Informacje

Informacje 2017-09-01

Zalando już wysyła paczki z Gardna

Załoga liczy już ponad 300 osób. Centrum logistyczne platformy modowej Zalando w Gardnie koło Gryfina zaczęło działać. W ostatnich dniach sierpnia z magazynu wyszły pierwsze przesyłki do klientów.
Fiege podaje, że do końca sierpnia zatrudniła w Gardnie ponad 300 osób /fot.: Mat. Fiege / Fiege podaje, że do końca sierpnia zatrudniła w Gardnie ponad 300 osób /fot.: Mat. Fiege /
Pierwszy etap budowy magazynu (o powierzchni 130 tys. m kw.) został ukończony w sierpniu tego roku (po roku od rozpoczęcia budowy). Partnerem Zalando i operatorem logistycznym centrum w Gardnie jest spółka Fiege
 
- Początkowo centrum będzie obsługiwane przez niewielki zespół pracowników, których celem będzie dostosowanie procesów sprzedażowych pod zamówienia klientów, a także zatrudnianie nowych pracowników – wyjaśnia Agata Wydmańska, menedżer ds. komunikacji w regionie Europy Wschodniej firmy Fiege. - Regularna praca rozpocznie się jesienią 2018 roku, kiedy większa część centrum logistycznego będzie oddana do użytku, a obsługa zostanie w pełni zautomatyzowana. Latem 2019 roku planowane jest osiągniecie pełnej pojemności inwestycji.
 
Pierwsza grupa pracowników już od lipca przygotowywała się do startu działności centrum. 
 
Agata Wydmańska informuje, że do końca sierpnia zatrudnili już ponad 300 osób. Podaje, że Fiege "w środkowej fazie inwestycji zatrudni około 1000 osób".
 
Szefem centrum z ramienia Fiege został Grzegorz Warzecha, a w imieniu Zalando Paweł Laska.
 
- Polski rynek e-commerce jest jednym z najszybciej rozwijających się w całej Europie. Centrum logistyczne w Gardnie koło Gryfina jest dla nas bardzo istotną inwestycją, dzięki której będziemy mogli sprawniej realizować większą liczbę zamówień dla klientów z wszystkich 15 rynków, na których Zalando jest aktywne, a zwłaszcza z Polski, Skandynawii oraz Niemiec – komentuje Giuseppe Tamola, dyrektor Zalando na Polskę, Włochy oraz Hiszpanię.
 
ata
 
 
Tematy: Fiege (4) | Zalando (1) |
aktualizowano: 2017-09-14 07:54
Wszystkich rekordów:

Społeczność