Informacje
BBP zapowiada 1600 pracowników w przyszłym roku
Kończy się budowa drugiego biurowca kompleksu Baltic Business Park przy ul. 1 maja w Szczecinie. W oddanym do użytku budynku A pracuje obecnie około 400 pracowników UniCredit Group.
- Trwają zaawansowane rozmowy z kolejnymi najemcami - budynek C planujemy oddać do użytku 1-go marca, wszystko wskazuje na to, że niedługo potem przy 1 maja w Szczecinie będzie pracowało ponad 1600 osób – mówi Witold Jakubiec, prezes spółki Baltic Business Park.
Przedszkole w biurowcu
Baltic Business Park to ponad 40 tys. m kw. powierzchni biurowych w klasie A+, 850 miejsc parkingowych, do tego pokryte roślinnością zielone dachy i parkingi dla rowerów. Pierwszego sierpnia bez większego rozgłosu do użytku oddany został budynek A, od razu rozpoczęło w nim pracę 400 osób zatrudnionych w UniCredit Group. Kolejne piętra zajmą: Ergo Hestia (początek grudnia), a miesiąc później duńska firma JVP Steel, która od lat buduje w Szczecinie specjalistyczne konstrukcje stalowe. Ta ostatnia w BBP będzie miała swoją księgowość i biuro projektowe. W obu firmach zatrudnionych będzie około stu osób.
Budynek C będzie oddany do użytku w marcu. Na parterze aż 800 m kw. zajmować będzie kantyna, w której będą się mogli stołować nie tylko pracownicy, ale także szczecinianie. Także na parterze znajdzie się sklep, a przede wszystkim przedszkole dla setki dzieci.
- Zależy nam na tym, by rodzice w przerwie na lunch mogli nie tylko smacznie zjeść, ale też zajrzeć do swoich pociech. A po pracy najpotrzebniejsze produkty takie jak chleb, soki, czy jogurty kupić na miejscu - podkreśla Witold Jakubiec, prezes Baltic Business Park.
Kolejny etap w czerwcu
W połowie przyszłego roku ruszy budowa kolejnego etapu, budynków B i D. - Chcemy połączyć wmurowanie kamienia węgielnego pod drugi etap inwestycji z uroczystym otwarciem już wynajętych i prężnie działających budynków A i C – zdradza Witold Jakubiec. Całość inwestycji kosztować będzie w sumie 200 mln zł. Baltic Business Park szykowany jest „na wysoki połysk”. Potrójne przeszklone ściany, nowoczesny system klimatyzacji i zielone dachy sprawiają, że budynki są nie tylko ekonomiczne ale też ekologiczne. W środku działa szybki internet. BBP zasilany jest z dwóch źródeł, prąd dostarczają Enea i PKP, gdyby z przyczyn niezależnych zawiedli obaj dostawcy włączy się agregat, który pozwoli nie przerywać pracy w obu budynkach, podobnie zabezpieczone będą dwa kolejne. Ogromne podziemne parkingi są jednocześnie jedną z największych galerii w Szczecinie, na ścianach znajdują się prace Ryszarda Miłka i Marka Grabowskiego. Już od grudnia przy samym BBP będzie zlokalizowany przystanek autobusowy linii 60.
SG