Hey (choćby „Teksański”)
 
Oglądam
 
„Znachor” (1982) w reż. Jerzego Hoffmana – za każdym razem coś nowego w nim odnajduję
 
„K-Pax” (2001) z Kevinem Space, w reż. Iaina Softley’a – dramat, również określany jako science fiction 
 
K-Pax - zwiastun filmu
 
filmy akcji, science fiction
 
filmy wojenne – chciałbym obejrzeć film “Karbala” (2015) w reż. Krzysztofa Łukaszewicza
 
W internecie odwiedzam
 
interia.pl, gazeta.pl, wp.pl, gs24.pl – jako źródło newsów
 
Linkedin – jako networking i źródło informacji z branży
 
newslettery z serwisów dotyczących jakości wyrobów medycznych i nowości w tej dziedzinie
 
W Internecie czytam też artykuły na temat nowych technologii, Tesla i Elona Muska, który kieruje Tesla Motors, a teraz buduje wielką fabrykę na pustyni w stanie Nevada, która ma to być największą fabryką akumulatorów na świecie zasilaną w pełni energią słoneczną i wiatrową.
 
notowała: ak
Tematy: branża medyczna (9) | 3shape Poland (4) |
aktualizowano: 2016-07-14 11:36
Wszystkich rekordów:

Społeczność