Informacje

Informacje 2018-01-02

Jest nowy szef Netto Polska

Nowym dyrektorem generalnym Netto Polska został Janusz Stroka. Stanowisko obejmuje 3 stycznia.
Janusz Stroka, dyrektor generalny Netto Polska /fot.: mat. Netto Polska / Janusz Stroka, dyrektor generalny Netto Polska /fot.: mat. Netto Polska /
„Ostatnio Janusz Stroka pełnił funkcję dyrektora pionu nowych formatów w Grupie REWE. Ma także doświadczenie i wiedzę, zdobytą podczas dwóch dekad pracy na wiodących stanowiskach w sprzedaży detalicznej w kilku krajach, m.in. w Polsce, Rosji i na Ukrainie” – informuje biuro prasowe Netto Polska. Cytuje wypowiedzi szefa Netto International i nowego szefa Netto Polska.
 
– Nasze plany dotyczące Netto Polska są bardzo ambitne i dlatego tak ważne było znalezienie doświadczonej i uzdolnionej osoby jaką jest Janusz – mówi Michael Loeve, dyrektor generalny Netto International. – Nowy dyrektor Netto Polska zajmował kluczowe stanowiska w dużych sieciach handlowych i jestem pewien, że wniesie dużą wiedzę i doświadczenie. Janusz jako Polak doskonale rozumie polską kulturę i rynek, co ma dla nas ogromne znaczenie.
 
- Głównym zadaniem Janusza Stroki  jest przyspieszenie wzrostu i dalszy rozwój sieci handlowej Netto w Polsce. – Naszą ambicją jest zwiększenie tempa otwierania sklepów, a od Netto Polska oczekujemy otwierania 40 nowych sklepów rocznie już od 2020 roku – dodaje Michael Loeve.
 
– Naprawdę nie mogę się doczekać bycia częścią Dansk Supermarked Group i Netto International. Strategia dla Netto Polska jest bardzo ambitna i bardzo ekscytująca. Zrobię co w mojej mocy, aby mieć udział w poprawie jakości i dostępności wspaniałych produktów po niskich cenach dla naszych klientów poprzez strategię, która ma na celu zarówno inwestowanie w istniejące sklepy, jak i rozwijanie poprzez otwarcia nowych sklepów. Z niecierpliwością czekam na współpracę z zespołem w Motańcu, aby osiągnąć te ambicje i poznać biznes z pierwszej ręki - mówi Janusz Stroka.
 
Do 31 lipca 2017 dyrektorem generalnym Netto Polska był Kent Fogh Petersen, przez 25 lat związany z Dansk Supermarked Group (grupa jest właścicielem sieci Netto). Po jego rezygnacji ze stanowiska firma szukała następcy, a do tego czasu spółką w Polsce zarządzał Alan Jensen, dyrektor IT w Dansk Supermarked Group. Łączył poprzednie zadania z zarządzaniem Netto Polska.
 
Netto Polska to duńska sieć handlowa obecna na polskim rynku od 22 lat. Jej polska centrala mieści się w Motańcu pod Szczecinem. Firma ma ponad 360 sklepów w Polsce i trzy magazyny dystrybucyjne. Zatrudnia ok. 5,5 tys. osób. 
 
Właścicielem spółki jest Dansk Supermarked Group, do której należą także sieci handlowe føtex, Bilka, Salling i Wupti.com. Wcześniej grupa należała do  Moller-Maersk i  Salling Foundation. Od końca minionego roku jedynym właścicielem grupy stała się Salling Foundation, która od listopada 2017 r. objęła 100 proc. udziałów.
 
ATA
aktualizowano: 2018-01-15 18:34
Wszystkich rekordów:

Społeczność