Prezentacje

Prezentacje 2016-12-14

Plakaty skandynawskie – stylowy dodatek o uniwersalnym charakterze

Styl skandynawski to jeden z najbardziej popularnych stylów dekoratorskich. Kochamy go za jego jasny charakter, oszczędną aranżację i minimalistyczne dodatki, które razem tworzą lekką, stylową aranżację. Obiektem naszego zainteresowania nie będzie jednak styl sam w sobie. Pod lupę weźmiemy uniwersalne plakaty skandynawskie, i krok po kroku przyjrzymy się im, czy rzeczywiście tylko w skandynawskim wnętrzu prezentują się najlepiej.

Krok 1. Plakaty skandynawskie w swoim naturalnym środowisku

Dekoracje utrzymane w skandynawskiej estetyce cechują się minimalistyczną, ale wyrazistą formą. Nawiązują przede wszystkim do kultury, tradycji i przyrody północnych krajów. Właśnie dlatego plakaty styl skandynawski przedstawiają zazwyczaj malownicze, zimowe krajobrazy, majestatyczne jelenie czy kolorową figurkę konika z Dalarna, który przynosi szczęście. Takie dekoracje doskonale komponują się z jasnym wnętrzem, gdzie dominują odcienie bieli i szarości zestawione z pastelowymi akcentami. Plakat jest  dopasowaną kolorystycznie ozdobą lub delikatnie wyróżniającym się barwnym dodatkiem. Dzięki temu, że wnętrze urządzone jest bardzo oszczędnie, plakat staje się główną ozdobą wpływającą na charakter wnętrza. Jeśli jednak nie posiadasz salonu w skandynawskim stylu – to nic straconego. Plakaty w stylu skandynawskim są o wiele bardziej uniwersalne, niż może nam się wydawać!

redro.pl/plakaty/tematy/style/styl-skandynawski

Krok 2. Plakaty skandynawski styl w nietypowych aranżacjach

Różnorodność motywów przedstawieniowych jakie znajdziemy na skandynawskich plakatach sprawiają, że mogą nam posłużyć za dekorację także w zupełnie innej estetyce. Jeśli odpowiednio dobierzemy wzór okaże się, że praktycznie w każdej aranżacji będą się prezentować spektakularnie. Niemożliwe?

Plakaty skandynawskie przedstawiające zimowe, górskie pejzaże, skaliste fiordy, malownicze wioski ukryte w lesie czy dzikie zwierzęta będą znakomitym uzupełnieniem rustykalnego salonu. Wystarczy, że wybierzemy wzory w formie realistycznych zdjęć, a nie minimalistycznych, nowoczesnych grafik.

W industrialnej aranżacji warto postawić na ozdoby, które będą się komponować z surowym wnętrzem, w którym dominują metalowe elementy i nieotynkowane, betonowe lub ceglane, ściany. Świetnym pomysłem są plakaty napisy utrzymane w oszczędnej, skandynawskiej estetyce. Mogą głosić zabawne powiedzenia, pełne refleksji cytaty lub motywujące do działania hasła. A jeśli nie napisy? Innym rozwiązaniem może być dekoracja przedstawiająca sylwetkę jelenia w stylu origami. Krystaliczna forma będzie się znakomicie prezentować w loftowym wnętrzu.

Wreszcie, plakaty skandynawskie możemy umieścić w eklektycznym dziecięcym pokoju. Tutaj nie liczy się zachowanie stylistycznej harmonii, lecz stworzenie przyjemnego, bajkowego klimatu. Wizerunek kolorowego konika z Dalarna, rysunkowe przedstawienie misia polarnego, jelenia lub foki czy górska wioska przypominająca ilustrację z książeczki dla dzieci będzie przepiękną dekoracją o uniwersalnym charakterze, która sprawdzi się zarówno u malucha, jak i nieco większego dziecka.

Krok 3. Świąteczny wystrój ze skandynawskim akcentem

Skandynawskie plakaty są także znakomitym rozwiązaniem, jeśli szukasz stylowej dekoracji do swojej świątecznej aranżacji. Praktycznym rozwiązaniem jest wybór wzoru, który nie tylko w okresie Świąt, ale także podczas trwania całej zimy, będzie się świetnie prezentować na ścianie Twojego salonu czy przedpokoju. W tej roli doskonale sprawdzą się plakaty skandynawski styl przedstawiające ośnieżoną sosnową gałązkę na której przysiadł kolorowy ptaszek, zimowy pejzaż czy charakterystyczny wełniany splot ciepłego swetra ukazujący śnieżynki lub uproszczoną sylwetkę renifera. Możesz także sięgnąć po plakaty napisy z fragmentem popularnej kolędy, świątecznymi życzeniami lub zabawnym zawołaniem Mikołaja: Ho, ho, ho!



Plakaty znajdziecie także Państwo na: myloview.pl/plakaty/

 

artykuł promocyjny

aktualizowano: 2017-01-12 09:56
Wszystkich rekordów:

Społeczność