Informacje
Drobimex prawie podwoi zdolności produkcyjne
Umożliwi to m.in. oddana 30 września do użytku nowa, 5,5-kilometrowa linia technologiczna schładzania kurcząt.
Nowoczesna instalacja sprawia, że szczecińska przetwórnia jest jednym z najnowocześniejszych zakładów drobiarskich w Europie - przekonują szefowie firmy.
– To zupełnie nowa technologia chłodzenia, która ma wpływ także na usprawnienie innych procesów produkcyjnych, dlatego w dalszym etapie inwestycji modernizujemy również kolejne ciągi technologiczne produkcji – wyjaśnia Klaus Roppel, prezes Drobimexu.
W drugim etapie rozbudowy Drobimex zwiększy powierzchnię szczecińskiego zakładu o kolejne 3 tys. m kw. i, poza modernizacją dalszych etapów produkcji, unowocześni system ekspedycji mięsa. Obecnie trwa budowa mroźni, a także rozbudowa części produkcyjnej i części magazynowej. Generalnym wykonawcą prac budowlanych jest firma Calbud. Za zakończony właśnie etap inwestycji odpowiadała szczecińska firma Prime Construction.
Inwestycja umożliwi zwiększenie uboju kurcząt z obecnych ok. 100 tys. sztuk na dobę do ok. 180 tys. sztuk do końca 2016 roku.
Wraz z nową halą produkcyjną w Goleniowie, którą Drobimex oddał do użytku na wiosnę, spółka przeznaczyła na modernizacje swoich zakładów ok. 100 mln zł – sumę rekordową w swojej historii.
Drobimex sprzedaje swoje wyroby w ogólnopolskich sieciach handlowych. Mięsa i wędliny Drobimexu są też eksportowane do wielu krajów Unii Europejskiej, można je kupić także w Azerbejdżanie (na eksport trafia 30 proc. produkcji). Corocznie wrasta także sprzedaż mięsa Drobimexu do restauracji KFC w kraju i za granicą.
W asortymencie Drobimexu dostępnych jest, poza świeżym mięsem, ponad 80 rodzajów wędlin. W dwóch zakładach firmy - w Szczecinie-Dąbiu i w Goleniowie pracuje ok. 850 osób.
Drobimex istnieje od 55 lat. Od 2002 roku należy do znanej na rynku europejskim niemieckiej grupy drobiarskiej PHW.
ak