Prezentacje

Prezentacje 2022-12-21

Jak wybrać prezent dla sportowca?

Sezon zimowy w pełni, za pasem święta, a więc to czas obdarowywania najbliższych prezentami. Galerie handlowe zapełniają się poszukiwaczami upominków i dobrych okazji. Świąteczny prezent to zdecydowanie coś, czego nie powinniśmy odkładać na ostatnią chwilę. Warto zawczasu zastanowić się nad tym, jaki prezent istotnie sprawi komuś przyjemność, okazując się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Oczywiście zakup powinniśmy uzależnić od pasji i zainteresowań osoby obdarowywanej. Z pewnością w każdej rodzinie czy w kręgu najbliższych przyjaciół trafi się zapalony sportowiec, pasjonat aktywności fizycznych z krwi i kości. Możemy więc przypuszczać, że osoba ta najbardziej ucieszy się z prezentu, który wpisze się w jej sportowe zainteresowania. A zatem - jak wybrać prezent dla sportowca?

•    Jak wybrać prezent dla sportowca?
•    Smartwatch - pomysł na idealny prezent dla sportowca
•    Smartwatch Xiaomi - Twój osobisty koordynator treningu

 
Jak wybrać prezent dla sportowca?
Wybierając prezent świąteczny dla osoby czynnie uprawiającej sport, traktującej wszelkie aktywności fizyczne jako swoją największą pasję, warto zastanowić się nad tym, jaki upominek okaże się przydatny i funkcjonalny w ramach uprawianych dyscyplin. Z innego bowiem prezentu ucieszy się piłkarz czy koszykarz, z innego kolarka czy pływaczka. Dobrym pomysłem może okazać się specjalistyczne obuwie czy odzież sportowa, przeznaczone dla konkretnego trybu trenowania. Tu jednak pojawia się problem doboru właściwego rozmiaru. Możemy jednak wyróżnić pewien upominek, który sprawdzi się w każdym przypadku, niezależnie od dyscypliny jaką zajmuje się bliska nam osoba. Prezent ten okaże się niezwykle funkcjonalny, stając się niejako towarzyszem, personalnym koordynatorem każdego treningu.
 
Smartwatch - pomysł na idealny prezent dla sportowca

Idealnym prezentem dla każdego sportowca będzie z pewnością funkcjonalny smartwatch, który pozwoli na monitorowanie kondycji ciała, analizowanie osiągów treningowych, systematycznie planowanie kolejnych rekordów. Niezwykły design modeli nowej generacji sprawia, że ich użytkowanie bynajmniej nie musi ograniczać się wyłącznie do samych aktywności sportowych. Nowoczesne smartwatche często zastępują na naszych nadgarstkach tradycyjne zegarki, stając się wyjątkowym i nietuzinkowym dopełnieniem stylizacji. A zatem - wybierzmy smartwatch, z którym obdarowana osoba nie będzie rozstawać się ani przed, ani w trakcie, ani po treningu.
 
Smartwatch Xiaomi - Twój osobisty koordynator treningu


Ogromnym powodzeniem na rynku sprzętu elektronicznego tego rodzaju cieszą się w ostatnim czasie modele chińskiego producenta - Xiaomi. Firma dała się poznać polskim użytkownikom przede wszystkim przez swoje smartfony i - popularne szczególnie w ubiegłym sezonie letnim - hulajnogi elektryczne. Dla użytkowników telefonów tej firmy marka dedykowała specjalne opaski Mi Band, które pozwalają na zsynchronizowanie pracy obu urządzeń. Dużo większą funkcjonalność wykazują jednak Smartwatche Xiaomi. Mogą rzecz jasna posłużyć jako alternatywa dla klasycznych zegarków, ale to dopiero początek możliwości, jakie roztaczają, szczególnie przed pasjonatami sportowej aktywności. Smartwatche z serii Mi Watch zostały wyposażone w 11 trybów treningowych, które pozwolą nam na monitorowanie postępów aktywności w ramach m.in. biegania, pływania, jazdy na rowerze czy treningu siłowego. Bardzo przydatną funkcją okaże się także monitorowanie snu oraz tętna. Raporty te możemy bowiem wykorzystać przy poprawianiu własnej wydolności czy poszukiwaniu źródeł problemów fizycznych w niewłaściwym trybie spania. Oczywiście wszelkie te wskazania, dzięki sparowaniu smartwatcha z aplikacją, możemy na bieżąco weryfikować przy pomocy smartfona, wyznaczając sobie kolejne cele treningowe.
 

materiał partnera

aktualizowano: 2022-12-21 13:37
Wszystkich rekordów:

Społeczność