Prezentacje

Prezentacje 2017-12-07

Atrakcyjne pożyczki dla przedsiębiorców

Prawie 30 mln złotych do pożyczenia zachodniopomorskim przedsiębiorcom ma konsorcjum, którego liderem jest Szczeciński Fundusz Pożyczkowy. To efekt nowego rozdania środków unijnych w ramach Jeremie 2, czyli inicjatywy służącej rozwijaniu regionalnej gospodarki. Tym razem beneficjentami są mikro, mali i średni przedsiębiorcy, którzy chcą poprawić konkurencyjność swojej firmy.

Ze wsparciem funduszu JEREMIE powstaje m.in. Vulcan
Training Center - pierwsze w Polsce certyfikowane
centrum szkolące pracowników branży offshore
w zakresie bezpieczeństwa Ze wsparciem funduszu JEREMIE powstaje m.in. Vulcan Training Center - pierwsze w Polsce certyfikowane centrum szkolące pracowników branży offshore w zakresie bezpieczeństwa

W dyspozycji Konsorcjum będzie dokładnie 27 mln zł, które zostaną zaoferowane przedsiębiorcom w formie pożyczek inwestycyjnych i pożyczek obrotowo-inwestycyjnych. Mogą je otrzymać przedsiębiorcy z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z województwa zachodniopomorskiego, zatrudniający do 250 pracowników, mający obrót roczny w wysokości do 50 mln euro oraz posiadający sumę bilansową do 43 mln euro.

W ramach pożyczki inwestycyjnej można uzyskać od 500 tys. do 1 mln zł (maksymalny okres spłaty pożyczki wynosi 10 lat i nawet do 12 miesięcy karencji w spłacie kapitału), natomiast w ramach pożyczki obrotowo-inwestycyjnej od 100 tys. do 500 tys. (maksymalny okres spłaty pożyczki wynosi 7 lat i nawet do 8 miesięcy karencji w spłacie kapitału). Wsparcie może obejmować inwestycje zarówno w środki trwałe, wartości niematerialne i prawne, ale również kapitał obrotowy, pod warunkiem, że będą powiązane z poprawą konkurencyjności przedsiębiorstwa.  

- W praktyce znaczy to, że pożyczkę mogą otrzymać np. przedsiębiorcy chcący zakupić maszyny lub inny sprzęt do swojej firmy, zrobić remont lokalu czy też kupić lokal handlowy. Możliwości jest naprawdę wiele - tłumaczy Krzysztof Nowak, prezes Szczecińskiego Funduszu Pożyczkowego. - Co wyróżnia te pożyczki? Na pewno to, że są konkurencyjne na rynku i bardzo atrakcyjnie oprocentowane. Jednocześnie nie wymagamy wkładu własnego i nie ma żadnych prowizji i opłat związanych z jej udzieleniem. Zachęcamy do kontaktu wszystkich zainteresowanych przedsiębiorców!  

Formularze można znaleźć na stronie: www.fundusz.szczecin.pl w zakładce Pożyczka Jeremie 2.Szczeciński Fundusz Pożyczkowy
ul. Księcia Bogusława X, nr 7, lok. LU4,
(deptak Bogusława), 70-440 Szczecin
www.fundusz.szczecin.pl
 

artykuł promocyjny

aktualizowano: 2017-12-07 21:55
Wszystkich rekordów: