Prezentacje

Prezentacje 2018-07-25

Promocja regionu na europejskich drogach

Przygraniczny Uckermark dba o swoją markę tworząc materiały z wykorzystaniem logo w zielonej otoczce promujące lokalny biznes, turystykę, rolnictwo, kulturę i ofertę spędzania wolnego czasu. Teraz firmy z tego powiatu widoczne są daleko poza północno- wschodnim, graniczącym z Polską regionie landu Brandenburgia. A to za sprawą firmy transportowej, która zatrudnia wielu Polaków.

Ciężarówki firmy Euba promują firmy, produkty i usługi z powiatu Uckermark /fot.: mat. ICU / Ciężarówki firmy Euba promują firmy, produkty i usługi z powiatu Uckermark /fot.: mat. ICU /

Nośnikami reklam ze znakiem Uckermark stały się bowiem ciężarówki firmy logistycznej Euba Logistic z Angermünde. Na ich tyłach znalazły się duże reklamy wykorzystujące motyw marki regionalnej. Każda prezentuje inny produkt lub firmę z powiatu. Jest tu reklama Grumsiner Brennerei – gorzelni z Altkünkendorf koło Angermunde, hotele – Landhotel Felchow i centra-Hotel Schwedt, producent domków i konstrukcji z drewna Matthias Mundt oraz huta szkła Annenwalde.

– W lipcu dojdzie do tego reklama aquaparku termalnego Natutherme Templin, a w sierpniu szansę na promocję na ulicach i autostradach otrzyma teatr ze Schwedt – Uckermärkischen Bühnen – mówi Ronald Garkisch, prezes firmy Euba.

W przyszłym roku z okazji do takiej promocji skorzystać będzie mogło do 18 firm i instytucji będących partnerami marki regionalnej Uckermark. – Taka prezentacja jest możliwa wraz z kolejnymi ciężarówkami, które zaczynają dla nas jeździć. Każda przez pięć lat przemierza trasy po Niemczech i Europie. Jedna ciężarówka pokonuje dystans ok. 11 tys. km miesięcznie – oznajmia Ronald Garkisch.

Werner Kothe z huty szkła Annenwalde był jednym z pierwszych, którzy wykorzystali okazję do takiej promocji: – Tak czy owak podróżuję ze swoimi pracami po całych Niemczech. Dlaczego więc nie skorzystać z reklamy w skali całego kraju? Już od wielu lat jestem członkiem programu partnerskiego marki regionalnej Uckermark, więc gdy pojawiła się możliwość tak wyjątkowej reklamy, chętnie z niej skorzystałem.

Chęć promocji Uckermark była jedną z przyczyn, które skłoniły Rolanda Garkischa do rozpoczęcia tego przedsięwzięcia: – Na mój gust przedsiębiorcy w Uckermark za mało ze sobą rozmawiają. A gdy już rozmawiają, to przeważnie narzekają. Jestem zdania, że mamy tu sporo do pokazania, ale trzeba to zaprezentować na zewnątrz.

Aby bardziej wypromować akcję, właściciel Euba Logistic ogłosił konkurs: – Każdy, kto zobaczy jedno z naszych aut w Niemczech lub w innym kraju Europy, może zrobić zdjęcie i je nam przysłać. Ten, kto uchwyci nasze auto najdalej od powiatu Uckermark, otrzyma od nas zestaw dla kierowcy od marki Volvo z przydatnymi gadżetami. Zdjęcia można przesyłać do końca roku.


Euba Logistic ma siedzibę w Angermünde, 75 km od Szczecina. Firma zatrudnia 135 osób i szuka kolejnych kierowców z Polski. | fot. Euba Logistics

Całkiem możliwe, że w jednym z samochodów uchwyconych na zdjęciu będzie polski kierowca. W Euba Logistics pracuje bowiem wiele osób z Polski na stanowiskach kierowców i dysponentów. Firma ciągle szuka kolejnych kierowców – również po stronie polskiej. Więcej na ten temat dowiedzieć się można z jej strony: eubalog.de.

Założona w 1949 roku, jako firma rodzinna, Euba Logistics w roku 2005 rozpoczęła działalność w Angermünde. W 2017 roku, po śmierci założyciela, prof. Antona Euby, firmę przejął jej prezes Roland Garkisch. Firma zatrudnia 135 osób. W jej flocie jest 100 ciągników siodłowych Volvo i tyle samo naczep.

ICU Investor Center Uckermark GmbH
Berliner Str. 52e
16303 Schwedt/Oder
Tel. +49 33 32 53 890
www.ic-uckermark.de/pl/home.html
info@ic-uckermark.de

 

artykul promocyjny

aktualizowano: 2018-07-25 08:55
Wszystkich rekordów:

Społeczność