Prezentacje

RSS
Prezentacje 2021-12-16

Chemika o przemyśle 4.0 i pandemii

15 i 16 listopada w Szczecinie odbyło się X Międzynarodowe Forum Naukowo- -Gospodarcze Chemika Expo, którego organizatorem było Stowarzyszenie Zachodniopomorski Klaster Chemiczny Zielona Chemia. Hasło przewodnie tegorocznego wydarzenia brzmiało: „Przemysł 4.0 jako kierunek innowacji i rozwiązań dla firm stosujących gospodarkę cyrkularną”. Forum przeprowadzono w formule hybrydowej i było ono transmitowane na platformie YouTube.

»
Prezentacje 2021-12-16

Kongres Klastrów Polskich

5 i 6 listopada w Szczecinie odbył się 7 Kongres Klastrów Polskich, którego organizatorami byli: Związek Pracodawców Klastry Polskie oraz Stowarzyszenie Zachodniopomorski Klaster Chemiczny Zielona Chemia. Tegoroczny kongres odbył się pod hasłem „Nowe programy europejskie na lata 2021-2027”. Eksperci dyskutowali na temat finansowania rozwoju, innowacji i odbudowy Polski w nowej perspektywie finansowej i po kryzysie związanym z COVID-19. Wydarzenie przeprowadzono w formule hybrydowej: stacjonarnie oraz on-line.

»
Prezentacje 2021-12-16

Uckermark zaprasza

Odra nie dzieli, lecz łączy, a sąsiedzka współpraca ze Szczecinem opłaca się nam wszystkim – przekonuje Investor Center Uckermark – spółka promująca rozwój gospodarczy w przygranicznym powiecie. Efekty są widoczne: coraz więcej osób i przedsiębiorców z Polski pyta o możliwość współpracy biznesowej, inwestowania, a nawet mieszkania w Niemczech.

»
Prezentacje 2021-10-24

Wodorowe projekty dla szczecińskiego obszaru metropolitalnego

Stwórzmy razem silny ośrodek gospodarczy w zakresie wykorzystania technologii wodorowych - apeluje do biznesu, uczelni i samorządów Pomorza Zachodniego przygraniczny powiat Uckermark oraz tamtejsze firmy.

»
Prezentacje 2021-10-14

Naucz się zmiany

O tym, jakich kompetencji potrzebują firmy w czasie pandemicznych zmian i jak skutecznie je zdobywać, mówi Małgorzata Kwiatkowska, Executive & Team Coach, właścicielka firmy Business Training Center.

»
Prezentacje 2021-10-14

Ekologiczne maseczki badaczy z ZUT

Coraz bliżej jest do komercjalizacji projektu przeciwbakteryjnych i przeciwwirusowych biodegradowalnych maseczek ochronnych zespołu badawczego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Interdyscyplinarny zespół chemików i mikrobiologów z dwóch uczelnianych wydziałów: Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej oraz Wydziału Biotechnologii i Hodowli Zwierząt liczy siedem osób.

»
Prezentacje 2021-07-02

NCDC Business Race – Bieg Sztafet firmowych „Biegamy Osobno Pomagamy Razem” za nami!

Tegoroczna edycja odbyła się w dniach 12-20 czerwca i jak zwykle dostarczyła nam wielu sportowych wrażeń.

»
Prezentacje 2021-06-28

Firmowy wyjazd do Tropical Islands

To świetny pomysł na „naładowanie akumulatorów” i przywrócenie motywacji pracownikom po miesiącach pandemii i pracy w  home office. Tropikalny raj niedaleko Berlina od 12 czerwca znów przyjmuje gości.

»
Prezentacje 2021-06-24

Zielona Chemia stawia na rewolucję w biotechnologii

Konsorcjanci europejskiego projektu o akronimie: FARMŸNG, który skupia 20 fi rm, instytucji badawczych oraz instytucji otoczenia biznesu z Europy, w tym Stowarzyszenie Zachodniopomorski Klaster Chemiczny „Zielona Chemia” ze Szczecina, są o krok od wypełnienia misji projektu.

»
Wszystkich rekordów: 452

Społeczność