Informacje

Informacje 2014-02-27

Perły Biznesu złowione

Arkadiusz Wójcik, prezes Unibaltic, oraz Centrum Dydaktyczno-Badawczego Nanotechnologii Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Szczecińskiego to główni laureaci w konkursie gospodarczym Pomorza Zachodniego – Perły Biznesu 2013.

Laureaci Pereł Biznesu w kategorii Wydarzenie Gospodarcze, z rektorem ZUT Włodzimierzem Kiernożyckim na czele /fot.: mab / Laureaci Pereł Biznesu w kategorii Wydarzenie Gospodarcze, z rektorem ZUT Włodzimierzem Kiernożyckim na czele /fot.: mab /

Gala Pereł Biznesu została zorganizowana w czwartek, 27 lutego br., w Hotel Novotel Centrum Szczecin. W czasie wieczoru wysłuchaliśmy koncertu piosenki poetyckiej  w wykonaniu szczecińskiego zespołu „Nad porami roku” Wojciecha Leśniaka.
Po części oficjalnej odbył się koktajl.  Hotel Novotel  przygotował bardzo atrakcyjne menu. Wędrówkę po smakach można było rozpocząć od przystawki z owoców morza – Novozelandzkie perły. Była także marynowana cukinia w oliwie truflowej z szynką parmeńską i serem feta. Podniebienia kusił wędzony rostbef z perłą z melona czy węgierska zupa Bogracz z wieprzowiny z kładzionymi kluseczkami.

Konkurs „Perły Biznesu” od 10 lat organizuje redakcja Świata Biznesu, magazynu gospodarczego Pomorza Zachodniego. Redaktorem naczelnym pisma jest Włodzimierz Abkowicz.  Przewodniczącym Kapituły, składającej się z ekonomistów i publicystów gospodarczych, był prof. Stanisław Flejterski z Uniwersytetu Szczecińskiego.

Osobowość Biznesu

Prezes spółki żeglugowej, Arkadiusz Wójcik, został wyróżniony statuetką „Perły Biznesu” w kategorii Osobowość Biznesu za efektywne zarządzanie firmą, która w 2013 r. obchodziła jubileusz 10-lecia. Spółka posiada sześć statków, w tym pięć własnych chemikaliowców. Zatrudnia wyłącznie polskich oficerów i marynarzy. Głównym profilem przewozów szczecińskiego, prywatnego armatora jest transport morski płynnych produktów chemicznych i towarów masowych.
Kapituła konkursu przyznała także wyróżnienia w kategorii Osobowość Biznesu. Nagrodzeni zostali:  Władysław Kiraga, burmistrz Nowego Warpna (za dynamiczny rozwój gminy), Sławomir Piński, dyrektor spółki Binowo Park, zarządzającej polem golfowym w Binowie (za organizację wielu prestiżowych imprez o charakterze biznesowym i rekreacyjnym oraz za promowanie Szczecina i regionu), Romuald Sikora, dyrektor spółki Albatros z Nowego Czarnowa oraz Piotr Tomaszewski, dyrektor Oddziału Makroregionalnego Banku Zachodniego WBK SA w Szczecinie – w obu przypadkach za łączenie sukcesów menedżerskich z pracą społeczna.

Wydarzenie Gospodarcze

Za najważniejsze wydarzenie gospodarcze ubiegłego roku kapituła konkursu pod przewodnictwem prof. Stanisława Flejterskiego uznała zbudowanie od podstaw i oddanie do użytku Centrum Dydaktyczno-Badawczego Nanotechnologii ZUT - nowoczesnego, specjalistycznego  ośrodka zorientowanego na innowacyjne projekty badawcze realizowane we współpracy z gospodarką.

Wyróżnienia w kategorii Wydarzenie Gospodarcze zostały przyznane:

- Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu i Spółce BTC za  uruchomienie innowacyjnego  internetowego  portalu wiedzy o biznesie ZegarBiznesu.pl, narzędzia rejestrowania i przewidywania zmian w koniunkturze gospodarczej  Pomorza Zachodniego.
- Gminie Miasto Szczecin za organizację finału The Tall Ships Races w Szczecinie w sierpniu 2013 roku.
- Związkowi Portów i Przystani Jachtowych za  istotny wkład w powstanie i promocję  Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego, projektu  zorientowanego na rozwój przystani jachtowych.
- Polskiej Żegludze Morskiej i Północnej Izbie Gospodarczej za zorganizowanie I Międzynarodowego Kongresu Morskiego w Szczecinie, pionierskiego  wydarzenia o znaczeniu merytorycznym i promocyjnym, zorientowanego na  integrację środowisk związanych z rozwojem gospodarki morskiej.

Organizatorem konkursu jest redakcja magazynu Świat Biznesu.

Partnerem Pereł Biznesu 2013 była Polska Fundacja Przedsiębiorczości.

Partnerzy Pereł Biznesu 2013: GBS Bank, Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police SA, Mojsiuk Mercedes-Benz

Główny współorganizator: Hotel Novotel Szczecin Centrum

Partnerzy medialni: TVP Szczecin, Kurier Szczeciński, Szczecinbiznes.pl

Współorganizatorzy: Glas Mat - producent szlachetnych kafli dekoracyjnych, fabryka cukierków Dobosz, piekarnia – cukiernia Asprod, Polsteam Żegluga Szczecińska, Baltica Wellness & Spa, Grupa Reklamowa Zapol, Pierwsza Prywatna Klinika Stomatologiczna dr. Stanisława Gajdy w Szczecinie, Klinika Urody Cicco, kwiaciarnia Esy Floresy, Dworek Siadło, Bene Sport Centrum , Event Factory, restauracja Bohema, producent pereł De Tian - Perpol

SG


 

aktualizowano: 2014-03-10 09:30
Wszystkich rekordów:

Społeczność