Informacje

Informacje 2012-10-09

Piękne wnętrze nie tylko w domu, ale też w firmie

Podczas 21. Targów Wykończenia i Wyposażenia Wnętrz można było zapoznać się nie tylko z najnowszymi trendami w kuchniach i sypialniach, ale także dowiedzieć się jak modnie i funkcjonalnie urządzić biuro czy sklep.

Magdalena Błaszczyk i Joanna Strzykała  /fot.: ŁP / Magdalena Błaszczyk i Joanna Strzykała /fot.: ŁP /

- Podczas kilku ostatnich edycji targów zorientowaliśmy się, rozmawiając z odwiedzającymi, że często szukają inspiracji nie tylko wnętrz domowych, ale także firmowych, których nie mają gdzie zobaczyć – mówi Magdalena Błaszczyk, zastępca dyrektora Międzynarodowych Targów Szczecińskich. – Stąd nasza decyzja o rozszerzeniu formuły targów Wszystko dla Domu o wnętrza komercyjne. Na hali powstała więc specjalna strefa, stworzona z myślą o posiadaczach wnętrz biznesowych. Tej tematyce poświęcone było również seminarium, podczas którego specjaliści zapoznawali słuchaczy między innymi z tajnikami marketingu sensorycznego czy dowiedzieć się, na jaki kolor pomalować ściany w sklepie, aby zwiększyć sprzedaż.

- Firmy coraz częściej zwracają się do nas o zaprojektowanie biura – mówi Joanna Strzykała ze Studia Wnętrz Raste. – W ostatnim czasie przygotowywaliśmy kilkanaście projektów dla firm zlokalizowanych w centrum miasta. Widać, że ich właściciele zwracają coraz większą uwagę na to, w jakim otoczeniu i warunkach pracują oni sami i ich pracownicy.
Właściciele firm najczęściej nie poprzestają jedynie na zleceniu projektu. Chcą aby nowe biuro czy siedziba były kompletnie wyposażone: począwszy od biurek, krzeseł i wykładzin, a skończywszy na kwiatach, filiżankach czy podkładkach pod myszy komputerowe.

Jak wyjawia projektantka, firmy decydujące się powierzyć jej wystrój wnętrz, nie szczędzą też na wyposażeniu. Chcą żeby były to nie tylko rzeczy funkcjonalne i trwałe, ale coraz częściej także wyróżniające się pod względem estetyki i wygody. – Jest wyraźny trend na tworzenie w firmach ciekawych, nowoczesnych, designerskich wnętrz – mówi Joanna Strzykała. – Nie zawsze też patrzą na cenę, wiedząc, że siedziba firmy czy biuro to także wizytówka, którą mogą się chwalić. Czasem opowiadają nam potem, jak przyjechali do nich kontrahenci z zachodu i zachwycali się takim czy innym rozwiązaniem albo meblem.

Tradycyjnie też targi były miejscem, w którym firmy prezentowały swoje najnowsze i najciekawsze produkty, a przedsiębiorcy  mogli spotkać się, nawiązać kontakty biznesowe, a nawet podpatrzeć konkurencję. – Wiele firm cały czas uczy się tego, jak prezentować się na targach – mówi Magdalena Błaszczyk. – Tymczasem, żywy kontakt z drugim człowiekiem, to wciąż najlepszy sposób na zareklamowanie swoich produktów i przekonanie do siebie klientów. Ci jak zwykle dopisali, choć jak przekonują wystawcy, dla nich nie jest najważniejsza liczba osób, która „przewinie się” przez ich stoisko, ale tych, którzy rzeczywiście szukają konkretnej usługi czy produktu.

Na miejscu można było nie tylko obejrzeć meble, wanny, kafelki czy wykładziny, ale także skorzystać z porad projektantów wnętrz, szczególnie tych młodych, skupionych w Strefie Designera. - Korzystanie z usług projektanta wnętrz wciaż kojarzy sie wielu osobom z czymś luksusowym, przeznaczonym dla właścicieli rezydencji - mówią właścicielki Fufu Design: Małgorzata Miśkiewicz i Agnieszka Zielińska - Świąderska. - Tymczasem właściwe zaprojektowanie nawet niewielkiego mieszkania, pozwoli nam w przyszłości zaoszędzić wiele kłopotów, a często także dodatkowych kosztów. I nie chodzi tu tylko o dobór koloru kanapy, z czym często są kojarzeni projektanci, ale na przykład rozmieszczenie kontaków elektrycznych. Tak naprawdę, większość osób kupując mieszkanie i zabierając się za jego urządzanie, nie zdaje sobie sprawy z tego jak złożony i skomplikowany jest to proces i jak dużo decyzji bedą musieli podjąć. I ostatecznie, wiele osób to przerasta. Dlatego polecamy pozostawienie tego profesjonalistom.

ŁP

 



 

Tematy: Szczecin (597) | targi (75) | MTS (22) |
aktualizowano: 2012-10-18 11:22
Wszystkich rekordów:

Społeczność