Informacje

Informacje 2008-12-08

Edukacja po poznańsku

Wydział Ekonomiczny otworzyła w Szczecinie Wyższa Szkoła Bankowa z Poznania. Uczelnia zajmuje trzy odremontowane kondygnacje w budynku po starej drukarni przy Al. Wojska Polskiego.
Wyższa Szkoła Bankowa działa przy Al. Wojska Polskiego 128 /fot. WSB/ Wyższa Szkoła Bankowa działa przy Al. Wojska Polskiego 128 /fot. WSB/
Marek Dylewski, dziekan Wydziału Ekonomicznego WSB w Szczecinie /fot. mab/
Marek Dylewski, dziekan Wydziału Ekonomicznego WSB w Szczecinie /fot. mab/

Reklama: Uczelnia nr 1 już w Szczecinie!

Uczelnia z Poznania prowadzi w Szczecinie studia licencjackie na kierunkach Finanse i Rachunkowość oraz Zarządzanie w trybie dziennym i zaocznym. Studenci mają do wyboru osiem specjalności. W szkole uczą naukowcy z wydziałów ekonomicznych szczecińskich uczelni, ale połowę zajęć prowadzą jeszcze wykładowcy z Poznania. Dziekanem wydziału jest dr hab. Marek Dylewski, wcześniej pracownik naukowy Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego.

- Nasza uczelnia nastawia się na praktykę - mówi Martyna Sawicka, specjalista ds. public relations w WSB. - Mamy bardzo dobre kontakty z pracodawcami. Organizujemy dla studentów programy praktyk. W Szczecinie zaczynamy tworzyć biuro karier. Organizujemy bardzo dużo warsztatów dla naszych studentów, a w naszym programie jest ok. 7 godzin nauki języka tygodniowo.

Pierwszy rok na szczecińskiej uczelni zaczęło 330 studentów.

- Jesteśmy zadowoleni z pierwszej rekrutacji. Działamy na rynku, który przesycony, a działania promocyjne zaczęliśmy dopiero w maju. W przyszłym roku zamierzamy podwoić liczbę studentów pierwszego roku - zapowiada Martyna Sawicka.

Są stypendia, będą podyplomówki

Uczelnia prowadzi program stypendialny Very Important Student, w ramach którego absolwenci szkół średnich, którzy kończą naukę ze świadectwem z czerwonym paskiem studiują przez pierwszy semestr za darmo. Potem mogą starać się o stypendia naukowe.

Szczeciński Wydział Ekonomiczny WSB zamierza uruchomić od nowego roku akademickiego studia podyplomowe. Wzrośnie też liczba specjalności do 12. Przewidywania dotyczące liczby studentów zakładają dwukrotne zwiększenie naboru. Uczelnia planuje uruchomić studia magisterskie  w momencie, gdy jej pierwszy rocznik ukończy etap licencjacki.

Semestr studiów w szczecińskim wydziale Bankowej kosztuje brutto 3300 zł, a gdy trafuimy na ceny promocyjne - 2950 zł.

Uczelnie w niżu

Poznańskiej uczelni nie odstraszyły od zainwestowania w Szczecinie duża liczba uczelni ekonomicznych i niż demograficzny.

- Spadek liczby studentów jest zauważalny. Nie dość, że jest niż demograficzny, to uczelnie publiczne stawiają na masowość i przyjmują kandydatów na podstawie matury - mówi Martyna Sawicka. - My chcemy postawić na jakość. Profil naszego studenta to osoba, która wie, że będzie robiła albo już robi karierę zawodową. Przychodzi do nas wiele osób, które już słyszały o renomie poznańskiej Wyższej Szkole Bankowej.

Wyższa Szkoła Bankowa

WSB kształci w ośmiu miastach: w Bydgoszczy, Chorzowie, Gdańsku, Opolu, Poznaniu, Toruniu, Wrocławiu i Szczecinie. Założycielem Wyższych Szkół Bankowych jest Towarzystwo Edukacji Bankowej SA założone w 1994 roku. To jedna z największych prywatnych instytucji edukacyjnych w Polsce. Towarzystwo prowadzi, oprócz Wyższych Szkół Bankowych sieć TEB - Szkół Policealnych oraz organizuje kursy i szkolenia. Łączna liczba absolwentów założonych i prowadzonych przez TEB SA uczelni i szkół przekracza 80 tys. osób.

mab

Tematy: edukacja (30) |
aktualizowano: 2008-12-08 01:53
Wszystkich rekordów:

Społeczność