Informacje

Informacje 2020-01-14

Suplementy z ul. Południowej trafią do aptek oraz sklepów w Polsce i w Niemczech

Szczecińska firma Pro Sport zaopatruje sklepy i apteki w całej Polsce w amerykańskie i kanadyjskie suplementy diety. Za kilka miesięcy skala jej działalności powiększy się skokowo dzięki przeprowadzce do nowej siedziby, która powstaje przy ul. Południowej, koło hali Makro.

Wizualizacja budynków w przy ul. Południowej. Po prawej stronie - siedziby firmy Pro Sport /fot.: mat. Pro Sport / Wizualizacja budynków w przy ul. Południowej. Po prawej stronie - siedziby firmy Pro Sport /fot.: mat. Pro Sport /

Firma prowadzona przez Mikołaja Filarskiego i Małgorzatę Majdaniec zajmuje się dystrybucją suplementów diety od 2003 roku. Od 2010 roku jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę amerykańskiej marki Swanson. Od niedawna sprzedaje kolagen kanadyjskiego producenta, firmy Genacol. W 2019 roku firma sprzedała na polskim rynku półtora miliona opakowań suplementów diety – od witamin i minerałów, przez kolagen po preparaty dla sportowców.

Aktualnie 17-osobowy zespół pracuje na ok. 300 m kw. powierzchni biurowej i magazynowej przy ul. Łukasińskiego w Szczecinie. Ale już za kilka miesięcy się to zmieni. Firmę czeka przeprowadzka do nowej siedziby, która rośnie przy ul. Południowej. Oprócz adresu zmieni się też skala działalności. Nowa siedziba firmy Pro Sport będzie miała  prawie 2400 m kw. powierzchni. Umożliwi to wejście na nowe rynki – np. niemiecki i będzie odpowiedzią na rozwój rynku suplementów.

- Myślimy m.in. o sprzedaży na niemieckim Amazonie, ale w grę wchodzi również dystrybucja produktów kolejnych firm w Polsce. Chcemy stać się hubem w zakresie dystrybucji suplementów dla producentów z tej branży – zapowiada Mikołaj Filarski.

Siedziba dystrybutora suplementów to jednak nie cała inwestycja realizowana przy ul. Południowej w Szczecinie. Obok niej stanie drugi budynek, który przeznaczony będzie na wynajem. Jest już pierwszy najemca – to firma Autonovum zajmująca się sprzedażą samochodów i autodetailingiem. Oprócz niej dla najemców powstają trzy przestrzenie o powierzchni 430 i 650 m kw. Cały teren, na którym dzisiaj trwają prace, ma być zagospodarowany w zgodzie z naturą. Zieleń przypominać maja bardziej łąkę niż idealny trawnik, prąd dostarczać będą panele fotowoltaiczne, a na skraju działki staną ule dla pszczół. Na parkingu zamontowane zostaną dwie stacje do ładowania samochodów elektrycznych. Mikołaj Filarski zapowiada też zagospodarowanie należącego do miasta terenu przed firmą.

- Dzięki temu fragment ulicy Południowej będzie wyglądać lepiej – mówi wspówłaściciel Pro Sport i podkreśla, że takie działanie to przejaw lokalnego patriotyzmu: - Jestem ze Szczecina, tu płacę podatki i choć wybierając lokalizację firmy mieliśmy inne oferty, celowo zdecydowaliśmy się na pozostanie w Szczecinie. Z naszego miasta pochodzi również projektant inwestycji, stąd jest też projektant – firma Internal i wykonawca – Prime Construction.

Łączna wartość inwestycji to ok. 20 mln zł. Nowa siedziba powinna być gotowa w czerwcu tego roku.

mab

 

Tematy: Pro Sport (1) | suplementy (1) |
aktualizowano: 2020-02-05 12:07
Wszystkich rekordów:

Społeczność