Informacje

Informacje 2023-01-24

Nemera już produkuje w Dąbiu

Medyczna fabryka high-tech: tak swój nowy zakład w Szczecinie produkujący urządzenia do podawania leków przedstawia francuski producent urządzeń do podawania leków.

Fabryka Nemera Szczecin /fot.: mat. Nemera / Fabryka Nemera Szczecin /fot.: mat. Nemera /

Nowy zakład firmy Nemera powstał w szczecińskiej strefie ekonomicznej Trzebusz w Szczecin Dąbiu. Na terenie o pow. 5 ha wybudowano zakład, w którym znajdują się nowoczesne hale produkcyjne,  dział badań i rozwoju, narzędziownia, magazyn i część administracyjna. Powierzchnia nowej fabryki wynosi ok 10 tys m2. Jak deklaruje inwestor, cała infrastruktura zakładu  oparta jest o nowoczesne rozwiązania, materiały i maszyny. Sercem zakładu jest tzw. cleanroom, gdzie odbywa się finalny montaż urządzeń do podawania leków. Jego powierzchnia wynosi aż 3,4 tys. m kw. To największe i najnowocześniejsze tego typu pomieszczenie w Polsce. Jest bardzo sterylne i mają do niego dostęp tylko uprawnione osoby, wyłącznie przez śluzy powietrzne.

Aktualnie fabryka zatrudnia ponad 180. pracowników i poszukiwani są kolejni, głównie specjaliści kierunków technicznych. W tym roku Nemera Szczecin planuje zatrudnić jeszcze około 60 osób.

- Nowa fabryka, to nowe wyzwania, ale też ogromny potencjał. Nasze możliwości bardzo wzrosły. Z wytwarzania kilkuset tysięcy urządzeń rocznie wchodzimy na poziom produkcji wielomilionowej. Poszerzamy też asortyment naszych urządzeń i rozwijamy tzw SmartPen - mówił prof. Alberto Lozano, dyrektor firmy Nemera Szczecin -  Ostatnie kilkanaście miesięcy to był czas bardzo intensywny. Szczęśliwie dotarliśmy  do mety, ale nie zwalniamy tempa, dopiero teraz zaczyna się nowy etap dalszego rozwoju.

Krokiem poprzedzającym budowę zakładu było nabycie w 2020 r. przez Nemerę szczecińskiej firmy Copernicus, która produkowała m.in. wstrzykiwacze medyczne.

To był bardzo ważny moment dla obu firm. Współpraca szybko przyniosła efekty.  Ulokowanie fabryki w Szczecinie daje nam nowe możliwości i pozwala na większą ekspansję w Europie Środkowo-Wschodniej - mówił Sebastian Perrier, dyrektor operacyjny grupy Nemera.

Zbudowana przez firme Prime Construction fabryka  będzie posiadała certyfikat środowiskowy BREEAM. W zakładzie odzyskuje się ciepło z linii technologicznej, jest tam specjalnie filtrowany system wentylacyjny, który ulega również rekuperacji, prowadzona jest również segregacja i sortownia wszystkich odpadów, z których większość z nich poddana jest recyklingowi.

Grupa Nemera jest światowym liderem w projektowaniu, rozwoju i produkcji urządzeń do podawania leków dla przemysłu farmaceutycznego i nie tylko. Firma ma cztery zakłady w Europie, jeden w USA oraz jeden w Brazylii. Zatrudnia w nich ponad 3000 pracowników.

SG

 

Tematy: Alberto Platonoff Lozano (2) | Nemera (2) |
aktualizowano: 2023-11-20 18:54
Wszystkich rekordów:

Społeczność