Informacje

Informacje 2011-11-09

Hipoteka odwrócona w Szczecinie

Fundusz Hipoteczny DOM, specjalizujący się w usłudze hipoteki odwróconej otworzył biuro w Szczecinie.

Usługa hipoteki odwróconej oferowana jest w Polsce w oparciu o kodeks cywilny, w ramach umowy o dożywocie. Po podpisaniu takiej umowy klient (w wieku powyżej 65 lat) dożywotnio otrzymuje comiesięczną rentę hipoteczną w zamian za przekazanie prawa własności do nieruchomości funduszowi, przy czym do końca życia mieszka w swoim domu.

– Rozpiętość kwot, które oferujemy seniorom, jest spora. Ich wysokość zależy od wartości mieszkania, a także wieku i płci seniora. Nasi klienci mogą otrzymać miesięcznie od kilkuset do nawet 10 tysięcy złotych – mówi Robert Majkowski, Prezes Zarządu Funduszu Hipotecznego Dom.

Placówka Funduszu w Szczecinie przy ulicy Kaszubskiej 52 jest szóstym oddziałem firmy poza Warszawą. Fundusz Hipoteczny DOM działa już bowiem we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku i Katowicach. – Zdecydowaliśmy się otworzyć placówkę w Szczecinie, ponieważ seniorzy w tym mieście są coraz większą grupą społeczną i zasługują na dużą uwagę. Dlatego Fundusz Hipoteczny DOM działa na rzecz aktywizacji osób starszych poprzez prelekcje na Uniwersytetach Trzeciego Wieku, w Klubach Seniora, w bibliotekach. Tak będzie również w Szczecinie. Wydajemy także kwartalnik, w którym umieszczane są poradniki i artykuły o tematyce poświęconej życiu seniorów – mówi Robert Majkowski z Funduszu Hipotecznego Dom.

Fundusz Hipoteczny DOM S.A. to pierwsza na polskim rynku instytucja oferująca odwróconą hipotekę. Fundusz został założony w 2008 roku przez Roberta Majkowskiego i Michała Butschera. Posiada centralę w Warszawie oraz oddziały w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach i Szczecinie.

W 2010 roku w Fundusz Hipoteczny DOM zainwestował Total Fundusz Inwestycyjny Zamknięty. Pozyskany kapitał przeznaczony jest na zbudowanie ogólnopolskiej sieci sprzedaży, promocję marki i wypłaty rent hipotecznych dla Klientów.
Rozwiązanie wprowadzone przez Fundusz Hipoteczny DOM wzorowane jest na odwróconej hipotece funkcjonującej w m.in. Stanach Zjednoczonych i części krajów Unii Europejskiej. W ramach umowy beneficjent, którym jest Senior posiadający nieruchomość, otrzymuje od Funduszu dożywotnią rentę hipoteczną w zamian za prawo do dysponowania przez Fundusz nieruchomością po śmierci beneficjenta. Konstrukcja umowy oparta jest o zapisy Kodeksu Cywilnego w szczególności Artykuły dot. Umowy o Dożywocie.

SG

Tematy: nieruchomości (114) | finanse (34) |
aktualizowano: 2011-11-13 22:13
Wszystkich rekordów:

Społeczność