Informacje

Informacje 2009-08-07

Pomysły w inkubatorze

20 młodych przedsiębiorców rozpoczęło współpracę z fundacją Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości.

Uroczystośc podpisania umów z przedsiębiorcami. Z prawej - Mariusz Dugin z AIP. /fot. m Uroczystośc podpisania umów z przedsiębiorcami. Z prawej - Mariusz Dugin z AIP. /fot. m

Umowy z AIP podpisali 6 sierpnia między innymi  przedstawiciele branży informatycznej, reklamowej i technologicznej. Po uroczyści podpisania umów odbyło się pierwsze z cyklicznych spotkań AIP Meetings, którego uczestnicy mogli porozmawiać, poznać się i przede wszystkim zawiązać nowe znajomości biznesowe. Na spotkanie zaproszeni zostali przedstawicieli szczecińskich uczelni, urzędu miasta i Północnej Izby Gospodarczej.

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości to fundacja wywodząca się ze Studenckiego Forum Business Centre Club i największa sieć akademickich inkubatorów przedsiębiorczości w Europie. Jej oddziały wspierają młodych przedsiębiorców w dużych miastach Polski.  W Szczecinie AIP istnieje od sześciu miesięcy i w jego strukturach działało dotychczas 10 firm.  AIP pozwala rozpocząć działalność osobom fizycznym z dobrymi pomysłami i w wieku do 30 lat. Kandydat płaci fundacji 200 zł miesięcznie, a w zamian otrzymuje pomoc księgową i prawną oraz może liczyć na promocję swojej działalności. Dzięki temu, że formalnie realizuje zlecenia dla AIP, może oszczędzić na składkach na ZUS.

- Dobrym przykładem działających u nas firm jest Prokonf, która powstała przy okazji organizacji Konferencji E-Commerce. Teraz firma organizuje konferencje, seminaria i spotkania biznesowe - mówi Mariusz Dugin, przedstawiciel szczecińskiego oddziału AIP.

W przyszłości szczeciński oddział AIP zamierza uruchomić biura, z których będą korzystać młode firmy. Obecnie AIP korzysta z pomieszczeń Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Żubrów. Klienci inkubatora będą też korzystali ze specjalistycznych szkoleń. W skali ogólnopolskiej fundacja planuje stworzyć też ofertę dla działających już firm.

- Chciałabym, żeby takie inicjatywy były sygnałem dla świata biznesu, że studenci są gotowi do działania i współpracy z biznesem. Np. w Krakowie przy Wydziale Biologiczno-Chemicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego skupili się młodzi naukowcy i przedsiębiorcy. Skończyło się to patentami i krociowymi zyskami - ocenia działalność AIP prof. Barbara Kryk, prodziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego.

mab

Tematy: Szczecin (597) | przedsiębiorczość (94) | edukacja (30) |
utworzono : 2009-08-07 15:14
Wszystkich rekordów:

Społeczność