Informacje

Informacje 2018-01-28

Polimery Police: jest umowa ws. licencji

Amerykańska W.R. Grace & Co. udzieli licencji na technologię produkcji polipropylenu i dostawy potrzebnych katalizatorów do zakładu, który powstanie w Policach. Obecnie inwestor, należąca do ZCH Police i Grupy Azoty spółka PDH Polska jest w trakcie wyboru generalnego wykonawcy.

Umowa z dostawcą licencji została podpisana 11 stycznia /fot.: Mat. PDH Polska / Umowa z dostawcą licencji została podpisana 11 stycznia /fot.: Mat. PDH Polska /
Polimery Police to realizowany w Policach kompleks produkcyjny, który ma się składać z instalacji do produkcji propylenu i polipropylenu, portu z bazą zbiorników surowcowych oraz infrastruktury pomocniczej i logistycznej. Instalacja Grupy Azoty Police ma być jedną z najnowocześniejszych instalacji procesowych i technicznych. Produkty, które powstaną w polickiej spółce znajdą zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, w tym w przemyśle chemicznym. Ich odbiorcami mają być zarówno firmy polskie, jak i zagraniczne.
 
„Spółka posiada już kluczowe dla procesu technologicznego licencje: na technologię Oleflex - UOP do produkcji propylenu metodą odwodornienia propanu oraz licencję Unipol - GRACE do produkcji polipropylenu. Równolegle w PDH Polska toczy się proces związany z wyłonieniem przyszłego generalnego wykonawcy inwestycji w formule „pod klucz” za cenę ryczałtową i prowadzone są działania w celu zorganizowania finansowania” - informuje PDH Polska w komunikacie. - „Zgodnie z harmonogramem prace budowlane rozpoczną się pod koniec 2019 r., natomiast zakładany termin ich zakończenia to koniec 2022 r. Całkowita wartość kapitału inwestycji oszacowana została na 1,27 mld euro, z czego blisko 1 mld euro stanowią nakłady inwestycyjne (CAPEX), a pozostała część wydatków związana jest z kosztami finansowania w okresie budowy, kosztami funkcjonowania spółki projektowej oraz wymaganymi w przyjętej dla projektu formule finansowania project finance rezerwami”.
 
redzm, ak, sb
Tematy: Grupa Azoty (29) | Zakłady Chemiczne Police (24) | PDH Polska S.A (1) |
aktualizowano: 2018-02-13 20:30
Wszystkich rekordów: