Informacje
#RegioHack: Stwórzmy innowacje dla regionu
Weź udział w hackatonie online i wspólnie z ekspertami z Polski i Niemiec zaprojektuj biznes, który sprawi, że życie w naszym regionie będzie lepsze. To niepowtarzalna okazja do przetestowania i rozwinięcia pomysłów na regionalne innowacje oraz do nawiązania nowych kontaktów po obu stronach granicy.
Informacja i rejestracja na wydarzenie:
www.regiohack.eu
Zaplanowane na 25-27 września wydarzenie odbędzie się online. Skierowane jest do mieszkańców trzech sąsiadujących ze sobą obszarów: Szczecina i okolic oraz regionów: Uckermark i Uecker-Randow. Organizatorzy przygotowali trzy tematy, nad którymi pracować będą międzynarodowe zespoły, do których zaproszeni są zarówno osoby zainteresowane rozwojem regionu, innowatorzy, przedsiębiorcy i inżynierowie. Organizatorzy zapraszają do udziału osoby o różnych specjalizacjach i doświadczeniu, tak aby z połączenia ich wiedzy powstały jak najlepsze projekty. Co ważne, całość odbywać się będzie w języku angielskim.
Pierwszy temat hackatonu to "Coworking w obszarach oddalonych od dużych miast". Zjawisko to jest już obecne w przygranicznym regionie Niemiec, dokąd, w poszukiwaniu spokojniejszego życia i niższych kosztów nieruchomości przenoszą się właściciele startupów z Berlina. Kolejny to "Polsko-niemiecka sieć innowacji". Celem zadania jest znalezienie sposobu na zbliżenie innowacyjnych umysłów z Pomorza Zachodniego, powiatu Uckermark oraz Uecker-Randow. Trzeci temat brzmi: "Rural housing flexibility" i dotyczy zbyt ubogiej oferty mieszkaniowej na terenach wiejskich.
Jak wziąć udział w hackatonie? Uczestnicy rejestrują się na wydarzenie na stronie www.regiohack.eu, a następnie wybierają zadanie, z którym chcą się zmierzyć. Dołączają w ten sposób do interdyscyplinarnego zespołu, który podczas 48-godzinnego hackatonu będzie tworzył pomysły, koncepcje, a nawet prototypy rozwiązań w temacie, którego dotyczy jego zadanie. Do dyspozycji uczestników w ustalonych wcześniej terminach będą eksperci i trenerzy, którzy wspierać będą zespoły fachową wiedzą w zakresie tematów zadań oraz kwestii technicznych.
Efektem prac zespołów wspieranych przez ekspertów mają być projekty, a być może nawet prototypy innowacyjnych przedsięwzięć biznesowych, które wyróżnia lokalny charakter i troska o zrównoważony rozwój. W założeniu organizatorów twórcy rozwiązań powinni położyć nacisk na innowacje społeczne, zadbać o usługi publiczne i dostęp do infrastruktury.
Na koniec każda drużyna stworzy prezentację, w której przedstawi efekty swoich prac. Prezentacje oceni polsko-niemieckie jury, które wyłoni spośród nich trzy najlepsze. Zwycięzcy cieszyć się będą z wyjazdu podczas którego będą mogli rozwinąć swoje koncepcje podczas sesji coachingowych.
#RegioHack jest przedsięwzięciem sieci region 4.0 finansowanej z programu WIR! – Wandel durch Innovation in der Region (Change through innovation in the region) realizowanego w powiatach Uecker-Randow, Uckermark i Barnim w celu promocji tożsamości i jakości podczas tworzenia regionalnych sieci tworzenia wartości.
Partnerami wydarzenia są: Lokale Aktionsgruppe Uckermark e.V., INTERREG project 109, Investor Center Uckermark GmbH, tmu Tourismus Marketing Uckermark GmbH, Szczecinbiznes.pl, Kooperatywa Łaźnia, Stowarzyszenie Klaster ICT Pomorze Zachodnie, Centrum Inicjatyw Gospodarczych.
mab