Prezentacje
Industrial Bridge 2015: tam znajdziesz nowych klientów
Firmy z sektora stalowego, chemicznego oraz morskiego z Polski, Niemiec i Skandynawii wezmą udział w największej giełdzie kooperacyjnej w Szczecinie.
19 listopada w siedzibie Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT przy ul. Jagiellońskiej 20-21 spotkają się przedstawiciele firm przemysłowych i współpracujący z przemysłem naukowcy. Będzie to największe tego typu wydarzenie na Pomorzu Zachodnim w ostatnich latach.
W samo południe rozpocznie się tam giełda kooperacyjna dla firm z sektora przemysłowego. Każdy z jej uczestników weźmie udział w serii 20-minutowych spotkań z wcześniej umówionymi partnerami. W razie potrzeby rozmówcy będą mogli skorzystać z usług tłumacza.
- Wykorzystując nasze ogólnopolskie i europejskie kontakty, zadbamy o to, aby do Szczecina przyjechali przedstawiciele liczących się firm z kraju i zagranicy. Podczas bezpośrednich rozmów zapraszamy do udziału w szczególności przedstawicieli sektora stalowego, chemicznego oraz morskiego z Polski, Niemiec i Skandynawii. Jednocześnie zapraszamy do udziału przedsiębiorców ze Szczecina i naszego regionu, bo duża liczba firm przemysłowych w jednym miejscu to dobra okazja dla podwykonawców oraz wszystkich, którzy świadczą dla nich usługi do znalezienia klientów - przekonuje Paweł Mieczan, Specjalista ds. Transferu Technologii Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT.
Do Industrial Bridge 2015 można zgłaszać się do 8 listopada. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, nie ma ograniczeń co do wielkości firm. Zarejestrować należy się na stronie internetowej wydarzenia, tam trzeba przedstawić swoją firmę, ofertę technologiczną i handlową oraz wybrać interesujących partnerów. Dzięki temu organizatorzy ustalą harmonogram spotkań, który pozwoli uczestnikom sprawnie skontaktować się z interesującymi ich rozmówcami.
Nauka i biznes
Wydarzenie ma na celu również skontaktowanie biznesu z naukowcami, którzy prowadzą badania na rzecz przedsiębiorstw. Stąd tematyka konferencji, która otworzy Industrial Bridge 2015 - będzie podczas niej mowa o możliwościach finansowania międzynarodowej współpracy naukowców i firm. W trakcie samej giełdy kooperacyjnej spotkać będzie się można również z przedstawicielami szczecińskich uczelni odpowiedzialnych za budowanie współpracy z biznesem. Prym będą tu wiedli gospodarze z Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Na miejscu będzie można określić na ile technologie stosowane w firmach są innowacyjne.
Taki mariaż nauki i biznesu jest szczególnie ważny w kontekście pozyskania nowych funduszy unijnych - w perspektywie 2014-2020 innowacyjność i współpraca badawczo-rozwojowa są wysoko cenione.
Industrial Bridge 2015 zakończy wizyta studyjna w Szczecińskim Parku Przemysłowym, w którym, na dawnych terenach stoczniowych, działa wiele firm z branży morskiej i stalowej.
Dlaczego warto wziąć udział?
- Ustanowienie partnerstw technologicznych i handlowych
- Rozszerzanie działalności gospodarczej za granicą
- Budowanie partnerstwa dla projektów w ramach programu Horyzont 2020
- Informacje na temat nowych technologii i rozwiązań
- Docieranie do potencjalnych partnerów biznesowych poprzez uprzednio zaplanowane spotkania indywidualne
- Inicjowanie kontaktów i współpracy transgranicznej
- Wymiana doświadczeń z międzynarodowymi partnerami biznesowymi
- Spotkania i wymiany poglądów z naukowcami i ekspertami z Twojej dziedziny
Główne obszary tematyczne:
- Sektor metalowy i stalowy
- Sektor chemiczny
- Sektor morski
-
Podwykonawcy przemysłowi
Program wydarzenia
09.00 - 12.00 Konferencja
12.00 - 15.00 Giełda kooperacyjna
15.15 - 17.00 Wizyta studyjna w Szczecińskim Parku Przemysłowym
Informacje i zgłoszenia: b2match.eu/industrialbridge/pages/home-pl
Organizatorem Industrial Bridge 2015 jest Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT.
Wydarzenie objął Patronatem Honorowym Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.
artykuł promocyjny