Prezentacje

Prezentacje 2023-01-20

Comarch EDI – jak pomoże Ci włączyć się do Krajowego Systemu e-Faktur?

Krajowy System e-Faktur już wkrótce obejmie wszystkich polskich przedsiębiorców i pomoże im kontrolować firmowe finanse. Obowiązek korzystania z rządowej platformy wejdzie w życie 1 stycznia 2024 roku, jednak już teraz możesz zacząć jej używać. System do przechowywania, wystawiania i wysyłania tzw. faktur ustrukturyzowanych warto zintegrować z Comarch EDI, aby jeszcze bardziej ułatwić prowadzenie księgowości – zwłaszcza w dużej firmie.

Comarch EDI – co to jest i jak działa? Przeczytaj, w jaki sposób platforma Comarch EDI może Ci ułatwić rejestrowanie Twoich dokumentów w Krajowym Systemie e-Faktur. Comarch EDI – co to jest i jak działa? Przeczytaj, w jaki sposób platforma Comarch EDI może Ci ułatwić rejestrowanie Twoich dokumentów w Krajowym Systemie e-Faktur.

Z artykułu dowiesz się:

  • Jak działa KSeF?
  • W jaki sposób Comarch EDI ułatwia integrację z KSeF?
  • Co zyskasz dzięki platformie Comarch EDI?


KSeF – co to jest i jak z niego korzystać?

Obowiązek e-fakturowania już od stycznia 2024 roku obejmie wszystkich polskich przedsiębiorców. Ministerstwo Finansów przygotowało z tej okazji specjalny system teleinformatyczny (Krajowy System e-Faktur), który umożliwi wystawianie i wysyłanie faktur ustrukturyzowanych (mających format XML zgodny ze strukturą logiczną e-Faktury, czyli FA_VAT). Na razie jest to jeszcze dobrowolne rozwiązanie dla przedsiębiorców, jednak wkrótce faktury papierowe i w formacie PDF odejdą do lamusa. Polska tym samym zmieni swój dotychczasowy sposób procesowania faktur z modelu post-audit na model clearance. Co to oznacza?
Wszystkie dokumenty będą przesyłane/odbierane po uwierzytelnieniu do/z KSeF. System, który będzie oznaczać faktury numerem identyfikującym oraz weryfikować ich zgodność z określonym wzorem, powstał m.in. po to, aby ułatwić przedsiębiorcom przepływ dokumentów i pomóc im w zarządzaniu finansami firmy. E-fakturowanie ma również zapobiec wyłudzeniom podatkowym, ponieważ organy podatkowe będą mogły sprawdzać poprawność dokumentów w czasie rzeczywistym.

Comarch EDI – nieocenione wsparcie do integracji z KSeF

Jak rozpocząć rejestrację faktur w KSeF? Ministerstwo Finansów opublikowało zestaw materiałów, które mają w tym pomóc małym i dużym firmom. Integracja z rządowym systemem dla wielu osób może być problematyczna, bowiem wymaga to nie tylko wiedzy technicznej, ale także odpowiednich zasobów programistycznych.

Aby ułatwić przedsiębiorcom połączenie się z KSeF, Comarch (doświadczony operator wymiany dokumentów) stworzył platformę, którą można wykorzystać do przesyłania faktur do KSeF i ich odbierania z systemu rządowego. Pozwala ona zachować transparentność wszystkich procesów i znacznie przyspiesza rejestrację dokumentów w Krajowym Systemie e-Faktur. Comarch to firma z bogatym doświadczeniem w zakresie optymalizacji procesów zobowiązań (AP) i należności (AR), dlatego warto jej zaufać w tej kwestii.

Postaw na Comarch EDI i sprawdź, co zyskasz!

Jeśli zdecydujesz się na integrację Comarch EDI z KSeF, możesz liczyć na wiele benefitów. Przede wszystkim platforma Comarch EDI zajmie się za Ciebie nadaniem fakturze odpowiedniego formatu, który wymagany jest przez rządowy system. Zaoszczędzisz też mnóstwo czasu na dostosowywanie swoich systemów finansowo-księgowych do połączenia się z API KSeF. Oprócz tego zachowasz również walidację procesów wielodokumentowych. Dzięki tej opcji wszystkie potrzebne informacje znajdą się na fakturach, a Ty zmniejszysz ryzyko ewentualnych pomyłek, które niekiedy są źródłem strat finansowych.

Warto też wspomnieć o tym, że wszystkie ważne dokumenty zawsze możesz mieć pod ręką. Comarch EDI pozwala je przechowywać wraz ze statusami, numerami ID oraz UPO. Aby sprawdzić, jak wygląda rejestracja faktur w KSeF, wystarczy przeprowadzić darmowy test. Jeśli jeszcze nie jesteś klientem Comarch, kliknij TUTAJ. W przypadku, gdy już korzystasz z platformy EDI, przejdź na specjalną stronę i postępuj zgodnie z instrukcjami.

Gdy już poznasz wszystkie zalety platformy B2B Comarch EDI, która oparta jest na technologii cloud i umożliwia dynamiczną wymianę danych między partnerami biznesowymi, z całą pewnością ułatwisz sobie formalności związane z prowadzeniem firmy, co z pewnością przełoży się na obniżenie kosztów operacyjnych oraz lepsze kontakty z kontrahentami.

 

artykuł promocyjny

 

aktualizowano: 2023-01-20 13:45
Wszystkich rekordów:

Społeczność