Informacje
CH Turzyn: kupiecka inwestycja
Pierwsi klienci odwiedzili CH Turzyn 16 kwietnia. Centrum przywitało ich stoiskami, których najemcy dotychczas handlowali na targowisku (docelowo w centrum będą mieli 250 punktów handlowych). Oprócz tego w nowym budynku działa sklep spożywczy Piotr i Paweł, apteka i drogeria Super Pharm oraz kino 5D. Niedługo w centrum otwarte zostaną centrum squasha i bank. W CH Turzyn działają już kawiarnie, a wkrótce otwarte zostaną punkty gastronomiczne serwujące m. in. sushi, pizzę, kebab i dania chińskie.
Inwestorem centrum jest spółka Turzyn, której udziałowcami jest ok. 400 kupców handlujących wcześniej na targowisku o tej samej nazwie. Budowa kosztowała ok. 50 mln zł, z czego 35 mln zł spółka finansowała z kredytu poręczonego przez Fundusz Wspierania Rozwoju Gospodarczego Miasta Szczecina.
O tym, że prowadzone przez kupców centrum handlowe będzie odróżniało się od innych obiektów tego typu przekonany jest Dariusz Jędrzejewski, prezes spółki Turzyn: - Można się u nas potargować z właścicielami punktów handlowych, stawiamy też na różnorodność - wśród stoisk z tańszą odzieżą będą punkty z markowymi rzeczami, prowadzone na zasadach franczyzy. Staramy się w ten sposób uzupełnić ofertę sąsiadującego z nami centrum handlowego i zaproponować sklepy na każdą kieszeń.
Dla kupców, przeprowadzka ze stoisk pod gołym niebem do centrum oznacza rewolucję jeśli chodzi o warunki prowadzenia handlu. Będą ich obowiązywały stałe godziny handlu, odpowiednie oznakowanie stoisk i wprowadzenie czytników do kart płatniczych.
- Wiąże się to m. in. z koniecznością zatrudnienia pracowników, ale przede wszystkim ze zmianą mentalności - mówi Dariusz Jędrzejewski.
SG