Prezentacje

Prezentacje 2016-10-04

Razem po inwestora

Powiat Uckermark wspólnie ze Szczecinem zachęcał inwestorów na największych w Europie targach inwestycyjnych Expo Real: - Tworzymy jeden region, który ma komplementarną ofertę. Wykorzystajmy to! - mówią specjaliści od promocji gospodarczej z dwóch stron granicy.

Podczas targów Expo Real na wspólnym stoisku oferty dla inwestorów prezentowali Silvio Moritz, prezes zarządu
Investor Center Uckermark oraz Aleksander Buwelski wraz z pracownikami Wydziału Obsługi Inwestorów i Biznesu
Urzędu Miasta w Szczecinie. Podczas targów Expo Real na wspólnym stoisku oferty dla inwestorów prezentowali Silvio Moritz, prezes zarządu Investor Center Uckermark oraz Aleksander Buwelski wraz z pracownikami Wydziału Obsługi Inwestorów i Biznesu Urzędu Miasta w Szczecinie.

Duża mapa, a na niej - od lewej - powiat Uckermark - z miastami Templin, Prenzlau, Angermünde i Schwedt, w środku Odra, a po prawej, trochę na północ, Szczecin. Każdy region ze zdjęciami stref przemysłowych. Taki był główny element dekoracji wspólnej ekspozycji stolicy Pomorza Zachodniego i niemieckiego powiatu podczas odbywających się w Monachium w dniach 4-6 października targów Expo Real. Na stoisku przedstawiciele Wydziału Obsługi Inwestorów i Biznesu Urzędu Miasta w Szczecinie informowali gości targów o walorach gospodarczych Szczecina i konkretnych ofertach dla branży logistycznej, BPO, ICT, biotechnologii, OZE oraz możliwości inwestowania w podstrefie SSE Europark Mielec. Na stoisku pojawiły się też materiały gmin sąsiadujących ze Szczecinem. Silvio Moritz, prezes zarządu Investor Center Uckermark - spółki, która zajmuje się promocją gospodarczą powiatu i obsługą inwestorów, przedstawiał walory Parku Przemysłowego w Schwedt, powierzchni multimodalnego portu rzecznego w tym mieście, a także terenów inwestycyjnych w Prenzlau, Templin, Pinnow i Angermünde. Organizowane od 1998 r. targi EXPO REAL stały się najważniejszymi targami inwestycji i nieruchomości komercyjnych w Europie. Spośród prawie 40 tys. wystawców i zwiedzających z ponad 70 krajów, niemal wszyscy to profesjonaliści bezpośrednio związani z rynkiem inwestycji i nieruchomości - deweloperzy, menedżerowie i specjaliści od lokowania firm produkcyjnych, obiektów magazynowych i innych projektów komercyjnych. Do tego grona doliczyć należy przedstawicieli funduszy inwestycyjnych szukających okazji do ulokowania pieniędzy. Akredytację na targi zgłasza co roku ok. tysiąca dziennikarzy z całego świata. Na podkreślenie zasługuje też bogaty program wydarzeń towarzyszących targom w postaci ok. 80 sympozjów, seminariów, paneli dyskusyjnych i prezentacji. - Na tych targach nie wystarczy być i czekać na zwiedzających. Tu trzeba dać się zauważyć znaleźć okazję do prezentacji swojego regionu. Stąd m.in. mój udział w rozmowach i dyskusjach panelowych podczas Expo Real - mówi Aleksander Buwelski, dyrektor Wydziału Obsługi Inwestorów i Biznesu Urzędu Miasta w Szczecinie. Skuteczność targów potwierdzają coroczne badania ankietowe prowadzone wśród osób biorących w nich udział. Bardzo mocno na targach wyeksponowane są regiony niemieckie, ale do dobrze widocznych krajów należy też Polska. Szczecin wystawia się na Expo Real od niemal 10 lat. Uckermark prezentował tam swoją ofertę w 2011 i w 2012 roku, na wspólnym stoisku landu Brandenburgia.

Unikatowa propozycja sprzedaży

Wspólny udział w targach Expo Real dobrze odzwierciedla podejście szefów instytucji zajmujących się promocją gospodarczą regionu do kwestii sąsiedzkiej współpracy. - Dzięki wspólnemu stoisku zaproponowaliśmy zwiedzającym w jednym miejscu dwie bliskie, uzupełniające się lokalizacje biznesowe, z których każda ma potencjał oddziaływania na rynek innego kraju. To coś, czego nie mieli inni i co wzbudzało zainteresowanie inwestorów oraz firm prowadzących projekty inwestycyjne. Mówiąc językiem marketingu, była to nasza unikatowa propozycja sprzedaży - mówi Silvio Moritz. Aleksander Buwelski również widzi obustronne korzyści takich przedsięwzięć: - My mamy kontakty z Warszawą i innymi polskimi miastami, a Uckermark - z regionami w Niemczech. Liczę na to, że poprzez takie działania jak wspólny udział w targach, my pomożemy im zaistnieć w świadomości polskiego, a oni nam w świadomości niemieckiego biznesu. - Tak naprawdę tworzymy wspólną przestrzeń gospodarczą i chcemy to pokazać na zewnątrz. Szczecin, jako duże miasto, stanowi centrum regionu, który obejmuje też tereny po niemieckiej stronie granicy, w tym powiat Uckermark - mówi Silvio Moritz.
 



 

ICU Investor Center Uckermark GmbH
Berliner Str. 52e, 16303 Schwedt/Oder
Tel. +49 33 32 53 890, info@ic-uckermark.de
www.ic-uckermark.de/pl/home.html

 

artykul promocyjny

aktualizowano: 2016-10-06 22:04
Wszystkich rekordów:

Społeczność