Informacje

Informacje 2017-05-25

AX Technology buduje magazyn i rozwija produkcję

Szczeciński producent tunerów i akcesoriów do odbioru telewizji satelitarnej, naziemnej, kablowej i internetowej przeniesie całą produkcję na ul. Modrą.
Hala powstaje obok głównej siedziby AX Technology przy ul. Modrej.  /fot.: mab / Hala powstaje obok głównej siedziby AX Technology przy ul. Modrej. /fot.: mab /
AX Technology to szczecińska rodzinna firma założona w 2013 r. Właścicielami są Tadeusz Grab i Łukasz Grab
 
- Ale założyciele i zarząd mają doświadczenie z innej spółki. 26 lat jesteśmy w tej branży – mówi prezes firmy Ryszard Grab, ojciec Łukasza i brat Tadeusza.
 
Zaczynali od produkcji i sprzedaży techniki satelitarnej. Tunery i akcesoria do odbioru telewizji satelitarnej, naziemnej, kablowej i internetowej to nadal trzon ich działalności. Produkują też telewizory i radioodbiorniki. Części i podzespoły wytwarzają dla nich fabryki w Chinach. 
 
Obecnie spółka rozszerza sprzedaż i asortyment - w czerwcu i jesienią wprowadzi na rynek kolejne serie produktów. Potrzebuje większych magazynów. Powstaje więc hala, której budowa zakończy się we wrześniu.
 
- To będzie nowoczesne centrum logistyczne, które pozwoli maksymalnie wykorzystać powierzchnię magazynową. Regały będą ściśnięte jeden przy drugim, a w momencie, kiedy trzeba będzie pobrać towar, ta alejka, z której chcemy go wziąć, rozsunie się. Dzięki temu systemowi zmieścimy w magazynie praktycznie dwa razy tyle towaru, co zwykle na takiej powierzchni - mówi prezes Ryszard Grab. - Koszt inwestycji, to ponad 4 mln zł
 
Na piętrze nad magazynem będzie też 320 m kw. dodatkowej powierzchni biurowej.
 
Halę zaprojektował architekt Krzysztof Kryzar. Wykonawcą jest firma NOPI z Dobrej. 
 
Obecnie AX Technology korzysta z kilku lokalizacji. Ma główne centrum przy ul. Modrej 62 na Bezrzeczu (rozbudowuje je właśnie o tę halę). Przy ul. Chmielewskiego na Pomorzanach ma swoją montownię telewizorów i tunerów satelitarnych oraz magazyn logistyczny, a kolejny magazyn - przy ul. Słonecznej w Wołczkowie .
 
- Dzięki tej inwestycji będziemy mogli zrezygnować z wynajętego lokalu przy ul. Chmielewskiego – wyjaśnia Ryszard Grab. - I cała produkcja będzie odbywać się na Bezrzeczu.
 
Firmie zależy na pilnowaniu jakości, więc cały montaż prowadzi w Szczecinie. 
 
- Nasz jest też software – mówi Ryszard Grab. - Mamy kilka własnych marek znanych już na europejskim rynku: Opticum, Univision, Ankaro, Sloth. Nasz główny rynek zbytu to ponad 20 krajów w Europie, m. in. Niemcy, Chorwacja, Grecja. Ale po ostatnich targach innowacji przemysłowych Hannover Messe mamy też zapytania z innych obszarów np. z Indii. Z kolei po targach w Dubaju rozmawiamy z firmami ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
 
Na tegoroczne Hannover Messe AX Technology pojechała w grupie firm reprezentujących województwo, zaproszonych na targi przez marszałka oraz Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów Województwa Zachodniopomorskiego. 
 
Na targach zainteresowanie wzbudziły nie tylko ich główne produkty, ale i nietypowe pomysły, które realizują. W 2014 r. pod marką Mr. Popic w AX Technology rozpoczęli produkcję  automatów vendingowych do prażenia popcornu. Pod marką Ecosmokers sprzedają popielnice samogaszące. Popielnice opatentowali. 
 
- Patentujemy tylko nasze innowacyjne projekty. Mamy też patent na antenę do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej, o takiej konstrukcji, że potrafi wyłapać sygnał daleko od nadajnika, nawet 30-40 km  – mówi Ryszard Grab. 
 
Prezes firmy podkreśla, że udało się im zdobyć już sporo nagród i dobrych not w zagranicznych pismach branżowych testujących sprzęty. M. in.  w konkursie SAT Kurier Awards 2016 (podczas wystawy Sat Krak w Krakowie) dostali nagrodę za najlepszy odbiornik NTC oraz za najlepszy odbiornik HD/UHD. Nominowani tam byli w kilku kategoriach,w  tym do Innowacji roku za konwerter, który pozwala jednocześnie odbierać sygnał z trzech satelit. 
 
- Ciągle staramy się coś wymyślać, ulepszać i rozszerzać ofertę – mówi Ryszard Grab. - Mamy już telewizory z trzema głowicami i kieszenią na moduł CI+. Nie potrzeba do nich dodatkowych dekoderów i kilku pilotów. Po zakupie telewizji od operatora wystarczy włożyć kartę z modułem do gniazda CI+ telewizora i korzystać z jednego pilota. W czerwcu przed wakacjami wprowadzimy nową serię telewizorów kempingowych, ładowanych przez zapalniczkę w aucie. Właśnie kończymy ich testowanie. A jesienią zaczniemy sprzedaż odbiorników radiowych w technologii cyfrowej DAB. Pracujemy też nad nowym produktem – domowymi oczyszczami powietrza.
 
ata
Tematy: AX Technology (1) |
aktualizowano: 2017-06-07 10:39
Wszystkich rekordów:

Społeczność