Prezentacje

Prezentacje 2020-02-05

Nawiąż cenne kontakty z firmami z Polski i zagranicy. Zgłoś się na Międzynarodową Giełdę Kooperacyjną przy targach
BUD-GRYF & HOME
[Szczecin, 27.03.2020]

Dzięki dużemu zainteresowaniu przedsiębiorców to świetna okazja do znalezienia polskich i zagranicznych kontrahentów oraz ofert biznesowych. Wydarzenie z wieloletnią tradycją w tym roku odbędzie się w nowej lokalizacji: na szczecińskiej Łasztowni. Trwają zapisy online.

Międzynarodowa Giełda Kooperacyjna  przy targach BUD-GRYF & HOME ma wieloletnią tradycję i jest najstarszą cykliczną giełdą b2b organizowaną w woj. zachodniopomorskim Międzynarodowa Giełda Kooperacyjna przy targach BUD-GRYF & HOME ma wieloletnią tradycję i jest najstarszą cykliczną giełdą b2b organizowaną w woj. zachodniopomorskim

Ośrodek Enterprise Europe Network przy Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Rozwoju Gospodarczego - SCP zaprasza do udziału w XI edycji Międzynarodowej Giełdy Kooperacyjnej, która odbędzie się bezpośrednio przy targach BUD-GRYF & HOME 2020r. Wiodącymi tematami są: branża budowlana, energetyczna i wyposażenia wnętrz, ale nie zabraknie też agencji pracy i instytucji otoczenia biznesu.

Aby zgłosić swój udział należy zarejestrować się  na stronie imprezy:
https://budgryf2020.b2match.io

Termin zgłoszenia upływa 16 marca 2020

Informacje nt. rejestracji w języku polskim>>

Spotkania biznesowe przy targach, czyli tzw. Giełda Kooperacyjna to szybka i prosta forma nawiązania kontaktów gospodarczych z potencjalnymi partnerami. Przedsiębiorcy spotykają się i poznają swoje oferty w krótkim czasie, ok. 30 min. Ten czas zazwyczaj jest wystarczający do nawiązania pierwszego kontaktu. Po sygnale do zakończenia rozmowy rozpoczyna się kolejna, umówiona rozmowa przy innym stoliku. Firmy, które zgłoszą swój udział będą mogły wybrać z kim chciałyby porozmawiać podczas tej imprezy. Dzięki temu, w pierwszym dniu targów otrzymają szanse odbycia szeregu rozmów z przyszłymi kooperantami z Polski i z zagranicy. W poprzednim latach w imprezie uczestniczyły firmy z Niemiec, Finlandii, Czech, Serbii, Szwecji czy nawet Turcji.

Giełdy Kooperacyjne, to już dość powszechna forma nawiązywania nowych kontaktów gospodarczych, ale to co wyróżnia spotkania przy targach BUD-GRYF & HOME, to fakt, że impreza ma wieloletnią tradycję i jest najstarszą cykliczną giełdą b2b organizowaną w woj. zachodniopomorskim. Ponadto  towarzyszy największym na Pomorzu Zachodnim targom dla branży budowlanej, energetycznej i wyposażenia wnętrz, które w tym roku po raz pierwszy odbędą się na Łasztowni, tuż przy szczecińskich bulwarach – miejscu które pokochali szczecinianie i turyści. Dwie ogromne hale targowe, Stara Rzeźnia, Centrum Eventowe Bulwary, a przede wszystkim piękna panorama miasta z pewnością zachwycą uczestników giełdy. Korzyścią dla przedsiębiorców jest nie tylko możliwość podjęcia interesujących rozmów z potencjalnymi dostawcami, podwykonawcami, klientami czy usługodawcami, ale również zapoznanie się z aktualnie panującymi trendami na rynku lokalnym i nowymi technologiami w branży. Co więcej, mając na uwadze aktualną sytuację na rynku  pracy, do udziału w imprezie zachęca się również Agencje Pośrednictwa Pracy, gdyż zarówno rodzime jak i zagraniczne firmy uskarżają się na brak wykwalifikowanych pracowników. To znakomita okazja do podjęcia rozmów i spróbowania rozwiązania problemów kadrowych.

Uczestnik giełdy oprócz szeregu wcześniej zaaranżowanych spotkań może również porozmawiać z wystawcami i naocznie przekonać się o jakości ich produktów. Poza przedsiębiorcami, Agencjami Pracy zarówno z Polski jak i z zagranicy, do udziału w giełdzie zaprasza się jednostki naukowo-badawcze z ofertą dla firm. Spektrum możliwości współpracy jest bardzo szerokie i jeśli ma ona doprowadzić do rozwoju firm na rynku lokalnym, to udział w Giełdzie różnych firm i instytucji na pewno nie spotka się z ograniczeniami ze strony organizatorów.

Partnerami imprezy są m.in. Izby Przemysłowo-Handlowe po stronie niemieckiej tj. IHK Ostbrandenburg, czy filia IHK Neubrandenburg w Szczecinie – Dom Gospodarki, IHK Rostock, Albańskie Centrum Rozwoju Inwestycji, Macedońska Fundacja Wspierania Przedsiębiorczości i po raz pierwszy Nigeryjska Izba Handlowa z Lagos oraz Portugalski Instytut Energetyki i Geologii z Lizbony a także szereg instytucji wspierających przedsiębiorczość w zachodnich województwach Polski.

Koniunktura na rynku budownictwa oraz statystyki z poprzednich imprez, tj. średnio ponad 60 uczestników każdej giełdy, ponad 100 rozmów, czy wreszcie ok. 150 wystawców na targach i 9 tysięcy odwiedzających, brzmią obiecująco.

Aby zgłosić swój udział należy zarejestrować się online w j. angielskim  na stronie imprezy: https://budgryf2020.b2match.io

W serwisie udostępniono instrukcję w j. polskim, która powinna ułatwić ten proces. Termin zgłoszenia upływa 16 marca 2020.  Następnie, do 20 marca uczestnicy giełdy będą mieli okazję dokonać wyboru partnerów do rozmów, a w dniu 27 marca stawić się w Centrum Eventowym „Bulwary”, gdzie odbędzie się wydarzenie.

Jeszcze nieprzekonanych zachęcamy do obejrzenia relacji z poprzedniej edycji imprezy: https://youtu.be/N_FmzgG1stw

Szczegółowych informacji nt. giełdy udziela Pani Katarzyna Męcińska-Komorek z Ośrodka Enterprise Europe Network przy Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Rozwoju Gospodarczego, tel.: 91 433 02 20, e-mail: k.mecinska@zsrg.szczecin.pl

Informacje

Katarzyna Męcińska-Komorek
Ośrodek Enterprise Europe Network przy Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Rozwoju Gospodarczego
tel.: +48 91 433 02 20
e-mail: k.mecinska@zsrg.szczecin.pl
 

 

artykuł promocyjny

aktualizowano: 2020-02-07 09:56
Wszystkich rekordów: