Prezentacje

RSS
Prezentacje 2021-02-18

Posłuchaj, DGS zmienia się w Demant

Jeden z największych pracodawców w regionie – DGS zmienił się w „Demant”. Firma w 2020 roku zatrudniła łącznie ponad 120 nowych specjalistów i planuje dalszy rozwój.

»
Prezentacje 2020-12-20

Rozpoczął się konkurs na ostatnie dotacje unijne dla inteligentnych specjalizacji

Pozyskaj je z firmą Najda Consulting, która w ramach aktualnej perspektywy unijnej w tym obszarze pozyskała już ponad 36,6 mln zł dla projektów o łącznej wartości 102,5 mln zł.

»
Prezentacje 2020-12-20

Ostatnia szansa na dotacje unijne dla turystyki

21 grudnia wystartował nabór wniosków o dotacje. Pozyskaj je z doświadczonymi ekspertami Najda Consulting.

»
Prezentacje 2020-12-17

Masz startup? Rozwiń go ze smart money z POMERANGELS

Fundusz  Pomerangels, który prowadzi działalność ze Szczecina, działa już drugi rok i inwestuje w kolejne startupy z całego kraju. Wybranym projektom zapewnia smart money - kapitał i wieloletnie doświadczenie inwestorów prywatnych.

»
Prezentacje 2020-12-11

Automat do produkcji przyłbic

Nowatorskie urządzenie do produkcji przyłbic ochronnych stworzyli inżynierowie z Wydziału Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie oraz firmy Endeavour Lab. Technologia, którą wypracowali, może mieć zastosowanie również do produkcji innych wyrobów. 

»
Prezentacje 2020-12-10

Koronawirus nas nie złamał

Grupa CSL w czasie pandemii jeszcze bardziej dbała o swoich klientów.

»
Prezentacje 2020-12-10

WE ZUT: Symbioza wiedzy z przemysłem

Rozwój nowoczesnych technologii w dobie Przemysłu 4.0, takich jak internet rzeczy, automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych, nowoczesne technologie teleinformatyczne nie byłby możliwy bez współpracy przemysłu z uczelniami. Dodajmy jeszcze do tego dynamiczny wzrost pracy zdalnej i coraz większe zastosowanie w transporcie pojazdów elektrycznych oraz autonomicznych. Rozwiązania wdrażane w przemyśle powstają często w laboratoriach uczelnianych i to właśnie uczelnie są swoistą kuźnią kadr na potrzeby przemysłu.

»
Prezentacje 2020-12-09

Lawendowy biznes 30 km od Szczecina

Firma Festina Lente prowadzona przez troje Polaków robi furorę w oddalonym o 30 km od Szczecina Grimme. Produkty z uprawianej przez nich tam lawendy mają takie wzięcie, że chcą oni zagospodarować kolejne hektary oraz uruchomić Centrum Kreatywne. W tym celu trwa m.in. zbiórka crowdfundingowa.

»
Prezentacje 2020-12-09

Kawałek Uckermark w prezencie

Graniczący z Polską powiat Uckermark wspólnie z firmami działającymi w regionie promuje ofertę świątecznych prezentów lokalnych.

»
Prezentacje 2020-12-09

Marchia Odrzańska – ziemia obiecana

„Ziemia obiecana” to powieść polskiego noblisty Władysława Reymonta i niezwykle popularny film reżysera Andrzeja Wajdy. W 2020 roku to nie Andrzej Wajda, ale pracownice Centrum Usługowo-Doradczego (SBC/CUD) Euroregionu POMERANIA i STIC Centrum wspierania przedsiębiorczości Brandenburgii Wschodniej w Strausbergu podjęły się realizacji filmowego projektu o przygranicznym regionie Markisch-Oderland, powiecie graniczącym z Polską, od Frankfurtu nad Odrą do Bad Freienwande i przejścia granicznego w Hohenwutzen.

»
Wszystkich rekordów: 434

Społeczność