Prezentacje

Prezentacje 2017-10-10

Innowacja i stały rozwój – rekordowy rok CSL

Rok 2017 to bardzo dobry czas dla firmy CSL Internationale Spedition. Dynamika wzrostu działającej od 20 lat firmy jest na tyle duża, że rok 2017 przyniesie największą w historii liczbę obsłużonych klientów. Jaka jest jej recepta na sukces?

Szeroka oferta i kompleksowa obsługa

- Przez ponad 20 lat naszej działalności udało nam się rozwinąć dział spedycji lądowej do potężnych rozmiarów. Zaczynaliśmy od kilkuset zleceń rocznie, w ubiegłym roku mieliśmy 8,5 tys., a już w tym roku mamy ponad 7 tys. zleceń. Możemy więc śmiało powiedzieć, że rok 2017 będzie rekordowy – mówi Marta Bartoszek, kierownik Działu Spedycji Lądowej CSL Internationale Spedition. To efekt konsekwentnej polityki firmy, która dąży do stałego rozwoju oferty. Najważniejsze jest bowiem kompleksowe zaspokajanie potrzeb klientów – stąd poza bardzo mocnym działem spedycji lądowej dynamicznie rozwija się spedycja morska oraz agencja celna. Nowy rok przyniesie nowe wyzwania i rozwój dotychczasowych usług, ale za wcześnie, by o tym mówić. Specjaliści CSL Internationale Spedition przyznają, że branża transportowa i logistyczna w regionie dynamicznie się rozwija, firmie zależy na tym by docierać do jak najszerszej rzeszy klientów, stąd szeroki segment obsługiwanych branż.

- Mamy kilka branż, które dominują w asortymencie klientów; klienci aluminiowi, celulozowi, gotowe wyroby papiernicze, klienci spożywczy, materiału budowlane, np. importowane z Niemiec, nawozy czy minerały. Współpracujemy z wieloma globalnymi koncernami. Jako naszą największą zaletę należy wymienić kompleksowość działania. Zaczynamy od obsługi morskiej, odprawy celnej, a potem dostarczamy do finalnego odbiorcy - mówi Marta Bartoszek.

60 proc. transportu obsługiwanego przez CSL to transporty wewnątrz Polski. Jeżeli mowa jest o działalności międzynarodowej, to opiera się ona głownie o kraje Unii Europejskiej, czyli Niemcy, Węgry, Czechy, Słowację czy Francję.

- Dostosowujemy się do wymogów klienta. Nie narzucamy klientowi, jak wyglądać będzie obsługa dostaw jego towarów, on ma prawo oczekiwać od nas konkretnego działania – dodaje kierownik Działu Spedycji Lądowej CSL Internationale Spedition.

Przyjazna agencja celna

Nie da się jednak ukryć, że stałą innowacyjnością wykazuje się agencja celna działająca przy CSL Internationale Spedition. Firma obsługuje klientów z całego świata, w tym jeden z największych w Europie sklepów internetowych.

- Operujemy na liczbie ponad 10 tysięcy produktów, zgłaszamy je do Izby Celnej, odpowiadamy za odpowiednie przygotowanie dokumentacji – mówi Patrycja Tomaszek, agent celny firmy CSL.

- Największego zaangażowania wymagają na pewno artykuły spożywcze, bo one wymagają dodatkowych inspekcji. Poza tym, że odprawiamy towar, należy jeszcze załatwić po drodze szereg dokumentów i kontroli. Nasze działanie polega na tym, by wyręczyć klienta w możliwie dużej ilości rzeczy. Mamy wypracowanych wiele rozwiązań informatycznych, które pozwalają nam działać sprawnie, bez żadnych komplikacji natury porządkowej. W tej branży porządek jest jedną z najważniejszych cech, a specjalnie przygotowany program celny bardzo nam w tym pomaga – dodaje Małgorzata Prądzyńska, agent celny.

Jak informują specjaliści celni, jednym z czynników sprzyjających rozwojowi agencji jest seria certyfikatów, które udało się uzyskać. Są one gwarancją rzetelności firmy i wysokiej jakości usług.

Gotowi do obsługi największych firm

Ewidencja magazynu i składu celnego to kolejne zadanie realizowane przez firmę CSL Internationale Spedition. Urząd Celny musi mieć wiedzę na temat tego, jakie towary znajdują się w magazynach, a przyjechały z innych krajów. Jak mówią specjaliści firmy, wszystkie dane dotyczące towarów w magazynie muszą się zgadzać, a ich zadaniem w tym zakresie jest ich przechowywanie i prowadzenie prawidłowej ewidencji.

– W naszym regionie powstaje coraz więcej magazynów pod dozorem celnym. Zagraniczni inwestorzy wybierają zachodniopomorskie jako dobrą przestrzeń do rozwoju. Powstają takie firmy jak Amazon czy Zalando. Światowych potentatów nie brakuje, centrów logistycznych jest coraz więcej, a my jako firma zajmująca się ewidencją magazynu i składu celnego jesteśmy gotowi do ich obsługi. Jesteśmy gotowi do działania i bardzo chętni do podejmowania nowych wyzwań – przekonuje Małgorzata Prądzyńska. Dobrze widzieć, jak dynamicznie rozwijają się firmy branży transportowej w regionie. W przypadku CSL Internationale Spedition rozwój ten jest w dużej mierze efektem wykorzystania potencjału pracowników firmy. Ale nie tylko.

– Niezwykle ważne jest indywidualne podejście do klienta, kompleksowa obsługa, stały rozwój wiedzy i umiejętności pracowników oraz pasja. Bez pasji nie byłoby niczego – odpowiada prezes firmy Laura Hołowacz, która już snuje kolejne plany i przygotowuje koncepcje dalszego rozwoju CSL Internationale Spedition.CSL Internationale Spedition Sp. z o.o.
ul. Tadeusza Wendy 14
70-655 Szczecin
tel. +48 91 822 84 00
csl.eu

artykuł promocyjny

aktualizowano: 2017-10-10 08:56
Wszystkich rekordów:

Społeczność