Prezentacje

RSS
Prezentacje 2022-06-27

BIOBESTicide: projekt, który ochroni winorośle

BIOBESTicide (BIO-Based pESTicides production for sustainable agriculture management plan) to europejski project fundowany przez HORIZON2020 – program BBI JU. Konsorcjum 10 partnerów z  ałej Europy przez okres trzech lat ma za zadanie stwierdzić poprawność oraz zademonstrować  rodukcję efektywnego oraz opłacalnego biopestycydu.

»
Prezentacje 2022-06-23

Daj się poznać w Niemczech podczas targów INKONTAKT

Targi gospodarcze w Schwedt nad Odrą wracają w pierwszy weekend września. Organizatorzy zapraszają do współpracy polskie firmy, instytucje i uczelnie, które chcą zaprezentować swoją ofertę klientom z Niemiec. Nie zabraknie też ciekawych ofert dla studentów i absolwentów.

»
Prezentacje 2022-06-23

FIEGE: specjaliści od nowoczesnej logistyki

Grzegorz Szubartowski, Site Manager FIEGE w Gardnie o pracy i rozwoju logistycznego potentata na Pomorzu Zachodnim.

»
Prezentacje 2022-06-23

GBSBank z nową strategią działania

Odczarowanie wizerunku bankowości spółdzielczej w oczach młodych klientów jest celem nowego zarządu banku pod kierownictwem Grzegorza Flanza. Strategia działającego na Pomorzu Zachodnim i w województwie lubuskim banku powstała w oparciu o wyniki badań i analiz rynkowych i uwzględnia wiele czynników, włącznie ze skutkami pandemii. Za jej wdrożenie odpowiadają trzy  powołane w maju zespoły, z których przedstawicielami rozmawiamy na temat bliższych i dalszych planów. 

»
Prezentacje 2022-06-22

Wysięgniki dla elektrycznych pojazdów przeładunkowych powstawać będą we wrocławskiej spółce grupy Fortaco

Pojazdy i urządzenia przeładunkowe oraz ciężkie maszyny o napędzie elektrycznym pojawiać się będą niebawem na placach manewrowych, nabrzeżach i w kopalniach. W tej przemianie udział ma wrocławska spółka grupy Fortaco, która na potrzeby jednego ze światowych gigantów branży pojazdów przeładunkowych opracowała sposób produkcji wysięgników na tyle lekkich, że wyjątkowo opłaca się je stosować w pojazdach zasilanych prądem.

»
Prezentacje 2022-04-07

Wszystkie dane naukowe w jednym miejscu

Konstelacja Wiedzy to udostępniony wszystkim zainteresowanym zbiór informacji dotyczących działalności naukowej realizowanej przez Politechnikę Koszalińską.

»
Prezentacje 2022-04-07

Spotkania z kulturą w przygranicznym Uckermark

Już teraz warto zaplanować wiosenne i letnie spotkania z kulturą i przyrodą w sąsiadującym z Pomorzem Zachodnim regionie. To idealne miejsce, aby tak blisko odkryć tak wiele.

»
Prezentacje 2021-12-16

Chemika o przemyśle 4.0 i pandemii

15 i 16 listopada w Szczecinie odbyło się X Międzynarodowe Forum Naukowo- -Gospodarcze Chemika Expo, którego organizatorem było Stowarzyszenie Zachodniopomorski Klaster Chemiczny Zielona Chemia. Hasło przewodnie tegorocznego wydarzenia brzmiało: „Przemysł 4.0 jako kierunek innowacji i rozwiązań dla firm stosujących gospodarkę cyrkularną”. Forum przeprowadzono w formule hybrydowej i było ono transmitowane na platformie YouTube.

»
Prezentacje 2021-12-16

Kongres Klastrów Polskich

5 i 6 listopada w Szczecinie odbył się 7 Kongres Klastrów Polskich, którego organizatorami byli: Związek Pracodawców Klastry Polskie oraz Stowarzyszenie Zachodniopomorski Klaster Chemiczny Zielona Chemia. Tegoroczny kongres odbył się pod hasłem „Nowe programy europejskie na lata 2021-2027”. Eksperci dyskutowali na temat finansowania rozwoju, innowacji i odbudowy Polski w nowej perspektywie finansowej i po kryzysie związanym z COVID-19. Wydarzenie przeprowadzono w formule hybrydowej: stacjonarnie oraz on-line.

»
Wszystkich rekordów: 459

Społeczność