Informacje

Informacje 2012-04-18

Rękodzieło sposobem na biznes

Pod tajemniczą nazwą Piątek Trzynastego kryje się centrum hobbystyczne, które działa w naszym mieście już od sześciu lat, ale właśnie odświeżyło swój wizerunek, zmieniając nazwę i lokalizację.

Katarzyna Synakiewicz, współwłaścicielka sklepu Piątek Trzynastego /fot.: KZ / Katarzyna Synakiewicz, współwłaścicielka sklepu Piątek Trzynastego /fot.: KZ /

To nietypowe miejsce znajduje się przy ul. Ściegiennego 25 A w Szczecinie. Co w nim znajdziemy?

- W naszym centrum sprzedajemy półprodukty do samodzielnego wykonywania artystycznych przedmiotów i ozdób różnymi technikami, a także prowadzimy warsztaty, na których uczymy tych technik. Pokazujemy materiały, podpowiadamy jak można je wykorzystać – mówi Katarzyna Synakiewicz, współwłaścicielka sklepu. - I przede wszystkim świetnie się przy tym bawimy.

Pani Katarzyna założyła swoją firmę 6 lat temu. Pomysł zrodził się z własnego zamiłowania do rękodzielnictwa. Najpierw była to biżuteria artystyczna, potem decoupage i inne techniki.

- Obecnie zainteresowanie naszym sklepem i warsztatami jest dużo większe niż na początku – mówi właścicielka. – Oczywiście, z jednej strony, po tylu latach jesteśmy po prostu bardziej znani i rozpoznawalni w mieście, stąd wzrost liczby klientów. Ale z drugiej strony, w ostatnim czasie tego typu hobby stało się bardziej popularne. Choć nadal nie jest to jeszcze ani moda, ani biznes na taką skalę, jak na zachodzie Europy czy w Stanach Zjednoczonych.

Dlatego też większość asortymentu w sklepie pochodzi właśnie od zagranicznych producentów i dostawców. Polskie, choć istnieją, nie mogą jeszcze z nimi konkurować szeroką paletą produktów.

Jak mówi właścicielka, sklep dorobił się już stałego grona klientek, które spotykają się tutaj żeby razem popracować i poplotkować. Można do nich dołączyć. Każdy, kto ma choć trochę artystyczną duszę może wziąć udział w warsztatach z decoupage’u, scrapbookingu (to sztuka tworzenia wyjątkowych albumów, ramek i notesów), filcowania, robienia biżuterii, wytrawiania szkła czy lepienia w glinie.

- Dajemy możliwość wypróbowania różnych technik i znalezienia wśród nich swojej ulubionej - zachęca Synakiewicz. - Można też popełniać błędy bez inwestowania we własny warsztat. A przede wszystkim to okazja do spotkania się w miłym gronie, wymiany doświadczeń i podpatrywania innych.

Trzygodzinne warsztaty kosztują ok. 70 zł. Można też się umówić na spotkanie indywidualne. Żeby się zapisać trzeba zajrzeć na stronę www.piatek13.pl. Tam także odnajdziemy sklep internetowy.

Dodatkowo Piątek Trzynastego organizuje też imprezy okolicznościowe. Można tu wyprawić twórcze urodziny czy imprezę integracyjną dla pracowników.

KZ

Tematy: Szczecin (597) | przedsiębiorczość (94) |
aktualizowano: 2012-06-03 13:24
Wszystkich rekordów:

Społeczność