Prezentacje

Prezentacje 2017-10-10

Długodystansowcy w Nowym Warpnie

Nowe Warpno wciąż się zmienia. Realizowane są kolejne inwestycje, które poprawią komfort życia w gminie. Ten malowniczy zakątek Pomorza Zachodniego coraz chętniej odwiedzają też turyści. O najważniejszych wydarzeniach z życia gminy w ostatnich miesiącach piszemy poniżej.

Artyści Teatru Polskiego zadbali o dobre humory uczestników Święta Leszcza Artyści Teatru Polskiego zadbali o dobre humory uczestników Święta Leszcza

Władysław Kiraga, burmistrz gminy Nowe Warpno, planuje kolejne inwestycje, które będą dalszym impulsem rozwojowym dla lokalnej społeczności. Jedną z nich jest budowa oczyszczalni ścieków we wsi Brzózki. - Nowe Warpno jest skanalizowane. Mamy dużą oczyszczalnię ścieków. Niestety, ze względu na duże odległości i wysokie koszty budowy przepompowni nie możemy podłączyć do niej wsi Brzózki – wyjaśnia burmistrz Władysław Kiraga. - Dlatego postanowiliśmy wybudować w Brzózkach nową oczyszczalnię ścieków – dodaje. Samorząd gminy czekał z realizacją tej inwestycji do momentu, kiedy Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie wyznaczy termin przebudowy drogi wojewódzkiej. W trosce o gospodarność najpierw wybudowana będzie biegnąca w ciągu drogi wojewódzkiej sieć kanalizacyjna, a następnie ZDW będzie kładł nową nawierzchnię.

- Zakończenie budowy sieci kanalizacyjnej, którą zaplanowaliśmy wraz z oczyszczalnią ścieków jest przewidziane w terminie do 30 listopada br. Później potrwa półroczny okres tzw. rozruchu oczyszczalni – wyjaśnia Wiesław Jankowski, inspektor ds. inwestycji w Urzędzie Gminy Nowe Warpno.


Nad prawidłowym przebiegiem inwestycji czuwają skarbnik gminy Jolanta Jędrzejczak oraz inspektor Wiesław Jankowski.

Nowa oczyszczalnia zagwarantuje pełną obsługę gospodarstw domowych (w Brzózkach mieszka około 200 osób) oraz dwóch stadnin koni, które chętnie odwiedzają wycieczki. Będzie też „zapas” dla nowych potencjalnych mieszkańców Brzózek.

Warto poinformować, że w połowie sierpnia br. burmistrz Władysław Kiraga wręczył odznaki „Gryfa Nowowarpieńskiego” 15.08.2017 r. Zostały one przyznane ks. Krzysztofowi Traczowi, zastępcy burmistrza Nowego Warpna Mirosławowi Tokarskiemu, ks. Prałatowi Stanisławowi Aleksandrowi Skibińskiemu oraz pani dyrektor Przedszkola „Złota Rybka” w Nowym Warpnie Alicji Szumskiej.

W wakacje (12 sierpnia) nie mogło zabraknąć w Nowym Warpnie corocznej cieszącej się dużą popularnością zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów imprezy plenerowej Święta Leszcza. Piętnasta, jubileuszowa edycja imprezy połączona została z I Mityngiem Triathlonowym „Nowe Warpno 2017”.

Zawody sportowe odbyły się na dystansie 56,5 km. Zawodnicy mieli do pokonania trasę pływacką, biegową i rowerową. Mimo padającego przelotnie deszczu dobra atmosfera imprezy udzieliła się jej uczestnikom. Najlepszym zawodnikiem, który ukończył zawody jako pierwszy z wynikiem 2:11:47, był Mariusz Derleta.

Tego dnia nie zabrakło również wspaniałych atrakcji przygotowanych przez organizatora imprezy. Były zawody wędkarskie, konkurs kulinarny oraz konkurs jedzenia pierogów na czas. Ukoronowaniem festynu była zupa rybna, którą jak co roku przygotowywała Grażyna Kiraga, Małgorzata i Zbigniew Szymbor, Bernadetta Szybylska, Bożena Baś, Jolanta Gotfryd oraz Anna i Jarosław Burba ze Stowarzyszenia Pamięć i Tradycja.

O godz. 16 na scenie rozpoczęła się część artystyczna, w której wystąpili m.in. aktorzy Teatru Polskiego ze Szczecina. Imprezę w Nowym Warpnie prowadził nie kto inny jak Michał Janicki, aktor tego teatru. Wieczorem rozpoczął się koncert Agaty Sobocińskiej z zespołem. Na scenie wystąpiła także Monika „Mona” Wierciak, która dała świetny popis, grając na skrzypcach elektrycznych. Zwieńczeniem imprezy był występ didżeja, który zabawiał publiczność do białego rana.

Podziękowania za współfinansowanie festynu oraz ufundowanie nagród rzeczowych należą się Starostwu Powiatowemu w Policach, Enei Operator, Bankowi Spółdzielczemu w Gryfinie, a także Cercie Trzebież za ufundowanie ryb. Pomoc i wsparcie przy organizacji Święta Leszcza udzieliły także OSP Nowe Warpno, OSP Brzózki, Komenda Powiatowa Policji w Policach oraz harcerze. Zabezpieczenie medyczne imprezy zapewniła Medika Police.
 

Nowe Warpno

Urząd Gminy Nowe Warpno
pl. Zwycięstwa 1
72-022 Nowe Warpno
tel. 91 31 29 660
fax 91 31 29 713
urzad@nowewarpno.pl
www.nowewarpno.pl

artykuł promocyjny

aktualizowano: 2017-10-10 09:30
Wszystkich rekordów:

Społeczność