Informacje

Informacje 2020-11-19

Copernicus ma nowego właściciela

Szczecińskiego producenta wstrzykiwaczy medycznych kupiła firma Nemera - działający globalnie francuski dostawca urządzeń do dostarczania leków. W nowej strukturze firma planuje m.in. poszerzenie gamy produktów i przeprowadzkę do nowej siedziby.

Spotkanie w dniu podpisania umowy między Copernicus i Nemera. Na zdjęciu od lewej: od lewej: Paweł Kwiatkowski, Alberto Lozano, Sebastian Perrie (VP, Nemera), Radosław Romańczuk, Bernhard Rohn (VP, Nemera), Bartosz Świderski, Daniel Matias /fot.: mat. Nemera / Spotkanie w dniu podpisania umowy między Copernicus i Nemera. Na zdjęciu od lewej: od lewej: Paweł Kwiatkowski, Alberto Lozano, Sebastian Perrie (VP, Nemera), Radosław Romańczuk, Bernhard Rohn (VP, Nemera), Bartosz Świderski, Daniel Matias /fot.: mat. Nemera /

Założony w 2004 roku Copernicus specjalizuje się w projektowaniu, rozwoju i produkcji urządzeń
iniekcyjnych oraz świadczy kompleksowe usługi w zakresie wprowadzania nowoczesnych urządzeń do podawania leków. Produkcja obejmuje całą gamę wstrzykiwaczy wielokrotnego i jednorazowego użytku dostosowanych do leczenia schorzeń takich jak cukrzyca, czy zaburzenia hormonalne.

Transakcja kupna firmy przez nowych właścicieli umożliwi wybudowanie nowoczesnego zakładu produkcyjnego w strefie przemysłowej Dunikowo-Trzebusz w Szczecinie. W komunikacie firmy Nemera na temat transakcji czytamy, że poszerza ona paletę produktów, zdolności produkcyjne w małych seriach, poszerza wiedzę badawczo-rozwojową oraz rozwija segment wstrzykiwaczy do podawania pozajelitowego.

Prezesem firmy pozostaje Alberto Lozano Platonoff. W skład nowego zarządu weszli również Marc Hämel oraz Bernhard Rohn, którzy są również członkami zarządu Nemera. Nowy właściciel Copernicusa jest działającym na światową skalę producentem urządzeń do dostarczania
leków dla przemysłu farmaceutycznego, biotechnologicznego i generycznego. Nemera oferuje produkty i usługi z zakresu okulistyki, dostarczania donosowego, inhalacyjnego, skórnego, przezskórnego i pozajelitowego.

SG

Tematy: branża medyczna (9) | Copernicus (3) | Nemera (1) |
aktualizowano: ponad 2 tygodnie temu, 2021-04-18
Wszystkich rekordów:

Społeczność