Informacje

Informacje 2014-02-06

Strefa 89 wraca w poniedziałek

Popularne miejsce co-workingu przy ul. Jagiellońskiej w Szczecinie wznawia działalność 10 lutego, ale nie w formie projektu unijnego, ale jako przedsięwzięcie prowadzone przez fundację Humanum (B)est.

W Strefie 89 w tygodniu można będzie popracować przy biurkach. W weekendy organizowane będą tam spotkania. /fot.: mab / W Strefie 89 w tygodniu można będzie popracować przy biurkach. W weekendy organizowane będą tam spotkania. /fot.: mab /

Strefa 89 będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 do 17.30. W poniedziałek 10 lutego odbędzie się tylko uroczyste otwarcie o godz. 17.30, zaś pierwsi chętni do pracy w Strefie będą mogli skorzystać  z jej usług od wtorku. Przez pierwszy tydzień działalności nowej Strefy bez opłat. Później trzeba będzie zapłacić 5 zł za godzinę korzystania z biurka i dostępu do internetu. Przy wykupieniu abonamentów ceny za godzinę mają być niższe.

Strefa 89 działała dwa lata - do 31 grudnia 2013 r. Znajdowały się w niej bezpłatne stanowiska pracy na godziny oraz biura dla przedsiębiorców współpracujących z nauką.  Z założenia miała być miejscem, w którym wykluwają się nowe i  innowacyjne przedsięwzięcia biznesowe. Miejsce i organizowane w nim spotkania z mentorami i szkolenia finansowane były z pieniędzy pozyskanych w ramach projektu unijnego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Gdy wsparcia unijnego zabrakło - realizatorzy projektu - poznańska firma Surillo i warszawska Iron Brands uznały, że jego kontynuacja na warunkach komercyjnych nie będzie opłacalna. Działalność ta wiąże się bowiem m.in. z koniecznością opłacania czynszu za 170 m kw. powierzchni właścicielowi kamienicy, w której działa Strefa 89.

Z inicjatywą kontynuacji działalności w oparciu o fundację wystąpiła Beata Babiak, pomysłodawczyni i twórczyni Strefy 89 w pierwotnej formie. Fundacja Humanum (B)est, której jest wiceprezesem, porozumiała się z Iron Brands i przejęła szczeciński co-working.

- Uznaliśmy, że szkoda tego projektu, który był sukcesem i cieszył się dużym zainteresowaniem. Dotychczasowy inwestor odstąpił nam prawo do lokalu. Teraz więc czeka nas ostatnie sprzątanie i ponowne otwarcie - mówi Beata Babiak.

Strefa na początku korzystać będzie z pomocy wolontariuszy, zaś śródmiejski bar Obiadek dostarczać ma nieodpłatną kawę i herbatę osobom korzystającym z usług Strefy 89.

- Zdajemy sobie sprawę, że docelowo potrzebować będziemy pracowników i nasze koszty wzrosną. Zarabiać zamierzamy na wynajmie sal. Zgłaszają się już do nas firmy związane z nauką jazdy, coachowie i Szczecińskie Towarzystwo Fotograficzne. Oprócz tego spróbujemy pozyskać środki, m.in. z Urzędu Miasta. Niestety, na taką działalność nie można już pozyskać środków unijnych - mówi Beata Babiak.

W weekendy odbywać się  w niej będą imprezy skierowane do konkretnych grup odbiorców - na początek kursy fotograficzne i modelarskie i szkolenia organizowane przez coachów. inicjatorka Strefy 89 zapowiada, że będzie starała się poznać potrzeby użytkowników i zaproponować im dodatkowe usługi, takie jak ksero, czy obsługa w zakresie prowadzenia sekretariatu.

Strefa w nowym wydaniu nie będzie już wynajmowała biur na wyższych piętrach kamienicy przy ul. Jagiellońskiej 89.

mab

Tematy: co-working (2) | Strefa 89 (1) |
aktualizowano: 2014-02-13 14:16
Wszystkich rekordów:

Społeczność