Prezentacje

RSS
Prezentacje 2019-09-24

Wiedza, pasja i… maszyny

Kamil El Fray, właściciel firmy Endeavour Lab, o pasji do konstruowania, komercyjnej „mikrouczelni” i zapachu fabryki.

»
Prezentacje 2019-10-10

Weź udział w Forum Przedsiębiorców „Pozyskiwanie wykwalifikowanych pracowników w kontekście międzynarodowym“

Polsko-niemieckie spotkanie organizuje SBC Strausberg w Domu Kultury Kręgielnia w Kostrzynie nad Odrą 22 października 2019r.

»
Prezentacje 2019-10-10

Powiat Odra-Szprewa: tam, gdzie inwestycje spotykają dogodne warunki życia

Rozciągający się na południowy wschód od Berlina aż do polskiej granicy region to setki hektarów atrakcyjnych terenów inwestycyjnych, świetne warunki do życia w sąsiedztwie europejskiej metropolii, piękna przyroda i przyjazna administracja.

»
Prezentacje 2019-10-10

Märkisch-Oderland po polsku

15 lat po wejściu Polski do Unii Europejskiej współpraca przygraniczna z Niemcami stała się codziennością. Pojawiły się jednak wyzwania, których rozwiązanie wymaga wiedzy i doświadczenia. Taką pomocą służą rozsiane  po pograniczu centra usługowo-doradcze, z których jedno mieści się w Strausbergu niedaleko Berlina.

»
Prezentacje 2019-10-10

Kandydaci promują produkty Pomorza Zachodniego

Na ciekawy pomysł w tej kampanii wyborczej wpadł Grzegorz Napieralski. Kandydat Koalicji Obywatelskiej do Sejmu z szóstego miejsca przemierza ulice Szczecina i regionu z kawą. Pomysł nie jest nowy, ale innowacyjny. Kawa jest w opakowaniu i można ją zaparzyć w dowolnym czasie.

»
Prezentacje 2019-10-07

RSM Poland zaprasza na bezpłatne spotkanie podatkowe

24 października 2019 roku w Czerwonym Ratuszu w Szczecinie RSM Poland wraz z Santander Bank Polska SA oraz Business Club Szczecin organizują bezpłatne spotkanie z ekspertami, poświęcone zmianom w podatkach i problematyce Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK).

»
Prezentacje 2019-09-24

Imprezy kick off & teambuilding pod palmami

Zmotywuj swoich pracowników. Zaproś klientów. Zorganizuj spotkanie w Tropical Islands.

»
Prezentacje 2019-09-24

Zielona Chemia stawia na biotechnologię

28 sierpnia w Warszawie Zachodniopomorski Klaster Chemiczny Zielona Chemia otrzymał po raz drugi status Krajowego Klastra Kluczowego, podpisany przez Jadwigę Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii, Status, który przyznawany jedynie najlepszym klastrom w Polsce, wręczył uroczyście Marcin Ociepa, wiceminister przedsiębiorczości i technologii.

»
Prezentacje 2019-09-24

Ekspansja zagraniczna z sukcesem

Joanna Strzyżewska jest ekspertem z zakresu budowania strategii rozwoju i przeprowadzania zmian organizacyjnych w firmach rodzinnych i prywatnych. Dzięki doświadczeniu wyniesionemu z pracy w renomowanych niemieckich i szwajcarskich instytucjach finansowych i consultingowych oraz rozległym kontaktom, jej szczecińska firma z powodzeniem wprowadza polskie firmy na rynki niemieckojęzyczne.

»
Prezentacje 2019-08-13

Granty na badania i rozwój również dla firm

Przez bardzo długi czas finanse publiczne wspierały głównie badania prowadzone przez sektor nauki. Efektem tego jest wiele ciekawych, zrealizowanych projektów badawczych, które często obejmowały  wczesne fazy rozwoju opracowywanych rozwiązań. Obecne tendencje pokazują znaczny wzrost udziału sektora biznesu w rozwijaniu nowych technologii, co przekłada się na większą liczbę wdrażanych innowacji.

»
Wszystkich rekordów: 372