Prezentacje

RSS
Prezentacje 2017-12-21

Jak dobrze sprzedać lub kupić firmę?

W tym roku RSM Poland sfinalizowała zakup szczecińskiej firmy Poncyljusz i Radź, będącej liderem wśród firm księgowych i doradczych na zachodniopomorskim rynku. Jak dobrze przygotować się do transakcji tego typu? Rozmowa z Bartoszem Miłaszewskim, Managing Partnerem w RSM Poland.

»
Prezentacje 2017-12-10

Myjnia ''Dziesiątka BKF'': czysty biznes

Wiele opcji mycia oraz wygodne formy płatności sprawiają, że z Myjni Dziesiątka BKF przy ul. Gdańskiej 16B coraz chętniej korzystają kierowcy, klienci flotowi, firmy transportowe i korporacje taksówkowe. - Naszym celem było stworzenie najlepszej samoobsługowej myjni w Szczecinie. Udało się - mówią jej twórcy.

»
Prezentacje 2017-12-07

Powstają Polimery Police

Rozmowa z prezesem zarządu PDH Polska SA Andrzejem Niewińskim

»
Prezentacje 2017-12-07

Atrakcyjne pożyczki dla przedsiębiorców

Prawie 30 mln złotych do pożyczenia zachodniopomorskim przedsiębiorcom ma konsorcjum, którego liderem jest Szczeciński Fundusz Pożyczkowy. To efekt nowego rozdania środków unijnych w ramach Jeremie 2, czyli inicjatywy służącej rozwijaniu regionalnej gospodarki. Tym razem beneficjentami są mikro, mali i średni przedsiębiorcy, którzy chcą poprawić konkurencyjność swojej firmy.

»
Prezentacje 2017-12-07

ZUT podnosi poprzeczkę

Prof. Jacek Wróbel, rektor Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, o ustawie 2.0., wysokim poziomie badań, współpracy z gospodarką i o umiędzynarodowieniu studiów

»
Prezentacje 2017-12-07

Podaruj uśmiech swojemu pracownikowi

Sytuacja na rynku pracy powoduje, że coraz trudniej jest utrzymać i pozyskać pracownika. Dbałość o jego komfort pracy i samopoczucie zaczyna być standardem, a nie elementem wyróżniającym pracodawcę. Największym wyzwaniem w tym obszarze staje się znalezienie rozwiązań, które nie będą generowały dodatkowych kosztów dla firmy. Takie też są w zasięgu ręki, a okres przedświąteczny, w którym obdarowywanie nabiera większego znaczenia, sprzyja by rozważyć czy po nie sięgnąć.

»
Prezentacje 2017-12-07

Wysyłamy celulozę w najodleglejsze zakątki świata

Rekordowy rok w spedycji lądowej, ale wcale nie jest gorzej, jeżeli chodzi o spedycję morską. CSL Internationale Spedition idzie na rekord, jeżeli chodzi o liczbę obsłużonych klientów w roku 2017. Jesteśmy doceniani za jakość świadczonych usług, kompleksowość oraz szerokie możliwości dostosowywania się do potrzeb klienta. Jeżeli mówimy o branży morskiej, to rekordy bije przeładunek aluminium. W statystykach doskonale prezentuje się także celuloza. Co ciekawe, nasza firma, jako jedna z niewielu firm w Polsce, dostarcza wyroby z tego surowca do naprawdę odległych zakątków świata. 

»
Prezentacje 2017-12-07

Dolina Krzemowa jest tuż za granicą

Brandenburgia powszechnie nie kojarzy się z Doliną Krzemową. A jednak można tu znaleźć spory potencjał badawczo-rozwojowy i dydaktyczny oraz mnóstwo przedsiębiorstw, które swoimi produktami i usługami sprawiają, że region ten zasługuje na to określenie.

»
Prezentacje 2017-12-07

Business Location Network

Jak założyć w Niemczech firmę? Gdzie szukać kontrahentów, a gdzie pracowników? Na jakie wsparcie publiczne można liczyć? To tylko niektóre tematy, o które pytali uczestnicy II Polsko-Niemieckiej Giełdy Kooperacyjnej i Giełdy Kooperacyjnej Industrial Bridge zorganizowanych tej jesieni w Szczecinie. Podczas obu wydarzeń informacjami o prowadzeniu działalności po zachodniej stronie granicy dzielili się przedstawiciele Business Location Network (BLN). 

»
Wszystkich rekordów: 286

Kalendarz

19
Styczeń Piątek
10:00 - 18:00

Grüne Woche 2018, Messe Berlin

czytaj więcej »
25
Styczeń Czwartek
14:00

Hippologica 2018, Messe Berlin

czytaj więcej »
7
Luty Środa
06:00

Fruit Logistica 2018, Messe Berlin

czytaj więcej »

Społeczność