Informacje

Informacje 2020-05-07

Pierwszy sklep sieci Action na Pomorzu Zachodnim działa w Parku Handlowym Mieszka

Zgodnie z modelem działalności sieci jedna trzecia jego oferty jest stała, natomiast reszta dynamicznie się zmienia. Dodatkowo co tydzień na półkach pojawia się ponad 150 nowych artykułów.

Sklep Action w Szczecinie /fot.: mat. Action / Sklep Action w Szczecinie /fot.: mat. Action /

Asortyment zajmującego tysiąc m kw. sklepu obejmuje żywność, artykuły do pielęgnacji ciała oraz środki czystości, a także odzież, zabawki oraz artykuły gospodarstwa domowego, wyposażenia wnętrz i dla zwierząt.

– Szczecin jest dla nas strategiczną lokalizacją. Wybraliśmy Retail Park Mieszka, który powstał w miejscu o rozwiniętych tradycjach handlowych. W pobliżu znajduje się popularne centrum handlowe, a w przyszłym roku tuż obok otworzy się długo oczekiwana IKEA. Dodatkowo, Retail Park Mieszka sąsiaduje z dużym osiedlem mieszkaniowym. Bliskość miejsca, w którym można szybko i łatwo zrobić kompleksowe zakupy, jest w czasach pandemii szczególnie istotna. Kluczowe jest oczywiście bezpieczeństwo, dlatego we wszystkich sklepach Action przy kasach zamontowane zostały ekrany ochronne, a na podłogach przyklejone taśmy pomagające zachować odpowiednią odległość pomiędzy odwiedzającymi. Pracownicy i klienci mają do dyspozycji preparaty do dezynfekcji rąk oraz koszyków i wózków, a także rękawiczki jednorazowe. Dodatkowy komfort podczas zakupów zapewniają szerokie alejki – podkreśla Sławomir Nitek, dyrektor generalny Action Polska.

Action włączył się w pomoc w walce z pandemią koronawirusa. W kwietniu 2020 roku firma przekazała 50 tys. rękawiczek oraz 500 okularów ochronnych Samodzielnemu Publicznemu Szpitalowi Klinicznemu Nr 1 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego im. prof. Tadeusza Sokołowskiego w Szczecinie.

Action to międzynarodowa sieć dyskontów niespożywczych z ponad 1550 sklepami w Holandii (tam w 1993 roku powstał pierwszy z nich), Belgii, Francji, Niemczech, Luksemburgu, Austrii i Polsce. W 2019 roku całkowita sprzedaż netto wyniosła 5,1 mld euro. W Polsce Action posiada obecnie 67 sklepów i zatrudnia ponad tysiąc osób.

mab

Tematy: handel (54) | Action (1) |
aktualizowano: 2020-06-03 11:08
Wszystkich rekordów:

Społeczność