Know-how

Know-how 2017-04-14

Know-how. Szkolenia i wydarzenia do 30 kwietnia

Jak wystartować w biznesie i skutecznie oddziaływać na rynek? W jaki sposób zabezpieczać umowy międzynarodowe? Jak chronić dane osobowe i prawa autorskie? M. in. tego dowiedzieć się można podczas warsztatów i szkoleń, które odbędą się jeszcze w kwietniu.
 
Warsztaty podczas Chemiki Expo 2017 /fot.: mab / Warsztaty podczas Chemiki Expo 2017 /fot.: mab /
Umowy handlowe w obrocie międzynarodowym
 
Data: 19 kwietnia, godz. 9.30 – 15.
Miejsce: Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT, przy ul. Jagiellońskiej 20 w Szczecinie.
Organizator: RCIiTT ZUT.
 
Bezpłatne szkolenie dla zachodniopomorskich przedsiębiorców. 
 
Prawnik Łukasz Żak z Żak Legal Support Office zapozna uczestników z aktami prawnymi regulującymi obrót międzynarodowy (prawo wspólnotowe, międzynarodowe, prawo handlowe, zwyczaje handlowe), soft-law w prawie kontraktów międzynarodowych (zasady UNIDROIT, PECL, FIDIC) a także oceną wiarygodności partnerów zagranicznych oraz szeregiem innych zagadnień niezbędnych do odpowiedniego zabezpieczenia zapisów umów międzynarodowych.
 
Telemedycyna, nowoczesna ochrona zdrowia
 
Data: 19-20 kwietnia
Miejsce: WNEiZ US, ul. Mickiewicza 64
Organizatorzy: Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania US, Towarzystwo Naukowe i Kierownictwa oraz TeleCardio 
 
Telemedycyna 2017 – nowoczesna ochrona zdrowia. Konferencja, której celem jest – jak piszą organizatorzy – wymiana „ wiedzy i doświadczeń pomiędzy przedstawicielami sektora nauki oraz świata biznesu na temat wdrażania i kierunków rozwoju nowoczesnych rozwiązań w medycynie”
 

Partnerzy cyklu Know-how:

 
 
Profesjonalna obsługa klienta
 
Data: 20 kwietnia, godz. 9-16
Miejsce: Mrzeżyno, Ośrodek Wczasowo-Rehabilitacyjny AGAWA, ul. Śliska 5
Organizator: Polska Fundacja Przedsiębiorczości
 
Bezpłatne szkolenie dotyczące relacji z klientami. Uczestnicy dowiedzą się m. in.: jak komunikować się z klientem, jak radzić sobie z różnicami pokoleniowymi w obsłudze klienta? Jak kształtować trwałe relacje z klientami? Będą też mogli poznać techniki radzenia sobie z negatywnymi emocjami oraz ćwiczyć umiejętności perswazji. Będą testy, symulacje i autodiagnoza stylu rozmowy z klientem. Chętni muszą wcześniej przesłać zgłoszenie mailem. 
 
Jak z pomysłu zrobić dochodowy biznes
 
Data: 25 kwietnia, godz. 9-16
Miejsce: PFP, Szczecin, ul. Monte Cassino 32 
Organizator: Polska Fundacja Przedsiębiorczości (PFP)
 
Bezpłatne warsztaty z projektowania biznesu dla początkujących. Uczestnicy poznają zasady skutecznego budowania biznesu, metody zwiększania potencjału rynkowego pomysłu biznesowego oraz metody skutecznego oddziaływania na rynek. Przygotują koncepcje biznesową swojego pomysłu. 
 
To szkolenie dla osób, które mają pomysł na biznes, planują prowadzić własną firmę, szukają pomysłu na skuteczne działanie biznesowe. Skierowane jest do osób prywatnych i do początkujących przedsiębiorców, którzy chcą wiedzieć co robić, by planowana działalność przyniosła oczekiwany efekt biznesowy. 
 
Warsztaty poprowadzi Katarzyna Łukaszuk, doświadczona trener i konsultant, specjalizująca się w zarządzaniu sprzedażą i marketingiem. 
 
Optymalne decyzje. Bezpieczne prowadzenie firmy
 
Data: 26 kwietnia, godz. 9-16
Miejsce: Urząd Miasta Szczecinek, Plac Wolności 13, sala szkoleniowa nr 220, II piętro 
Organizator: Polska Fundacja Przedsiębiorczości (PFP)
 
Szkolenie kierowane jest do osób, które zamierzają rozpocząć lub niedawno rozpoczęły działalność gospodarczą i chcą zdobyć informacje pozwalające bezpiecznie prowadzić firmę.
 
Uczestnicy zapoznają się z zasadami „szycia formy opodatkowania na miarę”. Poznają wiele wariantów rozwiązań w zakresie podatku dochodowego i podatku VAT na podstawie konkretnych przykładów z życia gospodarczego, także zagrożenia wynikające z niewłaściwego doboru partnerów biznesowych oraz wadliwego zawierania umów. 
 
Dowiedzą się, jakich zapisów nie wolno stosować w umowach z konsumentami i które z nich są klauzulami niedozwolonymi. Zdobędą wiedzę z obszarów ochrony danych osobowych i praw autorskich, pełnomocnictwa, kontroli przedsiębiorcy, interpretacji przepisów podatkowych. 
 
Szkolenie poprowadzi Beata Kuśmierek, doradca gospodarczy, trener z obszarów podatkowych, certyfikowany księgowy, przedsiębiorca - właścicielka firmy TAX DEAL, wykładowczyni Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości posiadająca Europejski Certyfikat Kompetencji Biznesowych.
 
Transgraniczny obszar metropolitarny
 
Data: 26 kwietnia, godz. 16.30
Miejsce: Hotel Radisson Blu, sala Copernicus
Organizator: Dom Gospodarki Szczecin
 
Polsko-Niemiecki Krąg Gospodarczy. 
Tematem spotkania jest: „Rozwój transgranicznego Obszaru Metropolitalnego Szczecina - stan aktualny i perspektywy”.
 
Ruszyła rejestracja na PONP
 
Data: 18 maja 
Miejsce: Szczecin
Informacje: http://ponp.pl/
Ruszyła rejestracja uczestników drugiej edycji Pomeranian Offshore Networking Platform.
"Celem PONP jest stworzenie możliwości podmiotom z branży offshore przede wszystkim do wymiany doświadczeń, zaprezentowania nowych koncepcji na rynku oraz do nawiązania i wzmocnienia relacji wśród firm w całym regionie" - zapowiadają organizatorzy PONP.
 
Rejestracja na Kongres Morski
 
Data: 8-9 czerwca
Miejsce: Filharmonia, Akademia Morska, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki
Organizator: Fundacja Kongres Morski
 
5. Międzynarodowy Kongres Morski odbędzie się w Szczecinie już w czerwcu. Na stronie wydarzenia trwa rejestracja uczestników.
 
ata
Tematy: Polska Fundacja Przedsiębiorczości (68) | RCIiTT (27) | Kongres Morski (12) | Pomeranian Offshore Networking Platform (2) |
aktualizowano: 2017-04-21 10:53
Wszystkich rekordów:

Społeczność