Prezentacje

Prezentacje 2017-12-07

Czy można startować do wielu przetargów równocześnie bez wpłaty wadium w gotówce?

Oczywiście, że tak!

Adam Badach, Prezes Funduszu Pomerania, Marta Kawiak
Account Manager, Fundusz Pomerania, Olga Spiak Kierownik Działu Ofertowania i Realizacji w Kowal Sp. z o.o.  Adam Badach, Prezes Funduszu Pomerania, Marta Kawiak Account Manager, Fundusz Pomerania, Olga Spiak Kierownik Działu Ofertowania i Realizacji w Kowal Sp. z o.o.

Adam Badach
Prezes Funduszu Pomerania


Fundusz Pomerania jest instytucją otoczenia biznesu działającą na rzecz rozwoju przedsiębiorczości, której założycielami są Województwo Zachodniopomorskie oraz Koszalińska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. www. funduszpomerania.pl

Nowe możliwości w tym zakresie daje ustawa Prawo zamówień publicznych, która pozwala oferentom na złożenie 100 proc. wymaganego wadium w formie poręczenia, które jest udzielone przez fundusz poręczeniowy korzystający ze wsparcia Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Takich poręczeń udziela Fundusz Pomerania, z którego mogą obecnie korzystać przedsiębiorcy posiadający siedzibę w województwie zachodniopomorskim. Korzystają z nich firmy i samorządy.

Fundusz udostępnia pojedynczej firmie nawet milion złotych na wadia w formie linii wadialnej na okres jednego roku. Kwota jednostkowa wadium to maksymalnie 500 tys. złotych. Dla firmy ubiegającej się o zamówienia oferta Funduszu to nowa jakość i możliwości dostępu do zleceń i kontraktów w ramach Prawa zamówień publicznych, bez pogarszania płynności finansowej i blokowania własnych środków. W rezultacie pieniądze przedsiębiorcy lepiej pracują, co przekłada się na zyski i rozwój firmy. Udział w wielu przetargach to przecież większe prawdopodobieństwo podpisania kontraktu. Wadia w formie poręczenia najczęściej składają firmy budowlane, usługowe i handlowe. Dla zamawiających, czyli samorządów i instytucji publicznych to dostęp do wiarygodnych wykonawców sprawdzonych przez Fundusz i większa liczba uzyskanych ofert, a tym samym konkurencyjne ceny. Stąd ważne, aby instytucje publiczne wspólnie z Funduszem propagowały wadia w formie poręczenia.

Tylko w okresie 10 miesięcy 2017 roku wartość wadiów przetargowych w formie poręczenia udzielonych przez Fundusz Pomerania wyniosła ok. 5 mln zł, a przedsiębiorcy brali udział w ponad 150 przetargach.Marta Kawiak
Account Manager, Fundusz Pomerania


Wprowadzając na rynek bezgotówkowe wadium przetargowe w formie poręczenia, mieliśmy na uwadze przede wszystkim oczekiwania obecnych i przyszłych klientów. Produkt uszyty jest na miarę - minimum formalności, maksimum skuteczności. Współpracujący z Funduszem przedsiębiorcy cenią sobie uproszczoną procedurę, niski koszt udzielania wadium, jak również brak dodatkowych zabezpieczeń związanych z przedmiotową transakcją.

Klientom przystępującym do przetargów publicznych proponujemy również możliwość pozyskania oferty ubezpieczeń związanych z realizacją przetargu, a także gwarancji. Chodzi np. o gwarancję należytego wykonania kontraktu czy gwarancję usunięcia wad i usterek, które w razie konieczności pokrywa ubezpieczyciel. Zachęcamy przedsiębiorców do skontaktowania się z nami już dziś.Olga Spiak
Kierownik Działu Ofertowania i Realizacji w Kowal Sp. z o.o.


Nasza firma działa na rynku od ponad 10 lat. Początkowo zajmowaliśmy się głównie inwestycjami w zakresie hydrotechniki i melioracji. Z czasem rozszerzyliśmy działalność również w kierunku budowy obiektów inżynierskich. Działamy na terenie województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Nasza najbardziej widoczna realizacja to przebudowa nabrzeża Starówka w Szczecinie. To bulwar, na którym stoją szczecińskie „dźwigozaury”. 

Z Funduszem Pomerania współpracujemy od ponad roku. Regularnie korzystamy z oferowanych przez Fundusz poręczeń wadiów do przetargów. Dotyczyło to też m.in. niedawnej przebudowy wiaduktu w ciągu ulicy Hożej w Szczecinie czy przebudowy mostu w Chojnie. Obsługa ze strony Funduszu Pomernia jest bardzo szybka i sprawna, a stawki są konkurencyjne w stosunku do innych ubezpieczycieli. Współpraca układa się bardzo dobrze i mogę ją polecić każdemu, kto szuka poręczeń wadialnych.


Fundusz Pomerania jest instytucją otoczenia biznesu działającą na rzecz rozwoju przedsiębiorczości, której założycielami są Województwo Zachodniopomorskieoraz Koszalińska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.
 

Fundusz Pomerania
pl. Hołdu Pruskiego 9
70-550 Szczecin
www.funduszpomerania.pl

artykuł promocyjny

aktualizowano: 2017-12-07 20:22
Wszystkich rekordów:

Społeczność