Informacje

Informacje 2019-12-11

Bridgestone rozbudowuje zakład w Stargardzie

Obecnie powstaje tam nowy magazyn i hale produkcyjne. Inwestycja zakończy się w 2022 roku i pozwoli na zwiększenie produkcji opon ciężarowych o jedną czwartą.

Fabryka Bridgestone Stargard /fot.: mat. Bridgestone Stargard / Fabryka Bridgestone Stargard /fot.: mat. Bridgestone Stargard /

W ramach trwającej rozbudowy zakładu powstaną: magazyn surowców, hala produkcyjna, w której staną nowe prasy wulkanizacyjne oraz budynki, w których przeprowadzane będą testy i weryfikacja parametrów opon. Całkowita powierzchnia nowych obiektów to około 9 tys. m kw.

Uruchomienie nowych maszyn zaplanowano na zimę, a produkcja opon przy pomocy nowego sprzętu rozpocznie się wczesną wiosną 2020 r. Wprowadzone zmiany umożliwią wytwarzanie ponad 5 tys. opon ciężarowych dziennie. Większość z nich trafi bezpośrednio do największych producentów ciężarówek na świecie.

Całość inwestycji zakończy się w 2022 roku i pozwoli na zwiększenie produkcji opon ciężarowych o 25 proc oraz produkcję nowych rodzajów opon.

Rozbudowa zakładu w Stargardzie to inwestycja rzędu 150 milionów złotych. To także element europejskiego planu inwestycyjnego (o wartości ponad 250 milionów euro), który został ogłoszony w październiku 2017 r.

Na powierzchni przeszło 160 tys. m kw. w zakładzie w Stargardzie produkowane są wysokiej jakości opony do pojazdów ciężarowych i autobusów oraz pasy bieżnikowe do ponownego bieżnikowania opon. Od dnia otwarcia inwestycje Bridgestone w fabrykę w Stargardzie sięgają 1,67 mld zł.

SG

Tematy: Stargard (25) | Bridgestone (11) |
aktualizowano: 2020-02-05 12:06
Wszystkich rekordów:

Społeczność