Prezentacje

Prezentacje 2017-06-01

Nowe oblicze Amber Baltic

Rozmowa z Moniką Kowalską, dyrektorem generalnym Vienna House Amber Baltic Międzyzdroje

Goście upodobali sobie nową markę Vienna House oraz wyjątkową atmosferę panującą w hotelu i chętnie do nas wracają. W następnym sezonie chcielibyśmy im się pokazać
w zupełnie nowej odsłonie – mówi Monika Kowalska, dyrektor generalny Vienna House Amber Baltic Międzyzdroje. Goście upodobali sobie nową markę Vienna House oraz wyjątkową atmosferę panującą w hotelu i chętnie do nas wracają. W następnym sezonie chcielibyśmy im się pokazać w zupełnie nowej odsłonie – mówi Monika Kowalska, dyrektor generalny Vienna House Amber Baltic Międzyzdroje.

Przed nami sezon wakacyjny. Czy Amber Baltic ma już komplet rezerwacji?

Z optymizmem patrzymy na nadchodzący sezon letni. Stan rezerwacji przedstawia się znacznie lepiej niż w ubiegłym sezonie, co jest dla nas potwierdzeniem, że zapoczątkowane w 2016 roku zmiany przynoszą pozytywne rezultaty. Goście bardzo upodobali sobie nową markę Vienna House, wyjątkową atmosferę panującą w hotelu, i chętnie do nas wracają. Sporo rezerwacji spływa również zza niemieckiej granicy. Tradycyjnie już odbywające się w Międzyzdrojach imprezy, takie jak Festiwal Gwiazd, Kite Festival czy Gala Boksu Zawodowego, przyciągają sporo gości, więc terminy związane z tymi wydarzeniami są już mocno obłożone. Jednakże dysponujemy jeszcze wolnymi miejscami i wciąż serdecznie zapraszamy gości, którzy nie zdążyli zaplanować swojego letniego urlopu.Będąc w Międzyzdrojach nie można nie zauważyć białej, odnowionej niedawno fasady hotelu Amber Baltic. Jak jeszcze hotel przygotował się do sezonu?

Odnowiona fasada to dopiero początek zmian, które czekają nas w dłuższej perspektywie! W nadchodzącym sezonie będziemy skupiać się na naszych najmłodszych gościach. Już 1 czerwca w całej grupie Vienna House wprowadzamy nową ofertę dla dzieci, która obejmować będzie m.in. specjalne wyposażenie pokoju dla dzieci, dziecięce menu czy gadżety dla najmłodszych. Do dyspozycji rodzinom pozostawiamy duże rodzinne pokoje łączone oraz apartamenty. Na pewno warto skorzystać z oferty gastronomicznej, w której nasz szef kuchni zaskoczy gości swoimi letnimi kulinarnymi kreacjami, a Wiedeńska Kawiarnia zaproponuje pyszne desery własnej produkcji. Spragnionych relaksu zapraszamy do naszej strefy spa. W skrócie, dla naszych gości przygotowaliśmy coś dla ducha i dla ciała.

A jakie są państwa plany w perspektywie dłuższej niż wakacje 2017?

W następnym sezonie chcielibyśmy pokazać nasz hotel gościom w zupełnie nowej odsłonie. Obecnie jesteśmy na etapie negocjacji projektu renowacji hotelu, który zakłada, że w przyszłym roku Vienna House Amber Baltic Międzyzdroje zmieni swoje wnętrza, stając się resortem stworzonym zarówno na wakacyjne pobyty, jak i idealnym miejscem na konferencje czy spotkania integracyjne. Planujemy, aby jego przestrzenie wspólne, takie jak restauracja czy lobby zachęcały do odwiedzenia hotelu także przez mieszkańców Międzyzdrojów, którzy będą mogli tutaj zrelaksować się, rozkoszując widokiem na morze. Z pracami startujemy już pod koniec roku, a planujemy je zakończyć do świąt wielkanocnych w 2018 roku. To będzie bardzo duże przedsięwzięcie, bowiem będzie obejmować zarówno pokoje, część gastronomiczną, jak i część konferencyjną. Można powiedzieć, że będzie to prezent na 27. urodziny hotelu.

Ponadto, cały czas staramy się promować Międzyzdroje jako nie tylko wakacyjny kurort, ale miejsce, do którego warto przyjechać także poza sezonem, aby rozkoszować się ciszą, zielenią, albo zorganizować nietypową konferencję, warsztaty czy wyjazd integracyjny. To także doskonałe miejsce na ślub, w wyjątkowej scenerii, na prywatnej plaży, tuż nad brzegiem morza.Czy inwestycje, które pani wymienia, należy łączyć ze zmianą właściciela hotelu?

Przypomnijmy, że Amber Baltic, wraz z siedmioma innymi obiektami w Polsce i Europie Środkowej, ma jeszcze w tym roku stać się własnością BTS Group z Tajlandii. Nasz nowy właściciel postawił sobie za cel przywrócić świetność hotelu z lat 90. Już od dłuższego czasu czekaliśmy na ten moment i zmiana w strukturze inwestorskiej pozwoliła nam na podjęcie decyzji o całkowitej renowacji. Mam nadzieję, że dzięki temu będziemy mogli stawić czoło naszej konkurencji i umocnić naszą pozycję w zachodniej części Pomorza. W ten sposób będziemy mogli również mocniej zaakcentować ideę Vienna House – tworzyć taki klimat, w którym hotel staje się domem naszych gości.

W Międzyzdrojach, jak i na całym wybrzeżu, sporo się buduje. Nowe inwestycje, także w pobliżu Amber Baltic, zapowiadają kolejni deweloperzy. Co to oznacza dla państwa?

Inwestorzy w Międzyzdrojach skupiają się w dużej mierze na apartamentowcach. Goście mają różne preferencje odnośnie rezerwowanych miejsc noclegowych, a nowe inwestycje tego typu są szansą na przyciągnięcie do Międzyzdrojów nowych turystów, którzy chętniej niż w hotelu zamieszkają w wynajętym apartamencie. Nie traktujemy jednak tego jako zagrożenia, ale wręcz przeciwnie. To stwarza nam możliwość zaoferowania im dodatkowych usług – gastronomicznych czy spa i wellness.

W przypadku konkurencji ze strony innych hoteli to nadal naszą silną stroną jest położenie, bezpośrednie zejście na prywatną plażę oraz fakt, że każdy pokój oferuje widok na morze. To jest niewątpliwie punkt, którego inne obiekty mogą nam pozazdrościć.

artykuł promocyjny

aktualizowano: 2017-06-13 11:47
Wszystkich rekordów:

Społeczność