Informacje

Informacje 2008-03-17

Energooszczędny Budgryf

Ogrzewanie za jak najmniejsze pieniądze. Pod tym hasłem przebiegały tegoroczne targi Budgryf i Energia w Szczecinie.

17. Międzynarodowe Targi Budowlane Budgryf i 12. Targi Energii Konwencjonalnej i Odnawialnej Energia odwiedziło od 14 do 16 marca ponad 10 tys. osób. Wśród wystawców było wyjątkowo wielu producentów i dystrybutorów pieców, kotłów i pomp ciepła. Swoje produkty zachwalały firmy montujące systemy ogrzewania oparte o energię słoneczną. tematem targów był bowiem dom pasywny, czyli taki, który oszczędza energię.

Organizatorzy skoncentrowali się również na oszczędnościach energii w programie konferencji towarzyszących targom.

Koszty i oszczędności wynikające z budownictwa energooszczędnego przedstawił architekt Miłosz Lipiński. Z kolei Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  oraz firma Archipelag radziły jak wykorzystać układy solarne, pompy ciepła, piece na pelety i brykiety. Z kolei konferencja zatytułowana „Energia odnawialna szansą na rozwój”, z udziałem polskich i niemieckich naukowców, dotyczyła m. in. wykorzystania roślin energetycznych, energetyki wiatrowej i biogazu.

Podczas targów i konferencji widoczne były firmy zza zachodniej granicy. Wykład poświęcony polskiemu i niemieckiemu prawu budowlanemu przeprowadzili prawnicy z kancelarii prawnej Goldenstein, Korniluk i Partnerzy

Organizatorzy, Międzynarodowe targi Szczecińskie, przyznały targowe nagrody.

Medale Wyróżniony Wyrób targów Budgryf otrzymały firmy: Aquapol Polska ze Świebodzic za system osuszania murów i serwis, Przedsiębiorstwo Budowlane Promar Sp. z o.o. ze Szczecina za wykorzystanie produktu z recyklingu przy produkcji ciepłej zaprawy cementowo-styropianowej Polytech, Arte Marmi z Morynia za więźbę dachową oraz  Eko-Dom ze Szczecina za narożny system przesuwny Pozbud.

Wyróżniony Wyrób targów Energia trafił do rąk przedstawicieli firmy Kostrzewa  z Giżycka za  Ekologiczny kocioł Pellets Fuzzy Logic z sondą lambda i dla Strunobet-Migacz z Włoszczowej za Słupową za stację transformatorową.

W konkursie Złoty Kask organizowanym przez Polską Izbę Przemysłowo-Handlową Budownictwa oraz MTS zwyciężyła firma Lechma z Poznania za kominek z płaszczem wodnym.

Jury Budgryfu przyznało nagrodę w kategorii Nowy Wyrób firmie Dupont Poland z Warszawy za membranę dachową Dupont Tyvek Enecor Dach.

mab

Tematy: Szczecin (596) | budownictwo (115) | targi (75) |
utworzono : 2008-03-17 10:10
Wszystkich rekordów:

Społeczność