Informacje

Informacje 2018-03-13

Najpierw okna, teraz opakowania

W ciągu kilku miesięcy dwóch inwestorów wybrało Nowogard jako miejsce do prowadzenia biznesu. W efekcie powstanie tam blisko 400 miejsc pracy.

Władze Nowogardu liczą, że kolejnych inwestorów przyciągnie rozbudowa drogi krajowej nr 6, która niebawem zamienieni się w trasę szybkiego ruchu. /fot.: mat. UM w Nowogardzie / Władze Nowogardu liczą, że kolejnych inwestorów przyciągnie rozbudowa drogi krajowej nr 6, która niebawem zamienieni się w trasę szybkiego ruchu. /fot.: mat. UM w Nowogardzie /

Do uruchomienia produkcji szykuje się duńska firma Graphic West. Wydzierżawiła ona od lokalnego przedsiębiorcy niewykorzystywane hale produkcyjne przy ul. Cmentarnej. Obecnie trwa ich generalny remont oraz rekrutuje pracowników. Lada chwila ruszyć ma tam produkcja tekturowych opakowań - do lekarstw, urządzeń medycznych i niewielkiej elektroniki. Graphic West stworzyć ma w Nowogardzie w sumie 70 miejsc pracy.

- Warto przypomnieć, że w czasie konferencji podczas której prezentowaliśmy inwestycję, dyrektor operacyjny firmy Flemming Olsen poinformował, że rozważano dwie lokalizacje: w okolicach Katowic i w Nowogardzie. Ostatecznie zapadła decyzja, że firma ruszy z produkcją w Nowogardzie, a szalę przeważyła dobra współpraca z miastem, m. in. w zakresie wsparcia w sprawie pozyskania miejsca pod lokalizację oraz w załatwieniu spraw związanych z dostarczaniem wody, gazu i prądu do produkcji - mówi Robert Czapla, burmistrz Nowogardu.

Pozwolenie na budowę zakładu produkcji szyb zespolonych i przetwórstwa szkła w mieście otrzymała od Starostwa Powiatowego w Goleniowie spółka Press Glass. To firma z polskim kapitałem, będąca liderem w branży przetwórstwa szkła płaskiego. Współpracuje ona z wieloma stałymi odbiorcami na świecie i zatrudnia ponad 3 tys. pracowników. Projektowana obecnie fabryka w Nowogardzie będzie czwartą w Polsce. Z założeń wynika, że jej uruchomienie fabryki może nastąpić już jesienią 2018 r. Pracę znajdzie tam ponad 300 osób. Firma prowadzi już nabór i szkolenie pierwszych pracowników.

Pozyskanie inwestorów było możliwe dzięki współpracy z Kostrzyńko-Słubicką Specjalną Strefą Ekonomiczną, Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie. Nowogardzka podstrefa ekonomiczna jest częścią Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Powstała w 2013 roku. Na uzbrojenie strefy w niezbędne media i infrastrukturę gmina wydała ponad 5.5 mln złotych. Większość kwoty została pozyskana ze środków zewnętrznych i unijnych. Władze Nowogardu liczą, że kolejnych inwestorów przyciągnie rozbudowa drogi krajowej nr 6, która niebawem zamienieni się w trasę szybkiego ruchu.

SG

aktualizowano: 2018-04-13 06:57
Wszystkich rekordów:

Społeczność