Know-how

Know-how 2015-08-20

Know-how: szkolenia w trzecim tygodniu sierpnia

Jak zbudować skuteczną strategię eksportową? Jak przeprowadzić sukcesję w rodzinnej firmie? Jak zbudować społeczność wokół marki? Odpowiedzi m.in. na te pytania znaleźć można na najbliższych szkoleniach i spotkaniach.

Uczestnicy szkoleń poznają m.in. siedem kroków udanej sukcesji /fot.: archiwum / Uczestnicy szkoleń poznają m.in. siedem kroków udanej sukcesji /fot.: archiwum /
Śniadanie biznesowe
 
Data: 28 sierpnia, godz. 9:00-12:00 (zgłoszenia do 25 sierpnia)
Miejsce: Szczecin, ul. Jagiellońska 20-21, Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii
Organizator: Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii
 
Spotkanie networkingowe, którego celem jest doprowadzenie do nawiązania cennych kontaktów binzesowych pomiędzy sektorem nauki a sektorem przedsiębiorstw oraz inwestorami. Spotkanie będzie doskonałą okazją, aby przedstawić swoje pomysły na wspólne projekty, założenie firmy, pozyskanie partnera, czy też przedstawienie własnej oferty i pozyskanie klienta. Przedstawiony zostanie także zakres działalności Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii.
 
Do udziału zapraszani są naukowcy wszystkich uczelni, studenci, absolwenci z pomysłami oraz przedsiębiorcy i inwestorzy. Warto zabrać ze sobą wizytówki, ulotki i inne materiały informacyjne.
 
Business Training: Sukces pisany jakością
 
Data: 25 sierpnia, godz. 17:00-19:00
Miejsce: Szczecin, ul. Zbożowa 4, Business Link
Organizator: Business Link Szczecin
 
Jak podbić serce i zyskać lojalność klientów? Czego oczekują klienci sklepów internetowych? W jaki sposób ich oczekiwania można by było przekroczyć? To wszystko i wiele więcej na temat tego, jak dobra jakość produktów i usług prowadzi do sukcesu w biznesie podczas wydarzenia "Sukces pisany jakością".
 
Jednym z prelegentów będzie Łukasz Wichłacz - współtwórca i co-CEO marki Coffeedesk - najszybciej rozwijającego się w Polsce sklepu z dobrą kawą, herbatą i akcesoriami, który opowie o... kocie, który jeździł kurierem.
 
Informacje o pozostałych prelegentach zostaną podane na stronie wydarzenia.
 
Tweetup Szczecin #7
 
Data: 25 sierpnia, od godz. 17:30
Miejsce: Szczecin
Organizator: Paweł Krzych
 
Szczecińskie Tweetupy to spotkania w swobodnej atmosferze, która sprzyja nawiązywaniu nowych kontaktów i wymianie wiedzy. Są organizowane po to, by poznać osobiście ludzi, których znaliśmy do tej pory tylko z internetu, ludzi o różnych zainteresowaniach, wieku, poglądach, związanych z różnymi branżami. Czasami jedyne, co łączy uczestników, to narzędzie, którego używają do komunikowania się z innymi i zamiłowanie do internetu.
 
Tym razem Tweetup odbywa się w mieszanej formie. Zaczyna się w Fabryce Lodów, a później zaplanowana jest wycieczka po Szczecinie ze znanym przewodnikiem – Przemkiem Głową.
 

Partnerzy cyklu Know-how:

Aula Szczecin #3
 
Data: 26 sierpnia, godz. 17:30-20:30
Miejsce: Szczecin, ul. Cyforwa 6, Technopark Pomerania
Organizator: Paweł Krzych, Krzysztof Syrek
 
Kolejne spotkanie z cyklu Aula Szczecin. Tym razem będzie mowa o tym, jak zbudować społeczność wokół marki oraz jak zorganizować wydarzenie i zaangażować odbiorców. 
 
Ideą spotkań jest promowanie przedsiębiorczości, wspieranie rozwoju polskich przedsiębiorców i innowatorów. To nauka poprzez praktykę i doświadczenia innych.
 
Prelegentami będą osoby posiadające duże doświadczenie w organizowaniu eventów, dlatego możemy liczyć na atrakcyjne merytorycznie i interesujące wystąpienia. Nie zabraknie konkretnych przykładów, innowacyjnych koncepcji i sporej dawki inspiracji. 
  • "Kultura jako wydarzenie. Wyzwania współczesności i szanse technologii"
dr Jędrzej Wijas – szef działu promocji, PR i pozyskiwania środków w Trafostacji Sztuki w Szczecinie
  • "Budowanie społeczności wokół marki i kampanii crowdfundingowych"
Marcin Galicki – Założyciel polskiej platformy finansowania społecznościowego Wspieram.to. Na co dzień wdraża strategie rozwoju oraz nadzoruje marketing i PR firmy
  • "Kolektywnie w mieście, czyli komplementarność usług"
Monika Petryczko – swoje doświadczenie zdobywa działając w OFF Marina Przystań Kultury i działającym przy nim Stowarzyszeniu MiastoHolizm. Dziennikarka radiowa i telewizyjna, DJ-ka, animatorka wydarzeń kulturalnych
 
Czwartki dla biznesu: wszystko o funduszach unijnych 
 
Data: 27 sierpnia, 10:00-12:00 (wymagane wcześniejsze zgłoszenia)
Miejsce: Szczecin, pl. Hołdu Pruskiego 9, Centrum Biurowe Maris
Organizator: Fundusz Pomerania
Informacje: funduszpomerania.pl/wydarzenia/, tel. 91 813 01 10, szkolenia@zrfpk.pl 
 
Podczas spotkania będzie omawiany:
- Program Operacyjny Inteligentny Rozwój
- Regionalny Program Operacyjny Województwa Zachodniopomorskiego
 
Spotkanie przeznaczone jest dla przedsiębiorców, którzy chcieliby pozyskać fundusze europejskie przeznaczone na rozwój firmy. 
 
Prowadzący: Andrzej Najda - właściciel Najda Consulting
 
 
Szczecin Inspiruje
 
Data: 27 sierpnia, godz. 17:30
Miejsce: Szczecin, Restauracja Per Se, pl. Hołdu Pruskiego
Organizator: Adam Grzelak
 
Szczecin Inspiruje to spotkanie ludzi zmieniających rzeczywistość wokół siebie, ale także tych, którzy chcieliby zacząć to robić. W programie znalazło się sześć prelekcji ludzi reprezentujących różne płaszczyzny zawodowe. 
  • Izabela Gmitrowicz - założyciel i dyrektor generalny polskiego oddziału ProFi Fitness School, współwłaściciel PFS International, kreator programów szkoleniowych PFS
  • Michał Hamera - od kilku lat tworzy z powodzeniem markę Coaching4
  • Konrad Dembczyński - przedsiębiorca, inwestor, ekspert ZPPZ LEWIATAN ds. kwalifikacji miękkich i społecznych aspektów prowadzenia biznesu, wykładowca i trener rozwoju osobistego
  • Paweł Krzych – bloger, przedsiębiorca, właściciel tencat.pl, autor i organizator licznych szkoleń i warsztatów, specjalista ds. mediów społecznościowych
  • Małgorzata Krawczak - certyfikowany coach, neuroterapeuta, mówca motywacyjny, właścicielka Natura Sukcesu
  • Marcin Przeworski – trener z powołania, menedżer zarządzający kilkunastoma zespołami, praktyk biznesu, wspiera i od podstaw buduje markę J&E CONSULTING
 
Warsztaty: Biznes i rodzina. Przekaż stabilną firmę!
 
Data: 27 sierpnia, godz. 16:00-19:00
Miejsce: Koszalin, ul. Asnyka 11, Park Caffe
Organizator: Instytut Biznesu Rodzinnego
 
Warsztat da odpowiedzi na pytania: kiedy rozpocząć sukcesję?, jak przeprowadzić ją samodzielnie?, w jaki sposób dokonać podziału majątku? Efektywna zmiana sterów w firmie rodzinnej to proces co najmniej 7-letni. Warto jest już teraz wdrożyć rozwiązania, które umożliwią bezbolesne przejście tego procesu. Uczestnicy warsztatu otrzymają praktyczne narzędzia do wykorzystania w swojej firmie i poznają siedem kroków udanej sukcesji.
 
Warsztat przeznaczony jest dla przedsiębiorców posiadających lub zamierzających stworzyć firmy rodzinne.
 
Prelegent: dr Adrianna Lewandowska - ekspert ds. strategii i sukcesji
 
Warsztaty: Wspólne cele – wspólne działanie. Liderzy eksportu w zachodniopomorskiem
 
Data: 3 września, godz. 9:00-15:00
Miejsce: Czepin k. Gryfina, Dom Restauracyjny Biała Wstążka, ul. Widokowa 4
Organizator: Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów Województwa Zachodniopomorskiego 
Informacje: szkolenia-eksportowe.pl, tel. 71 733 69 95, szkolenia@eurospektrum.pl
 
Jak zbudować skuteczną strategię eksportową, jak dobrać cenę do rynku docelowego, jak przekonać skandynawskiego dystrybutora do swojej oferty? To część pytań, na które zostaną udzielone odpowiedzi podczas tego spotkania.
 
Jego celem jest przekazanie przedsiębiorcom informacji niezbędnej do planowania, organizowania i realizacji eksportu lub inwestycji poza granicami Polski, ze szczególnym uwzględnieniem rynków skandynawskich. Tematyka spotkania obejmuje m.in. ogólną charakterystykę rynków i szans rozwoju sprzedaży dla polskich przedsiębiorców, prezentację różnic kulturowych, ale i prezentację tego, jak budować strategię eksportową czy pozyskiwać informacje branżowe. 
 
W drugiej części spotkania odbędą się spotkania B2B, podczas których każdy z przedsiębiorców będzie mógł zaprezentować potencjał swojej firmy i poznać perspektywicznych partnerów biznesowych. Spotkanie będzie miało charakter wysoce interakcyjny i stymulujący do działania.
 
Adresatami warsztatów są eksporterzy z powiatu gryfińskiego.
 
Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, o udziale w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszenia.
 
Śniadanie biznesowe: Przedsiębiorczość Kobiet, Przedsiębiorczość Mam
 
Data: 3 września, godz. 17:00-19:00 (zgłoszenia do 1 września)
Miejsce: Koszalin, ul. Zwycięstwa 106-108 Klubokawiarnia Puszczyk (pod Empikiem)
Organizator: Centrum Biznesu Fundacji CIP
Informacje: biznes.koszalin.pl, info@cb.koszalin.pl
 
Podczas „śniadania” przedstawiona zostanie sytuacja kobiet-mam na rynku pracy, uwarunkowania powrotów do pracy, wyzwania zawodowe pojawiające się wraz z macierzyństwem.
 
Zaprezentowana zostanie także książka „Mamy, wracamy” i Kluby Przedsiębiorczych Mam jako sposoby na wspieranie rozwoju zawodowego kobiet.
 
Prelegentka: Marta Waszczuk - prezes Fundacji Be Proactive, autorka książki „Mamy wracamy" i założycielka Klubu Przedsiębiorczych Mam i Fundacji Be Proactive, certyfikowany coach, mentor i trener z kilkunastoletnim doświadczeniem w biznesie. Prywatnie mama trójki dzieci.
 
AK
Tematy: know-how (80) | szkolenia (50) | RCIiTT (27) | Centrum Biznesu Koszalin (21) | Business Link (20) |
aktualizowano: 2015-08-28 18:38
Wszystkich rekordów:

Społeczność