Informacje

RSS
Informacje 2020-11-25

Perły Biznesu 2020: Nowy termin zgłoszeń i rozstrzygnięcia konkursu

W związku z pandemią COVID-19 organizator, redakcja Świata Biznesu, ogłosił nowy termin przyjmowania zgłoszeń oraz rozstrzygnięcia konkursu gospodarczego Pomorza Zachodniego. Kandydatury do tytułu osobowości i wydarzenia gospodarczego roku 2020 nadsyłać można do końca marca 2021r. Laureatów poznamy w czerwcu.

»
Informacje 2020-11-19

Copernicus ma nowego właściciela

Szczecińskiego producenta wstrzykiwaczy medycznych kupiła firma Nemera - działający globalnie francuski dostawca urządzeń do dostarczania leków. W nowej strukturze firma planuje m.in. poszerzenie gamy produktów i przeprowadzkę do nowej siedziby.

»
Informacje 2020-11-10

Wszystko o nowej perspektywie unijnych pieniędzy [Transmisja na żywo]

Trwa VI Kongres Klastrów Polskich. Szefowie najważniejszych polskich klastrów skupiających firmy działające w różnych gałęziach przemysłu, prezesi spółek i agencji wspierających innowacje oraz samorządowcy z całej Polski dyskutują o możliwych formach unijnego wsparcia dla innowacyjnych firm.

»
Informacje 2020-09-26

Autodoc otworzył trzeci magazyn w Szczecinie

Internetowy sprzedawca części samochodowych podwoił tym samym swoją powierzchnię  logistyczną w Załomiu. Firma już teraz zatrudnia tam 1600 osób. W przyszłym roku liczba ta ma wzrosnąć do 2400.

»
Informacje 2020-09-25

Już jest. Pierwszy od czasu wybuchu pandemii numer Świata Biznesu

Po pierwszym szoku biznes wraca do działania. Jednak wiele firm musi dostosować się do nowych warunków.

»
Informacje 2020-09-14

#RegioHack: Stwórzmy innowacje dla regionu

Weź udział w hackatonie online i wspólnie z ekspertami z Polski i Niemiec zaprojektuj biznes, który sprawi, że życie w naszym regionie będzie lepsze. To niepowtarzalna okazja do przetestowania i rozwinięcia pomysłów na regionalne innowacje oraz do nawiązania nowych kontaktów po obu stronach granicy.

»
Informacje 2020-09-11

Magazyn ostatniej mili dla DPD Polska powstaje w Szczecinie

Chodzi o halę, która rośnie przy ul. Południowej. To trzeci projekt dewelopera magazynowego  Hillwood dla DPD w Polsce.

»
Informacje 2020-06-26

Biznes z tarczą czy na tarczy? Przeczytaj dyskusję przedsiębiorców w najnowszym Świecie Biznesu

Na pytania na temat skutków pandemii koronawirusa, oceny programów pomocowych i najbliższych miesięcy w gospodarce odpowiedzieli: Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL, Lesław Siemaszko, właściciel firmy deweloperskiej oraz Jarosław Tarczyński, prezes Północnej Izby Gospodarczej, członek zarządu firmy Durable z Przecławia.

»
Informacje 2020-06-24

Hipermarket przy ul. Milczańskiej nie zmieni się w Netto

To jedyny obiekt na Pomorzu Zachodnim, który nie podlega umowie sprzedaży do Salling Group sklepów i magazynów sieci Tesco w Polsce.

»
Informacje 2020-06-05

Polska Fundacja Przedsiębiorczości ma nowego prezesa

Po ok. 20 latach kierowania Fundacją ze stanowiskiem pożegnała się Barbara Bartkowiak. 5 czerwca funkcję tę objął Marcin Pawłowski, związany przez wiele lat z Bankiem Santander i jego poznańskim oddziałem.

»
Wszystkich rekordów: 2315

Społeczność