Prezentacje

Prezentacje 2017-04-25

Zacumuj przy Przyjaznym Brzegu

Prestiżową żeglarską nagrodę otrzymało Nowe Warpno w konkursie Przyjazny Brzeg. Jego organizatorzy docenili ostatnie przemiany miejscowości nad Zalewem Szczecińskim i Jeziorem Nowowarpieńskim w atrakcyjne miejsce na turystycznej mapie Polski.

Nagroda Przyjaznego Brzegu to efekt pracy zespołu Urzędu Gminy Nowe Warpno. Na zdjęciu: Władysław Kiraga, Mirosław Tokarski, Jolanta Jędrzejczak, Halina Utrata, Honorata Gadomska, Sylwia Gawerska, Katarzyna Jaguszewska, Małgorzata Jałoszyńska, Wiesław Jankowski, Krystian Lamparski, Alina Ławniczak, Romana Makowska, Grażyna Strzelczyk, Grażyna Szymborska, Barbara Wiktorowska, Katarzyna Wnuk, Aneta Wiśniewska i Danuta Szuniewicz. Nagroda Przyjaznego Brzegu to efekt pracy zespołu Urzędu Gminy Nowe Warpno. Na zdjęciu: Władysław Kiraga, Mirosław Tokarski, Jolanta Jędrzejczak, Halina Utrata, Honorata Gadomska, Sylwia Gawerska, Katarzyna Jaguszewska, Małgorzata Jałoszyńska, Wiesław Jankowski, Krystian Lamparski, Alina Ławniczak, Romana Makowska, Grażyna Strzelczyk, Grażyna Szymborska, Barbara Wiktorowska, Katarzyna Wnuk, Aneta Wiśniewska i Danuta Szuniewicz.

Konkurs Nagroda Przyjaznego Brzegu organizuje Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze przy wsparciu Polskiego Związku Żeglarskiego oraz współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki, Ministerstwem Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Krajowym Zarządem Gospodarki Wodnej oraz Polską Organizacją Turystyczną. Celem nagrody jest promocja atrakcji wodniackich i turystycznych Polski oraz wyróżnienie miejscowości najbardziej aktywnych na tym polu. W konkursie premiowane są inwestycje służące turystyce wodnej, takie jak: budowa i modernizacja marin żeglarskich i stanic wodnych, programy inwestycyjne obejmujące miasta, regiony, szlaki wodne, działania osób fizycznych, klubów i stowarzyszeń, samorządów oraz innych instytucji i organizacji. Konkurs o Nagrodę Przyjaznego Brzegu od pierwszej edycji odbywa się pod patronatem honorowym Ministra Sportu i Turystyki, który przyznaje również swoją nagrodę do Grand Prix, tradycyjnie wręczaną podczas corocznych Targów Wiatr i Woda organizowanych w Warszawie.

Urząd Gminy Nowe Warpno otrzymał nagrodę i honorowy dyplom w kategorii Miasta i Gminy za zmianę „zapomnianego miejsca na końcu Polski” w nowoczesną bazę dla każdego turysty. „Staraniem władz Nowe Warpno nabiera oryginalnego charakteru, a wystrój nawiązujący do odkryć geograficznych i dokonań żeglarskich czyni zeń atrakcyjne miejsce wypoczynku dla wszystkich pokoleń” - czytamy w uzasadnieniu nagrody.

Nowe Warpno

- Nie do końca zgodzę się, że Nowe Warpno znajduje się na końcu Polski, ale faktem jest, że w wyniku działań prowadzonych w ciągu ostatnich lat wiele się u nas zmieniło. Możemy pochwalić się nowoczesnymi nabrzeżami, infrastrukturą żeglarską i zapleczem. Chciałbym pogratulować wszystkim pracownikom Urzędu Gminy, którzy są zaangażowani w rozwój miasta i gminy w tym zakresie. To oni w dużej mierze przyczynili się to tego sukcesu. Wyrazy uznania należą się również państwu Stolarczykom, którzy z zaangażowaniem prowadzą marinę w Nowym Warpnie. Efekty tych wszystkich działań znajdują potwierdzenie nie tylko w dyplomach, ale też w jachtach, które u nas cumują – mówi Władysław Kiraga, burmistrz Nowego Warpna.

O tym jak zmienia się Nowe Warpno, warto przekonać się samemu – przypływając do tamtejszych nabrzeży lub przyjeżdżając nową drogą ze Szczecina. W tym sezonie na charakterystycznym półwyspie nie zabraknie wydarzeń, które przyciągają turystów z Polski i Niemiec, ze Świętem Leszcza na czele.  

Nowe Warpno

Urząd Gminy Nowe Warpno
pl. Zwycięstwa 1
72-022 Nowe Warpno
tel. 91 31 29 660
fax 91 31 29 713
urzad@nowewarpno.pl
www.nowewarpno.pl

artykuł promocyjny

aktualizowano: 2017-04-28 16:22
Wszystkich rekordów:

Społeczność