Ludzie

Ludzie 2015-09-16

Sławomir Piński, dyrektor zarządzający Binowo Park

Sławomir Piński, dyrektor zarządzający Binowo Park /fot.: mab / Sławomir Piński, dyrektor zarządzający Binowo Park /fot.: mab /
Sławomir Piński kieruje polem golfowym Binowo Park, które świętuje 15. urodziny. Obecnie ten podszczeciński klub golfowy zrzesza blisko 400 członków i jest jednym z największych w Polsce. Od 2000 roku Binowo Park Golf Club odwiedziło kilkadziesiąt tysięcy turystów golfowych z kraju i zagranicy, głównie ze Szwecji, Danii i Niemiec.
 
Golfiści mają do dyspozycji mistrzowskie pole 18-dołkowe, 9-dołkowe pole treningowe oraz tereny do ćwiczeń.
 
Binowo Park organizuje turnieje golfowe, które przyciągają gości z całej Polski i zza granicy. Najważniejsze z nich to amatorski World Amateurs Golfers Championship oraz Szczecin Open - turniej, w którym co roku rywalizują zawodowi golfiści z kilku krajów. Oprócz tego klub w Binowie znany jest z organizacji golfowych obozów juniorskich, imprez integracyjnych dla firm, seminariów, konferencji, wesel oraz imprez okolicznościowych.
 
Mini CV 
 
Sławomir Piński jest z urodzenia szczecinianinem. Ukończył Wydział Mechaniczny Wyższej Szkoły Morskiej. Po studiach pływał na statkach Polskiej Żeglugi Morskiej.
 
Golf początkowo był jego hobby. Po trzech latach gry pasja przerodziła się w zawód. W roku 1997 przystąpił do projektu budowy pól golfowych w Binowie. 
 
Sławomir Piński był członkiem zarządu Polskiego Związku Golfa (PZG). Założył polski oddział European Golf Course Owners Association. Obecnie jestem przewodniczącym komisji handicapowej i kalibracyjnej PZG. Od ponad 15 lat organizuje polską edycję największego turnieju golfowego World Amateur Golfers Championship. Jest również twórcą i dyrektorem najstarszego zawodowego polskiego turnieju golfowego Floating Garden Szczecin Open.
 
Jak idą interesy?
 
****
Całkiem nieźle. Aczkolwiek oczekiwania są znacznie większe. Szczególnie w odniesieniu do liczby grających w golfa, co determinuje w dużej mierze koniunkturę w naszej branży. Oczekuję już niebawem znaczącego wzrostu popularności golfa w Polsce. Doganiamy Europę i świat w różnych dziedzinach, to samo dzieje się w golfie.
 
* - Dno. ** - Słabo. *** - Średnio. **** - Dobrze. ***** - Rewelacja!
 
Co pana inspiruje?
 
Pozytywne projekty i ludzie osiągający sukces
 
Dobre transmisje sportowe: kibicuję niemal wszystkim dyscyplinom rozgrywanym na dobrym poziomie sportowym.
 
Zwycięstwa Polaków i polskich drużyn – bezcenne!
 
Podróże golfowe, ale nie tylko – Europa, Azja, USA, Republika Południowej Afryki
 
Czytam, słucham, oglądam:
 
Czytam: "Paragraf 22" Josepha Hellera, książki podróżnicze
 
 
Genesis, "Invisible Touch"
 
Ulubiony film: "Lot nad kukułczym gniazdem", reż. Miloš Forman (1975)
 
 
W internecie odwiedzam:
 
Facebook
 
red
Tematy: golf (43) | Binowo (30) | Binowo Park Golf Club (6) | Sławomir Piński (2) |
aktualizowano: 2015-09-22 20:59
Wszystkich rekordów:

Społeczność