Prezentacje

Prezentacje 2014-11-03

Młodzi z branży IT zainteresowani Technoparkiem

Pierwszych 25 firm informatycznych podpisze wkrótce umowy najmu  powierzchni w nowych biurowcach Technoparku Pomerania.

Technopark Pomerania /fot.: archiwum / Technopark Pomerania /fot.: archiwum /
Technopark Pomerania  /fot.: archiwum /
Technopark Pomerania
/fot.: archiwum /
Technopark Pomerania  /fot.: archiwum /
Technopark Pomerania
/fot.: archiwum /
Technopark Pomerania  /fot.: archiwum /
Technopark Pomerania
/fot.: archiwum /
Technopark Pomerania  /fot.: archiwum /
Technopark Pomerania
/fot.: archiwum /
Technopark Pomerania  /fot.: archiwum /
Technopark Pomerania
/fot.: archiwum /

Nowi najemcy działalność przy ul. Cyfrowej (przecznica Niemierzyńskiej) rozpoczną wiosną przyszłego roku. W ciągu następnego miesiąca prowadzone będą jeszcze prace wykończeniowe i montaż wyposażenia oraz rozpoczną się odbiory techniczne związane z oddaniem budynków do użytkowania.

W nowych dwóch budynkach Technoparku swoje siedziby będą miały zarówno start-upy technologiczne, którym oferowane będą preferencyjne ceny najmu i doradztwo biznesowe, jak i firmy już działające na rynku, które powierzchnię biurową wynajmować będą na warunkach komercyjnych. Trwa również negocjowanie umów z dużymi firmami informatycznymi - tzw. lokatorami strategicznymi, które zajmą 15 proc. nowych powierzchni biurowych. Lokatorzy strategiczni będą zaangażowani we współpracę i wspieranie młodych firm. W trzecim budynku mieścić się będzie największa w regionie serwerownia, w której przetwarzane będą dane firm lokatorów Technoparku oraz innych szczecińskich przedsiębiorstw,  jednostek samorządowych i sektora medycznego.

– Wszystkie firmy będą mogły korzystać ze wsparcia w postaci porad prawnych i biznesowych, usług z zakresu promowania ich działalności, pomocy w pozyskiwaniu finansowania czy ułatwiania kontaktów z naukowcami i samorządem oraz dużymi firmami IT – podkreśla Andrzej Feterowski, prezes Technoparku Pomerania.

Oprócz biur w rozbudowanym Technoparku znajdują się również przestrzenie wystawowe, sale spotkań, lunch bar oraz otwarte przestrzenie do pracy indywidualnej i zespołowej o powierzchni prawie 700 m kw.: Co–working, który zapewni tzw. „bezpieczny start” – bez konieczności wynajmowania biura będzie tam można pracować i korzystać z doradztwa biznesowego - oraz mobilnie zaaranżowana „Strefa (ma)geeka”, przystosowana głównie do kreatywnej pracy zespołowej i dostępna bezpłatnie, w szczególności dla współpracujących z parkiem firm i organizacji pozarządowych. - „Otwarte przestrzenie dla początkujących przedsiębiorców urządzamy zgodnie z najnowszymi światowymi trendami”– wskazuje Katarzyna Witkowska, odpowiedzialna za rozwój Technoparku Pomerania.

Nowe budynki sąsiadują bezpośrednio z rewitalizowanym parkiem miejskim.

Obecnie prowadzone są ostatnie prace wykończeniowe wewnątrz nowych budynków Technoparku Pomerania. Wnętrza budynków w listopadzie będą wyposażane w meble oraz systemy audiowizualne.

Działalność założonego przez miasto Szczecin Technoparku Pomerania ukierunkowana jest na rozwijanie innowacyjnej przedsiębiorczości w regionie, wspieranie lokalnych przedsiębiorców oraz zwiększanie atrakcyjności miasta dla zagranicznych firm. Koszt inwestycji to 100 mln zł, z czego 40 proc. wynosi dofinansowanie unijne. W ciągu kilku lat wsparciem objęto prawie 80 firm mającymi fizycznie siedzibę w Technoparku bądź będącymi lokatorami wirtualnymi. W poprzednim roku firmy te stworzyły w Szczecinie 265 miejsc pracy, a aż 92 proc. ze wszystkich inkubowanych przedsiębiorstw nadal funkcjonuje na rynku

 

Szczeciński Park Naukowo - Technologiczny Sp. z o.o.
ul. Niemierzyńska 17a
71-441 Szczecin
tel.: +48 91 85 22 911
fax: +48 91 85 22 192
www.technopark-pomerania.pl

artykuł promocyjny

Tematy: start (171) | IT (73) | startup (63) | Technopark Pomerania (37) | Andrzej Feterowski (1) |
aktualizowano: 2014-11-12 13:47
Wszystkich rekordów:

Społeczność