Informacje

Informacje 2009-01-14

Zachodniopomorski bank w Szczecinie

GBS Bank uroczyście otworzył drugi oddział w Szczecinie.
Nowy oddział GBS Banku przy ul. Partyzantów /fot. mab/ Nowy oddział GBS Banku przy ul. Partyzantów /fot. mab/
Olga Matkowska, przew. RN, Zbigniew Wielgosz, prezes i dyrektor Krzysztof Kowalczyk
Olga Matkowska, przew. RN, Zbigniew Wielgosz, prezes i dyrektor Krzysztof Kowalczyk
Krzystzof Kowalczyk, dyrektor regionu i szef nowego oddziału (pierwszy od lewej) /fot. ma
Krzystzof Kowalczyk, dyrektor regionu i szef nowego oddziału (pierwszy od lewej) /fot. ma

Placówka przy ul. Partyzantów przyjmuje klientów od jesieni ubiegłego roku, ale jej uroczyste otwarcie odbyło się 14 stycznia. Wziął  w nim udział zarząd i rada nadzorcza banku, pracownicy, klienci i przedstawiciele zaprzyjaźnionych firm i instytucji. Po obejrzeniu nowej placówki szefowie banku zaprosili gości na bankiet do hotelu Park, przed którym podróżnik Mariusz Kurc, którego wyprawę do Azji wspierał GBS Bank, pokazał uczestnikom spotkania film ze swojej ostatniej podróży do miejsc niedostępnych dla turystów.

Niezawodni bo nie komercyjni

W drugim oddziale GBS Banku w Szczecinie pracuje pięć osób. Kieruje nimi Krzysztof Kowalczyk, dyrektor regionu północnego firmy. Jest on również szefem pierwszego oddziału w Szczecinie i oddziału w Stargardzie.

Oferta banku jest uniwersalna - skierowana zarówno do klientów detalicznych, jak i do firm. Rachunek w GBS ma m. in. szczeciński Rotary Club.

Dla współpracujących firm bank organizuje bezpłatne szkolenia zakresu zarządzania personelem i sprzedaży.

- Nowa placówka jest efektem naszej nowe j strategii na lata 2008-2011. Chcemy wyróżnić się rzetelnością i przewidywalnością. Chcemy być bankiem, który nie zawiedzie klienta w dobrych i złych chwilach, czego nie zawsze można oczekiwać od banków komercyjnych - zapowiada Krzysztof Kowalczyk. - Zwłaszcza w dobie kryzysu nasi klienci cenią nas za to, że nie zostawiamy ich w trudnych sytuacjach.

Barlinecki rodowód

GBS Bank ma 25 placówek w województwie zachodniopomorskim i w lubuskim. Jego suma bilansowa za 2008 rok to 463 mln zł. W ubiegłym roku bank zanotował rekordowy zysk w kwocie 5,4 mln zł.

GBS Bank wywodzi się z Barlinka. Tam też jest jego centrala. Historia banku sięga 1947 roku, gdy grupa pionierów-osadników zainicjowała powstanie instytucji oszczędnościowo-pożyczkowej pod nazwą Bank Ludowy Spółdzielnia z Odpowiedzialnością Ograniczoną w Berlinku (pierwotna nazwa miasta zmieniona później na Barlinek).  Nazwa banku ewoluowała na przestrzeni lat poczynając od Banku Ludowego poprzez Gminną Kasę Spółdzielczą, Kasę Spółdzielczą w Barlinku, Bank Spółdzielczy w Barlinku na Gospodarczym Banku Spółdzielczym w Barlinku kończąc. Obecnie bank działa jako spółdzielnia i jest zrzeszony w ogólnopolskiej Spółdzielczej Grupie Bankowej zrzeszającej 152 banki spółdzielcze.

Według danych GBS Banku banki spółdzielcze w Polsce mają 6 proc. rynku i zatrudniają 17 tys. osób.

mab


Bank polski z 60-letnią tradycją REKLAMA

Tematy: Szczecin (597) | GBS Bank (25) |
aktualizowano: 2009-01-15 00:41
Wszystkich rekordów:

Społeczność