Ludzie

Ludzie 2017-09-06

Klaus Roppel, prezes firmy Drobimex

Klaus Roppel w ostatnich dniach sierpnia obchodził podwójny jubileusz:10-lecie pracy dla szczecińskiego Drobimeksu i 65. urodziny. 
 
Klaus Roppel, prezes firmy Drobimex /fot.: Jarosław Gaszyński mat. Drobimex / Klaus Roppel, prezes firmy Drobimex /fot.: Jarosław Gaszyński mat. Drobimex /
Jedną z pierwszych decyzji, jaką podjął Klaus Roppel po objęciu funkcji było przywrócenie dobrze znanej na lokalnym rynku marki Drobimex (wcześniej, przez pewien czas produkty szczecińskiego zakładu sprzedwane były pod marką Wiesenhof). 
 
Drobimex jest obecnie jednym z największych producentów drobiu na polskim rynku. Stale zwiększa eksport swoich wyrobów na rynki europejskie (dziś stanowi on ok. 30 proc. sprzedaży). Obecnie na rynku dostępnych jest ok. 80 rodzajów wędlin tej marki, których miesięczna sprzedaż wynosi ok. tysiąca ton oraz urozmaicony asortyment mięsa, którego miesięczna sprzedaż wynosi ok. 3300 ton.  
 
W ostatnich trzech latach firma przeprowadziła największą w swej historii rozbudowę i modernizację zakładów w Goleniowie i w Szczecinie (łącznie za ponad 200 mln zł). Powierzchnie obu zakładów zwiększyły się o ponad 9 tys. m kw.  W ramach inwestycji powstały nowoczesne linie technologiczne, a także m.in. nowe mroźnie, hale konfekcji i magazynowania czy specjalistyczne stacje dokujące. 
 
Gdy Klaus Roppel obejmował stanowisko prezesa zarządu spółki, Drobimex był ubojnią średniej wielkości (ok. 100 tysięcy kurcząt dziennie), obecnie jest jednym z największych producentów w Polsce – ubój ok. 150 tysięcy kurcząt dziennie, a do wiosny 2018 roku planuje zwiększenie do 190 tysięcy. 
 
Mini CV
 
Klaus Roppel z wykształcenia jest inżynierem budownictwa. Od 26 lat pracuje dla czołowej niemieckiej marki drobiarskiej Wiesenhof, będącej jednym z największych producentów tej branży w Europie. Od 12 lat jest prezesem zarządu spółki Geflügelkontor GmbH zajmującej się sprzedażą produktów drobiowych pod marką Wiesenhof w Niemczech. Od 10 lat pracuje dla firmy Drobimex, którą zarządza od prawie 9 lat. Obie spółki należą do grupy kapitałowej PHW. 
 
Jak idą interesy
 
**** Dobrze
 
Udział eksportu naszych produktów stale wzrasta dzięki dużym i sukcesywnym inwestycjom - w szczególności w rozbudowę i modernizację zakładów. Nasze wyroby na zagranicznych rynkach cieszą się dużym zainteresowaniem konsumentów, sięgającym aż po Azję.
 
* - Dno. ** - Słabo. *** - Średnio. **** - Dobrze. ***** - Rewelacja!
 
Co mnie inspiruje:
 
Zawodowo - rozwój firmy Drobimex, jednej z wiodących firm drobiarskich i przetwórczych w Polsce. Prywatnie – w czasie weekendów regeneruję siły poprzez wiele aktywności fizycznych i spędzanie czasu w gronie rodziny.
 
Po pracy:
 
W czasie wolnym od pracy chętnie gotuję i uprawiam sport – biegam, jeżdżę na rowerze, gram w kręgle. 
 
Czytam:
 
W wolnym czasie, którego pozostaje mi niewiele, chętnie gotuję, dlatego ostatnio skupiałem się głównie na literaturze kucharskiej, w szczególności na przepisach z drobiem – np. z książki "Feine Geflügelküche"
 
Słucham:
 
Peter Gabriel  „Don't give up”
 

Simon & Garfunkel „Sound of Silence”
Bee Gees
Rammstein
 
Oglądam:
 
W celu zrelaksowania się oglądam wiadomości, sport i programy przyrodnicze.
 
Jeśli natomiast chodzi o film, który zrobił na mnie duże wrażenie, to była to „Lista Schindlera”.
 

W internecie odwiedzam:
 
Portale branżowe, na których znajduję informacje przynoszące mi zawodowy pożytek.Należy do nich nasz wewnętrzny portal koncernowy http://www.wiesenhof.de , w którym ukazują się wszystkie ważne dla mnie informacje. 
 
redata
Tematy: Drobimex (10) |
aktualizowano: 2017-09-18 11:38
Wszystkich rekordów:

Społeczność